Ziraat Bankası Yerli Makine İmalat Destek Kredileri

rehberhatay48695 1

Ziraat Bankası, 19. yüz yıl başlarında ülkenin sermayesi finans ve bankacılık sektörüne yatırım yapmaya ya da çalışan sınıfın çalışmalarına destek verecek potansiyelde olmadığı için batılı kaynakların topraklarımızda faaliyet göstermesine verilen müsaade sonucunda ortaya çıkmıştır.  Zamanla gelişen Ziraat Bankası birçok yenilik yapmıştır. Ziraat Bankası Yerli Makine İmalat Destek Kredileri de bu yeniliklerden bir tanesidir.

Ülkedeki sermayenin üretim alanındaki çalışanlara yetmediği 19. yüzyıl zamanlarında batılı finans kaynakları ülkedeki alanlarda söz sahibi oluyordu. Özellikle çiftçi kesiminin çok zorlandığı bu zaman diliminde Ahmet Şefik Mithat Paşa, 1863 yılında Pirot Kasabası’nda Memleket Sandığını oluşturmuştur. Memleket Sandığı, ülke içinde zorluk çeken her Türk vatandaşının batılı finans ve sermaye kaynaklarına muhtaç olmamak için birbirlerine yardım etmeye çalıştıkları bir oluşumdu. Kuruluşu itibariyle Türk gelenekleri arasında zaten var olan ve karşılıklı yardımlaşma esasına dayanan imece geleneğinden esinlenen Memleket Sandığı, birkaç sene sonra “Memleket Sandıkları Nizamnamesi”nin yürürlüğe girmesiyle Osmanlı Devleti’nin her yanında Sandıklar faaliyete başlamış ve uzun yıllar başarıyla hizmet vermiştir. Tüm bunların ardından yardımlaşma ve imece usulüyle kalkınan ülke ekonomisinin ve üretim odaklı çalışma alanlarının aracılığıyla modern finans kurumlarına geçişin sağlanmasına karar verilmiştir. Bu tip bir sistem içinde ülkeyi geliştirmek ve dönüştürmek çok mümkün değildi. Bunun için Ziraat Bankası kuruldu. Kurulduğu zaman diliminden bu yana finans sektörüne hizmet vermeyi ülkesine bir sorumluluk gibi benimseyen Ziraat Bankası, alanındaki uzmanlığını önüne çıkan her koşuldan kendine kattığı deneyimlerden alıyor. İnsan kaynaklı, insanı merkeze alan kurum kültürleri dolayısıyla insanlar tarafından da saygı duyulan bir kurum oldu. Çeşitli bankacılık hizmetleri, ulusal çapta başlayan hizmetlerini, küreselleşme eğiliminde olan dünya düzeninde global hizmet olarak değişkenlik gösterdi. Kuzey Afrika, Orta doğu, Körfez Bölgesi ve Uzak doğu pazarlarında var olmak gibi hedefleriyle burada sağladığı kaliteyle yerel müşterisine de uluslararası bir kalite sunmayı amaçlar.

Ziraat Bankası’nın Bankacılık Hizmetleri

Ziraat Bankası içinde bulunduğu bankacılık ve finans hizmetleri içinde gelişmişliğe yüksek önem verir. Küresel ve yerel manada sektörün tüm gerekliliklerine ayak uyduran, hataları düzeltmeye açık olan, değişime ve gelişime de bir o kadar açık olan çalışma prensipleriyle bankacılık hizmetlerinde çeşitlilik sağlamak istemektedir. Verimlilik, etkinlik, kalite, etik değerlere bağlılık ve güven ile özdeş çalışma prensipleri müşterileri tarafından daha sık tercih edilmesini sağlar. Bu bilgiler kapsamında Ziraat Bankası’nın hangi bankacılık hizmetlerini sunduğuna bakalım.

Ziraat Bankası, ATM’ler, İnternet Şubesi, Çağrı Merkezi, Telefon ve Mobil Bankacılığı ve diğer kanallarla tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere müşterine yakın olma hizmetlerinde bulunur. Geniş ürün ve hizmet ağına sahiptir. Mevduat ürünler, yatırım ürünler, nakdi krediler, gayrimenkul krediler, dış kaynaklı krediler, bireysel hizmetler, kurumsal hizmetler ve girişimcilik seçenekleriyle geniş bir hizmet ağına sahiptir. Kendisini tam da bu sebeplerden “bir bankadan daha fazlası” olmak ile tanımlıyor. Ziraat Bankası Yerli Makine İmalat Destek Kredileri de bu kapsama girmektedir.

