Akbank’tan HGS Nasıl Alınır?

AKBANK KREDİ HESAPLAMA

17 Eylül 2012 ile başlayan 1 şubat 2013 tarihi itibariyle geçilmesi zorunlu olan HGS, çipli etiketlerle çalışıyor ve trafiğin daha hızlı akmasını amaçlıyor. Hızlı Geçiş Sistemi olarak adlandırılan bu uygulama Kartlı Geçiş Sistemi (KGS) ‘nin oluşturduğu trafiği azaltarak kolay ve hızlı geçişleri hedeflemektedir.

Akbank ise bu çipli etiketleri ve HGS sistemini araç sahipleri ile kolay ve hızlı bir şekilde buluşturmayı hedefliyor. Sadece sistemle buluşturmayıp sistemin nasıl kullanılacağına yönelik HGS Etiketi Bilgi ve Kullanım Kılavuzu’nu başvuru yapan araç sahiplerine ücretsiz olarak sunuyor.

HGS Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eğer bir Akbank kredi kartı ya da Akbank vadesiz mevduat hesabına sahipseniz ister bir Akbank şubesine giderek isterseniz de Akbank Direkt İnternet bankacılığını kullanarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Şubeden Başvuru Nasıl Yapılır?

Başvurunuzu şubeden yapmak istediğiniz takdirde etiketi almak istediğiniz aracın ruhsatını ve kendi TC kimlik numaranızı yanınızda götürerek şubeye başvurabilirsiniz. Çok kısa sürecek işlemler sonucunda gerekli belgeleri imzaladıktan sonra aracınız için HGS etiketine ve HGS Etiketi Bilgi ve Kullanım Kılavuzu’na hemen sahip olabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Akbank Direkt İnternet’ i Kullanarak Başvuru Nasıl Yapılır?

Günümüzde teknoloji hızla gelişmekte ve birçok işimizi oldukça kolay halledip zamanımızın bize kalmasına olanak tanımaktadır. Akbank da bu teknolojiye hızlı adapte olan bankalardan biri. Akbank Direkt İnternet ile internet bankacılığını aktif bir şekilde kullanacağınız www.akbank.com size şubede halledebileceğiniz birçok işi evinizden, işinizden kısacası her yerden birkaç “tık” ile halletme imkanı sunmaktadır.

akbankkkk

İlk olarak yazımızın devamında verdiğimiz linke tıklayınız. Karşınıza üstteki gibi bir anasayfa çıkacaktır.

“Şubeye gitmeden kredi kullanmak istiyorum” kutucuğunun altında “Ödeme, transfer yapmak istiyorum” yazısına tıklayarak bir sonraki aşamaya geçiş yapabilirsiniz.

ak2 1 e1490957249200

Bir sonraki aşamada ise karşınıza böyle bir sayfa gelmektedir. Bu sayfada verilen menüde ise “HGS Ödemeleri” sekmesine tıkladığınızda “HGS Sorgulama ve HGS Ödeme” başlıklı  yazının yer aldığı bir sayfa açılmakta.

Sayfayı aşağı kaydırdığınızda ise”Hemen Al” butonunun yer aldığını göreceksiniz. Bu butona tıklayarak başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Butona tıkladıktan sonra açılan sayfa Akbank Direkt İnternet’e giriş yapmanız için bir sayfa olacaktır.

ak4
Bilgilerinizi girip giriş yaptıktan sonra diğer istenen bilgileri girerek HGS etiketinize başvurabilirsiniz.

Akbank HGS Başvurusu İçin TIKLAYINIZ!

İnternetten Başvuru Yaptıktan Sonra HGS Etiketimi Nasıl Alırım?

Her konuda büyük kolaylık sağlayan Akbank, internet başvurunuzu yaptıktan sonra da imkanlar sağlamaya devam etmektedir. Başvurunuz gerçekleştikten ve işleminiz onay gördükten sonra HGS etiketiniz ve HGS Etiketi Bilgi ve Kullanım Kılavuzu’nuz sizin belirleyeceğiniz adrese kurye aracılığı ile teslim edilecektir. Etiketiniz elinize ulaştıktan sonra hiçbir işleme gerek duymadan kullanmaya başlayabilirsiniz.

HGS Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır?

Akbank şubesinden ya da Akbank Direkt İnternet’ten yapacağınız başvurunun ardından yüklemeleriniz için Akbank kredi kartlarından ya da vadesiz hesabınızdan otomatik yükleme talimatı verebilirsiniz. Verdiğiniz bu talimat ile bakiyeniz bir limit altına indiğinde HGS etiketinize sizin belirleyeceğiniz tutar kadar yükleme yapılacaktır.

Bunun yanı sıra hesabınıza bir Artı Para tanımlı ise HGS etiketiniz için otomatik yükleme talimatı verebilirsiniz. Bu sayede belirlenen limitiniz dahilinde etiketinize yükleme yapabilirsiniz.

HGS Etiketimi Neden Akbank’tan Almalıyım?

Elbette HGS etiketinizi alacağınız pek çok banka mevcut. Fakat HGS etiketinizi Akbank’tan almanız durumunda;

  • Otomatik yükleme talimatı ile bakiye kontrolü yapmanız gerekmeyecek.
  • Hesabınızda para olmasa bile Artı Para ile yükleme yapabileceksiniz.
  • Hareket ve geçiş bilgilerinde takip ve raporlama imkanına sahip olacaksınız.
  • Otoyol ve köprülerden rahat ve hızlı geçiş yapacaksınız.
  • Geri kalan tüm HGS işlemlerinizi ister şubeden ister Akbank Direkt İnternet’ten yapabilir isterseniz de geçiş ve hareket bilgileri sorgulama için  444 25 25 / 0850 222 25 25 numaralı Akbank Telefon Şubesi’ni arayabilirsiniz.
Scroll to Top