Akbank Telefon Müşteri Hizmetleri

Akbank Wings Card Limiti Arttırma

Teknolojinin hızla geliştiği ve çok kısa zamanda ilerlediği günümüzde bankalarda bu gelişmelerden faydalanmak ve işlemlerini kısa sürede doğru ve eksiksiz yapmak için teknolojiden maksimum oranda faydalanmaktadır. Bu bankalardan en önemlisi hem güçlü sermayesi hem de bankacılık adına lider konumda bulunan Akbank’tır. Müşterilerin rahat kullanımı için hazırlamış olduğu pek çok işlemin yanında, hizmetlerinden hızlı bir şekilde sonuç almak isteyen ve banka şubelerine gelemeyip işlemlerini devam ettiremeyen müşterileri için telefon bankacılığını müşterilerinin hizmetine sunmuştur. Bu hizmetler banka şubeleri, ATM’ler, internet bankacılığı ve telefon bankacılığıdır. Akbank Telefon Müşteri Hizmetlerine dair detaylı yazımızda bulabilirsiniz.

Telefon bankacılığını kullanmak isteyenler 444 0 075 veya 0850 222 25 25 numaralı telefonları arayarak istedikleri hizmeti rahat, doğru ve kolayca alabilmektedirler. Müşterilerin karşısına telefonun öteki ucunda bu konularda yetiştirilmiş banka temsilcileri görev yapmaktadırlar.

Müşteriler telefon bankacılığı ile banka şubesinden veya internet bankacılığı üzerinden yapacağı her işlemi yapabilmektedirler. Telefon bankacılığı ile kredi kartı, bankacılık, para transferleri, başvuru, kampanya ve şifre işlemleri gibi hizmetler verilmektedir.

Akbank telefon bankacılığını kullanmak isteyen bireyler hesap numarası, banka kartı veya kredi kartı bilgileri ve T.C kimlik numarasını bildiren bilgilerini bulundurması ve bilmesi zorunludur. Müşteri temsilcisi talep edilen işlemleri gerçekleştirirken bu bilgilere ihtiyaç duymakta ve güvenlik hususunda soracağı bilgileri bu şekilde gerçekleştirmektedir. En önemli politika bilgi güvenliği politikasıdır.

Telefon tuşlarını kullanarak; ülkemizin doğusu, batısı, kuzeyi, güneyinden 4442525 ya da 08502222525 Akbank sesli yanıt sistemi veya Akbank telefon şubesi aracılığı ile telefon tuşlarını kullanarak döviz, fon, kredi kartı ödemeleri, gibi bankacılık işlemlerini daha hızlı ve kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Telefon Bankacılığının Üstünlükleri

Akbank telefon şubesi (444 2 525-0850 222 25 25) müşterilere kaliteli hizmet vermek üzere özel olarak eğitim almış müşteri temsilcilerinin görev yaptığı bir birimdir. Tam bir uyum içinde çalışan yazılım, donanım ve hizmet bileşenlerinden oluşur. Sistem yoğun müşteri hizmetleri potansiyelini karşılayan ve hizmetleri yönetmeyi sağlayan bir çözümdür. En önemli özelliği telefon bankacılığını kullanmak için yer ve zaman kısıtlamasının olmamasıdır. Şubeye gitmeden telefonun olduğu her yerden bankacılık işlemlerinin kısa güvenli ve en az ücretle gerçekleştirilebilir olmasıdır.

Telefon bankacılığını kullanabilmek için öncelikle Bireysel Bankacılık Hizmetleri Sözleşmesini okumuş anlamış ve imzalamış olmanız gerekmektedir.

 Genel Güvenlik Uyarıları

 • Kredi kartı ve Neo kart şifrenizi kimselerle paylaşmayınız.
 • Şifrenizi ve kart bilgilerinizi herhangi bir yere kayıt etmeyiniz.
 • Kendinizin ya da sevdiklerinizin (eş, anne, baba, çocuk, sevgili vb.) doğum günü, tuttuğunuz takımın kuruluş yılı, telefon numarası, özel gün ve tarihleri, birbirini takip eden tahmini kolay rakam ya da harfleri şifre olarak kullanmayınız.
 • Telefon bankacılığında işlemleriniz için şifrenizi tuşlayarak giriniz. Şifreniz sözlü ya da yazılı talep edilirse bilgi vermeyip, görüşmeyi derhal sonlandırarak bankanızı konuyla ilgili olarak haberdar ediniz.
 • Kamu ve açık alanlarda telefon görüşmelerinizde aradığınız numarayı kendiniz arayınız. Numaranın doğru olduğundan emin olunuz. Görüşmelerinizin veya aradığınız numaranın kayıt altına alınmadığından emin olunuz.
 • Yaptığınız görüşmelerde esnasında etrafınızda sizi dinleyen ya da şüpheli şahıslar varsa dikkatli olunuz.
 • Kendi cep telefonlarını vererek size yardım teklifinde bulunan özellikle tanımadığınız kişiler art niyetli olabilirler. Tanımadığınız kişilerin telefonundan banka görüşmelerinizi yapmayınız.
 • Telefon Şubesi aracılığıyla yaptığınız her bir işlemin ses kayıtları tutulur. Tutulan kayıtlar müşteri gizliliğinin korunması sebebiyle güvenli bir şekilde saklanır.
 • Telefonunuzu arayarak sizi bankadan arıyoruz deyip sizden banka ya da kişisel bilgilerinizi almak isteyen kişilere bu bilgilerinizi kesinlikle vermeyiniz.

Kısa Bilgiler

 • Müşteri olsun olmasın herkes bu numaraları arayabilir. Müşteriler hesaplarıyla ilgili işlemler yapmak, bilgi almak, dilek ya da şikayetlerini iletmek üzere arayabilirler. Müşteri olmayanlar: Bilgi almak, kredi kartı başvurusunda bulunmak için arayabilirler.
 • 365 gün 24 saat arayabilirsiniz. Hesap hareketi işlemleri için zaman sınırlaması vardır.
 • Müşteri hizmetleri temsilcileri sizden habersiz hesap bilgilerinize ulaşamazlar.
 • Siz kart bilgilerinizi ve şifrenizi vermediğiniz sürece kimse sizin bilgilerinize ulaşamaz kullanamaz.
 • Bireysel Bankacılık Hizmetleri Sözleşmesini imzaladıktan sonra birçok bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bunun için müşteri numaranızı ya da Neo kart şifrenizi tuşlayarak Akbank Telefon Şubesi numaralarını kullanmaya başlayabilirsiniz. Yatırım fonu, kredi kartı ödemesi gibi birçok işlemde tek bir kart numarası ve şifresi ile işlem yapabilirsiniz. EFT, havale gibi birçok işlemler için ise size en yakın Akbank şubesinden parola formunu doldurmanız yeterlidir. Parola formunu doldurduktan sonra SMS’le 3 gün içerisinde bir parola belirleyerek cevap vermeniz gerekir. Parolanızı kaybettiğinizde ya da değiştirmek istediğinizde işlemler tekrar başlatılır.
 • Neo kart şifrenizi unutursanız ya da kaybederseniz ya da değiştirmek isterseniz telefon bankacılığını arayarak tekrar yeni şifre belirleyebilirsiniz.
 • EFT işlemlerinde belirlediğiniz tutar banka onayından geçerek karşı hesaba aktarılır bunun için işlem saatleri 09.00 – 15.30 arasıdır.
Scroll to Top