Akbank Tarım Kredisi

tarıma kredi veren bankalar

Tarım alanındaki gelişme, günümüzde organik tarımın popülerleşmesi ile yeniden ortaya çıkmıştır. Tarım alanlarındaki arazilerde uğraşmaya başlayan insanlar metropol yaşamındaki bunaltıcı tempodan kaçmak için uğraşmaktadır. Bu sebeple de her yaştan insan tarıma doğru yönelme başlamıştır. Bu konuyla alakalı olarak, tarım alanında faaliyet göstermekte olan işletme sahipleri, yatırımlarını tarım alanında yapmayı amaçlayan girişimciler ya da çiftçilerin bilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunlar tarım alanlarıyla alakalı olan her türden harcamalarda hem nakit paraya olan ihtiyaçlarını hem de finansal olarak destek ihtiyaçlarının olabileceğidir.

Tarım alanındaki rağbetin tekrardan artması, bankalarda tarımsal alanlardaki faaliyetler için de yeni ürün kredileri, farklı finans seçenekleri de sunulmaktadır. Tarım alanında kredi adında finans desteği olan birçok banka bulunmaktadır. Bu bankalardan bir diğeri de Akbank’tır. Diğer bankaların sunduğu seçeneklerden farklı olarak Akbank, en geniş kapsamlı olan tarım kredisi imkanı sağlamaktadır. Akbank tarım kredisi uygun ödeme koşulları ve düşük faiz oranları da ticari müşterilerinde her türlü ihtiyaçlara destek olabilecek nitelik taşımaktadır. Akbank tarım kredisi 8 finansal destek sunar. Akbank tarım bankacılık kredisi, çiftçinin ihtiyaç duyduğu kadar geri ödemesi durumunu da göz önünde bulundurmuş ve geliştirmiştir. Akbank tarım bankacılık kredisine herhangi bir Akbank şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz.

Ürün Ön Finans Kredisi

Ekim yöntemiyle beraber elde edilmekte olan hasat; ilaç, sulama, gübre, işçilik, tohum ve hasat zamanı olana kadar gerekli olan bütün giderler gibi maliyetler de nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak hem de finans desteklerinizin sağlanmasında sunulmakta olan bir kredi çeşidi olarak karşınıza çıkmaktadır. Kredi geri ödemesinin planı da ekimi yapılan üründeki hasat dönemine bağlı olarak belirlenir. İsterseniz kredi geri ödeme durumunu, geri ödemesiz dönem imkanlarıyla, hasat zamanında da yapabilirsiniz. Bu durumların dışında kredi vadesi süresi sonunda ana paranın faizini ödeme imkanını banka size sunmaktadır. Aynı zamanda da vade sürenizin hasat zamanıyla belirlenme avantajını da ekimi yapılacak olan her ürün vade süresinde farklı bir şekilde belirlenmiş olmaktadır.

Akbank Faiz Oranları ve Tarım Bankacılığı

Tarım alanında faaliyet göstermekte olan işletme sahipleri olan kişiler, yatırım faaliyetleri gerçekleştirilen herkes ve çiftçilerin mutlaka bilgi sahibi olması gerektiği finans desteği Akbank’ta bulunmaktadır. Tarımsal alan olarak birçok farklı faaliyette bulunan kişiler için Akbank tarım bankacılık kredisi adının altında finans desteği sağlamaktadır.

Banka faaliyetleri yürüten bankaların içinde en geniş kapsamda tarım kredisi kullanmakta olan Akbank, uygun ödeme koşulları ve düşük faiz oranları ile kredileri kullanmaktadır. Bu kredi ürünleri banka tarafından kullandırılan ürünleri, ticari müşterilerinin her türden tarımsal faaliyetleri için mümkün bir durumdur. Bu duruma göre, 8 tarımsal finans desteği adında kredi ürünlerinin Akbank şubeleri aracılığıyla kullanıldığı görülmektedir.

Tarım Bankacılık Kredisi

Ürün Ön Finans Kredisi

Ürün ekimi, hasadı ve bütün dönemlerdeki gübre, tohum, işçilik maliyeti, ilaçlama ve sulama maliyetlerin tamamını en avantajlı koşullarda Akbank ile karşılayabilmeniz mümkündür. Ürün hasat dönemi olarak geri ödeme olmadan dönem seçeneğine vade sonuna ana faiz ve ana para ödeme imkanı sağlamaktadır.

Akbank Sera Kredisi

Sera kurulum ya da mevcut olan seranızdaki bakım veya genişletilmesi için ihtiyaç duyduğunuz finansman desteğini verebilmek için sera kredisi imkanını sunmaktadır. Üstelik de 60 aya varan vadeleri, ister eşit taksit halinde ister de hasat döneminde ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Akbank Arsa Alım Kredisi

Akbankta yeni tarla ve arazi alımlarınız için finansman desteği bulunmaktadır. Arsa alım kredisiyle 60 ay vade imkanını ve aylık eşit aralıklı taksitler halinde veya hasat zamanında geri ödeme seçeneğinden faydalanabilirsiniz.

Akbank Damla Sulama Kredisi

Üretimlerin artmasını modern sulama tekniğiyle sağlayabilir, enerji tasarrufunu sağlarken kaliteli ürünler elde edebilmeniz mümkündür. Bu amaçla da sunulan damla sulama kredisi, gerekli olan tarımsal sulama ekipmanları sizlere kolaylık sağlayacaktır. Akbank damla sulama kredisinde 36 aya varan vade imkanları ile aylık eşit taksitler ile isterseniz de hasat zamanında geri ödeme yapabilirsiniz.

Akbank Traktör Kredisi

İkinci el ve 0 km traktör alımlarınızda uygun koşullar altında finans desteğini Akbank sizlere sağlamaktadır. Akbank’ta anlaşmalı olan markalardan alacak olduğunuz ve cazip faiz oranlarıyla da çiftçilere destek sağlanmaktadır.

0 km traktörlerde proforma fatura tutarında %80’i kredisi, 2. el traktörlerde de kasko tutarından %60’ı kadar kredi seçeneğini sağlamaktadır. 60 aya varan vadelerde, isterseniz aylık eşit taksitlerle, isterseniz de hasat zamanında geri ödemeli olarak traktörlere sahip olabilmeniz mümkündür.

Akbank Tarımsal Ekipman Kredisi

ikinci el ve 0 km tarımsal ekipmanlardaki alımlarınız için en uygun koşullarda finans desteği sizlere Akbank tarafından sunulmaktadır. 0 km ekipmanlarda proforma faturasının tutarından %80’i kadar kredi, ikinci el araçlar için de kasko tutarından %60 kadar kredi imkanlarını sağlamaktadır.

60 aya varan vadelerde, istiyorsanız aylık eşit oranlardaki taksitler ile, isterseniz de hasat zamanında geri ödeme imkanından faydalanarak tarım ekipmanlarına sahip olabilmeniz mümkündür.

Tarım Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

-Çiftlik Belgesi

-ÇKS

-Hayvan İşletme Belgesi

-Tapu Fotokopisi

-Ruhsat Fotokopisi

Ruhsat ve tapu fotokopisinin istenmesindeki sebep dosyayı daha güçlü göstermektir. Hayvancılık yapan çiftçiden mutlaka istenen belge hayvan işletme belgesidir. Ancak süt hayvancılığı yapılması söz konusuysa, son 2 ayın süt faturası da talep edilebilir.

Scroll to Top