Akbank Artı Para Nedir?

akbank e1494422546951

Bankalar çoğu zaman müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için yeni ürünler oluştururlar.  Bankalar müşterilerinin bu ihtiyaçlarını karşılamak için; kredi kartları, çeşitli krediler ( konut kredisi, ihtiyaç kredisi, araç kredisi gibi), banka kartları, emekliler için özel avantajlar gibi bankaların asıl işleri dışında olan ürünlerle yeni müşteri kazanır ya da hali hazırda ki müşterilerini tutmaya çalışırlar. Bu yazımızda Akbank’ın yan ürünlerinden biri olan Akbank Artı para hakkında bilgilendirme yapacağız.

Bankalar hayatımızda artık oldukça vazgeçilmez bir konumda yer alıyor. Bu durum zaman zaman yararımıza, zaman zaman da zararımıza olabilmekte. Yararlarından biraz bahsetmek gerekirse evimizden dışarı çıkmadan internet üzerinden istediğimiz çoğu şey ayağımıza kadar gelmekte ve bunun için sadece bir banka kartı ya da kredi kartına ihtiyaç duyuyoruz. Otomatik ödemeler zira bizi büyük bir yükten kurtarmakta. Bunların yanı sıra para ihtiyacımız olduğunda da bankalar bizlerin yardımına koşuyor. Acil bir durum anında bankalar hazırda beklettikleri ya da birkaç gün içerisinde ulaşılabilen kredileri ile hayat kurtarmakta. Ancak müşterilerin bu gibi durumlarda iyi değerlendirme yapması ve ödeyemeyecekleri yüklerin altına girmemesi lazım.

Akbank da böyle bir ihtiyacın olduğunun farkında ve bunun için hazırlamış olduğu “Artı Para” adında bir ürünü var.

Artı Para Nedir ve Nasıl Başvurulur?

Akbank müşterilerinin acil nakit para ihtiyaçlarını en hızlı bir biçimde karşılamak üzere oluşturulmuş, limitli ya da limitsiz kişinin isteğine göre belirlenebilen, limitli kullanıcılar için limitin aşılması durumunda herhangi bir komisyon ücreti ya da faiz ödemesinin olmadığı kredili mevduat hesabıdır. Artı para ile yapabileceğiniz birçok işlem daha var.

  • Akbank şube ve ATM’lerinden istediğiniz zaman ve yerde artı para limitini aşmadan nakit para çekebilirsiniz.
  • Akbank Neo kartınızı kullanarak istediğiniz yerden kartınız ile alışveriş yapabilirsiniz.
  • Otomatik fatura ödemelerinde kullanabilir, fatura ödemek için evinizden çıkmanıza gerek kalmaz.
  • Kredi kartı ve kredi taksitlerinizi, kredi ve kredi kartı sigorta ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Artı Para Nasıl Çalışır ?

Artı paranızı kullanırken bu hesaba günlük faiz uygulanır. Yani hesabınız eksi bakiyedeyken Artı para hesabınızın olduğu vadesiz hesabınıza para takviyesi olduğunda artı para borcunuz otomatik olarak kapanır ve bunun için aylık faiz ödemenize gerek kalmaz. Artı para hesabınızı aynı gün içerisinde kullanıp kapattığınızda bir günlük faiz uygulanır. Artı paranın bağlı olduğu hesaplarınıza yapılan tüm para girişleri bir gün sonra hesabınıza yansır.

Son ödeme tarihleri artı para hesabınızda olan asgari borcun ödeme tarihidir. Artı para hesabınızdan ne kadar para harcadığınız, nerelerde kullandığınız gibi detayları online bankacılık kullanarak öğrenebilirsiniz. Asgari borcun son hesap ödeme gününe kadar ödenmemesi halinde artı para krediniz gecikmeli hale gelir ve yeniden artı para hesabınızı kullanmanız için 14 iş günü içerisinde asgari borcun ödenmesi gerekir.

Akbank hesap özetinize ister e-posta yoluyla, ister internet bankacılığı ya da posta yoluyla ev adresinize isteyebilir kolayca ulaşabilirsiniz. Hesap özetinizin e-posta yoluyla istediğinizi ister Akbank şubelerin uğrayarak ya da 4442525/0850 222 25 25 numaralarını arayarak hesap özetinizi e-posta yoluyla isteyebilirsiniz.

100 TL Kullanımı İçin Artı Para Faiz Oranı ve Geri Ödeme Tutarı

1 Gün

TL

Aylık Faiz Oranı
% 1,84
Faiz Tutarı
0,06
Fon Tutarı
0,01
Vergi Tutarı
0,00
Tutar Tutarı
0,07
Geri Ödeme Tutarı
100,07

7 Gün

TL

Aylık Faiz Oranı
% 1,84
Faiz Tutarı
0,43
Fon Tutarı
0,06
Vergi Tutarı
0,02
Tutar Tutarı
0,51
Geri Ödeme Tutarı
100,51

30 Gün

TL

Aylık Faiz Oranı
% 1,84
Faiz Tutarı
1,84
Fon Tutarı
0,28
Vergi Tutarı
0,09
Tutar Tutarı
2,21
Geri Ödeme Tutarı
102,21

* Aylık %1,84, yıllık %22,08 faiz oranı üzerinden hesaplanmıştır.​
** Efektif yıllık faiz oranı %26.50’dir. %15 KKDF ve %5 BSMV dahildir.​

Scroll to Top