Ziraat Bankası Bireysel Bankacılık Alanında Hangi Hizmetlerde Bulunur?

Müşterisi ile birebir iletişime geçip ihtiyaçlarına direkt tanık olmaya yoğunlaştığı bu kapsam dahilinde günlük nakit ihtiyaçlarına yönelik, hayattaki diğer ihtiyaçlara yönelik, arzu, istek ve hayalleri gerçekti kılabilecek bireysel bankacılık hizmetleri verir.  Bu bağlamda; Mevduat Ürünleri, Yatırım Ürünleri, Krediler, Kartlar, Ödemeler, Sigorta&Bankacılık, Digital Bankacılık hizmetlerini sağlar. Ziraat Bankası bireysel bankacılık alanında hangi kredi hizmetlerini vermektedir? Tüketici Kredisi Ürünleri, Tüketici Kredisi, Masrafsız Tüketici Kredisi, Tüketici Avans Kredisi, OYAK Üyelerine Özel Tüketici Kredisi, Eğitim Kredisi, İpotekli Bireysel Finansman Kredisi, Arsa Kredisi, Yasa Kapsamındaki İpotekli Bireysel Finansman Kredisi, Yasa Kapsamındaki İpotek Teminatlı Kredi Transferi, Bireysel İşyeri Kredisi, Ortak İşyeri Kredisi, Taşıt Kredisi Ürünleri, Konut Kredisi Ürünleri, Kredili Mevduat Hesabına Bağlı Ürünler.

Ziraat Bankası Girişimci Bankacılık Alanında Hangi Hizmetlerde Bulunur?

Ziraat Bankası, KOBİ’lerden tutun da turizm sektörüne mensup girişimcilik yapan çalışanlara, yerli makina üretimine ve alımına, eczacılık sektörü çalışanlarına finansal hizmet ve destek sağlamaktadır. Bu bağlamda; Mevduat Ürünleri, Yatırım Ürünleri, Krediler, Dış Ticaret, Kartlar, Nakit Yönetimi, POS Hizmetleri ve Dış Kaynaklı Kredi hizmetleri vermektedir. Bu konuda hangi kredi hizmetlerini veriyor? Turizm Destek Paketi, Eczane Destek Paketi, Borçlu Cari Hesap Kredisi, İskonto ve İştira Kredisi, Gün İçi Kredi, Nakit Yönetimi Kredisi, Taksitli Krediler, Dövize Endeksli Kredi / Spot Dövize Endeksli Kredi, Spot Krediler, KOBİ Kredili Mevduat Hesabı (KKMH), Döviz Kredileri, Taksitli Döviz Kredileri, Yerli Makine İmalat Destek Kredileri, Engelsiz Destek Paketi, Kadın Girişimci Destek Paketi, Gayrinakdi Krediler, Mesleklere Özel Krediler, İşbirliklerimiz, Tarım Sektörü, E-Teminat Başvurusu.

Ziraat Bankası Kurumsal Bankacılık Alanında Hangi Hizmetlerde Bulunur?

Ziraat Bankası bireysel hizmet arzu eden ya da girişimine destek arayan müşterilerinin yanı sıra direkt olarak kurumlara da finansal destek ve bankacılık hizmeti vermekte. Firmalara özel doğrudan borçlandırma sistemi, ihracatçı işletmelere alternatif  finans kaynağı, farklı döviz cinslerinde birikim yaptırma fırsatı gibi kolaylıklar ve ihtiyaca yönelik hizmetler sunar. Bu kapsamda verdiği finansal destek ve bankacılık hizmetleri: Mevduat Ürünleri, Yatırım Ürünleri, Nakit Krediler, Gayri nakdi Krediler, Dış Kaynaklı Krediler, Dış Ticaret, Kartlar, Nakit Yönetimi hizmetleridir. Ziraat Bankası Kurumsal Bankacılık sektöründe verdiği kredi hizmetlerini ise şöyle sıralayabiliriz:

 • Borçlu Cari Hesap Kredisi
 • İskonto ve İştira Kredisi
 • Senet Karşılığı Avans Kredisi
 • Dövizli Çek İştira Kredisi
 • Spot Kredi
 • Nakit Yönetimi Kredisi
 • Dövize Endeksli Kredi/Spot Dövize Endeksli Kredi
 • Gün İçi Kredi
 • Taksitli Ticari Kredi
 • Taksitli Döviz Kredileri
 • Ticari Kredili Mevduat Hesabı

Ziraat Bankası Hangi Kredi Hizmetlerini Vermektedir?

Ziraat Bankası birçok ihtiyacını karşılamanızda, iş kurmanızda, konut ve araç sahibi olmanızda, genel giderlerinizi karşılamaya yardım için hazırlanmış geniş bir kredi seçeneği yelpazesine sahiptir.
Tüketici kredisi ürünleri kapsamında; Tüketici Kredisi, Masrafsız Tüketici Kredisi, Tüketici Avans Kredisi, OYAK Üyelerine Özel Tüketici Kredisi, Eğitim Kredisi, İpotekli Bireysel Finansman Kredisi, Arsa Kredisi, Yasa Kapsamındaki İpotekli Bireysel Finansman Kredisi, Yasa Kapsamındaki İpotek Teminatlı Kredi Transferi, Bireysel İş yeri Kredisi ve Ortak İş Yeri Kredisi seçenekleri vardır. Taşıt Kredisi Ürünleri kapsamında; Taşıt Kredisi, İndirimli Taşıt Kredisi, Komisyonsuz Taşıt Kredisi, Transfer Taşıt Kredisi seçenekleri vardır. Konut Kredisi Ürünleri içinde ise; Konut Kredisi, Ortak Konut Kredisi, Anlaşmalı Konut Projeleri, OYAK Üyelerine Özel Konut Kredisi, Komisyonsuz Konut Kredisi, Transfer Konut Kredisi, İnşaat Tamamlama Kredisi, İlk Yıl Sadece Faiz Ödemeli Konut Kredisi seçenekleri vardır. Bunların yanı sıra Kredili Mevduat Hesabı hizmeti ile hesabınızda para yokken ve acil paraya ihtiyacınız olduğu anlarda hesabınızda para olmasa dahi para çekebilir, Bank kartınızla alışveriş yapabilir ve otomatik ödeme talimatlarınızda bulunan faturalarınızı aksatmadan ödeyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Yerli Makine İmalât Destek Kredileri Nedir?

Ziraat Bankası yerli makine imalat destek kredileri, Ziraat Bankası’nın girişimcilik konusunda verdiği bankacılık hizmetlerinden biridir. Yerli makine imalat ve ihraç edecek girişimcilere finans ve bankacılık hizmetlerinde eksiklilik yaratmamak için bunu yaparken yakalayabilecekleri çeşitli fırsatlar sunuyor. erli makine imalat sektöründe faaliyet gösteren bir firmaysanız, yerli makine satıyorsanız ya da işletmenizin ihtiyacı olan makineyi yerli imalatçılardan tedarik etmek istiyorsanız sahip olmanı gereken sermayeyi Ziraat Bankası yerli makine imalat destek kredileri hizmetinden yararlanarak kolayca edinebilirsiniz.
Bu kredi hizmeti yerli makine satan firmalara yönelik hizmeti verir. Yurt içinden, yerli ve yeni makine alımına yönelik yatırım kredisi sağlar. Bu krediyi alan firmalar yatırım için işletme sermayesi ihtiyacı durumunda, % 20 faiz indirimli uygun vadelerle kredi olanağı sunar. Ziraat Bankası Yerli Makine İmalat Destek Kredileri; işletme kredilerinde 5 yıl, yatırım kredilerinde ise 10 yıl vade imkânı sağlar. Proforma fatura bedelinin % 75’ine kadar kredi olanağı tanır.  Yerli Makine İmalat Destek Kredileri, makine/işletme rehini ile kredi kullanabilme imkânı verir.

Ziraat Bankası yerli makine imalat destek kredileri hakkında daha detaylı bilgi için TIKLAYINIZ!

 

Scroll to Top