Anadolubank Eğitim Kredisi

ceazjq9sv8qzhm3kall6
Dünyaya yön veren kişilerin hepsi çok iyi eğitim almış kişiler değildir. Çünkü birçok alanda iyi kötü bir şeyler yaparak gidişatı değiştirebilirsiniz. Fakat dünyada bilim ve teknolojiye yön vermiş kişiler oldukça iyi eğitimli kişilerdir. İnsanın ilgi alanında eğitim alması hem kendi dünyasına hem de yaşadığı ve bizlerle paylaştığı dünyaya büyük katkılar sağlıyor. Bu yüzden küçük yaştan itibaren başlanan eğitim hayatı yıllarca sürse de bitmiyor. Çünkü insan her gün yeni bir şeyler öğrenmekle körelmez. Bu yüzden eğitim almak ve eğitime devam etmek bazen yıllar sürebilir. Bu konuda rağbetin ve isteğin olması bankaları da harekete geçirmiştir. Son yıllarda öğrencilerin İngilizce, Almanca veya başka diller için yurtdışında bulunan dil okullarına gitmek başvuruları artmıştır. Keza özel üniversiteler veya yüksek lisans programları için de sıcak para gereklidir. Bu amaçlar bankların ihtiyaç kredilerine başvuran öğrencilere bazı bankalar ise eğitim kredisi kapsamında krediler vermektedir. İşte bu bankalardan biri de Anadolubanktır.
Anadolubank, Habaş grubu tarafından 1997 yılında satın alınmıştır. Temel bankacılık, bireysel, ticari ve perakende bankacılık alanlarında uzman kadrosu ile hizmet vermektedir. Anadolubank ayrıca KOBİ ler için özel olarak sağladığı finansman ve danışmanlık ile ticari bankacılık alanında özel hizmet vermektedir. Banka ticari alanda ürün veya hayvan yetiştiriciliği yapmak isteyen, konut veya araç sahibi olmak isteyen, nakit para ihtiyacı olan herkese özel krediler sağlayan Anadolubank, ihtiyaç kredileri kapsamında Eğitim kredisi de veriyor. Bu yazımızda sizlere Anadolubank Eğitim Kredisinden bahsedeceğiz. Anadolubank Eğitim Kredisi alma şartları ve Anadolubank Eğitim Kredisi faiz- vade oranları ile bilgileri de sizler ile paylaşacağız.

Anadolubank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Anadolu bank tarafından ticari alanda Kobilere birçok kredi veriliyor. Aynı zamanda ev veya araç almak isteyenlere özel hazırlanmış vade ve faiz seçenekleri ile de krediler veriliyor. Bunun yanında eğitim, tatil , sağlık veya beyaz eşya alanında da çeşitli krediler verilmektedir. Bu kredilerin başvuru süreçleri benzer olmakla beraber çeşitli evrakların hazırlanmasında farklılıklar oluşur. Anadolu bank dan alınacak kredilerde yapılan başvurular bankanın şubelerinden yapılmaktadır. Anadolu bank şubelerine giderek hangi alan ile ilgili kredi almak istiyorsanız o konuda bilgi alın. Daha sonra ise gereken belgeleri de alarak bankaya başvuruda bulunmaya gidebilirsiniz. Başvuruda bulunduğunun kredi için gereken inceleme yapılacaktır. Daha sonra kredi almaya uygun görülür iseniz bu durumda banka size bıraktığınız iletişim bilgilerinden ulaşacaktır. Aşağıdaki linke tıklayarak Anadolu bank bünyesinde verilen krediler hakkında geniş bilgi alabilirsiniz.

Anadolubank Kredi Başvurusu İçin TIKLAYINIZ!

Anadolubank Eğitim Kredisi Nedir?

Eğitimin önemini bu yüzyılda daha çok fark ediyoruz. Bu yüzden üniversiteye okumaya, yan dal veya çift ana dal yapmaya, üniversite bitiminde yüksek lisans ve master programlarına yazılmaya çalışıyoruz. Yurt dışında bulunan prestijli üniversitelerde yapılan masterların da insanın gelişimindeki etkisi bilince bu fırsatı değerlendirmek istiyoruz. Bu yüzden birçok bankaya eğitim kredisi alanında başvuru yapılıyor. Bu bankalardan biri de Anadolu bank. Anadolu bank ihtiyaç kredileri alanında eğitim kredisi de vermektedir. Anadolu bank eğitim kredisi ile ; okul harçları ödenebilir, yurt dışına dil okuluna gidebilir yahut master programına yazılabilirsiniz.

Anadolu bank eğitim kredileri 48 ay vade ile verilmektedir. Ayrıca en fazla 75,000 Türk Lirasına kadar eğitim kredisi alınmaktadır. Bu miktarın nasıl geri ödeneceği de kişinin banka ile arasında hazırlanan geri ödeme planı ile sağlanır. Şimdi size Anadolu bank eğitim kredisi ile ilgili bazı bilgiler verelim.

  • Anadolu bank eğitim kredisi vade süresi en az 3 ay en fazla ise 48 aydır.
  • Anadolu bank eğitim kredisi alt limiti 1000 TL ile üst limit ise 75,000 TL dir.
  • Anadolu bank eğitim kredisi faiz oranı % 1,41 dir.
  • Anadolu bank eğitim kredisi eğitim kredisi için %0,50 oranında ” kredi tahsis ücreti” almaktadır.
  • Anadolu bank eğitim kredisi hayat sigortası zorunluluğu vardır.
  • Hayat sigortası için ise sadece Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş yi kabul etmektedir.
  • Anadolu bank eğitim kredisi başvurusunda; nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyet, ikamet belgesi ile bir gelir belgesi istenir.

Anadolubank Online Sitesine Giriş Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Eğitim Kredisi Veren Diğer Bankalar Hangileridir?

Eğitim kredisi veren başka bankalar da bulunmaktadır. BDDK nın yaptığı son düzenlemede bankaların verdiği kredilerin vade oranları 36 aya düşürülmüştür. 12 ile 36 arasında değişen vade seçenekleri ile aşağıdaki bankalar da eğitim kredisi vermektedir. Eğitim kredi veren bankaların faiz oranları ve vade seçenekleri ile ilgili bilgileri bu ekrandan bulabileceğiniz gibi, bankalardan da bilgi alabilirsiniz.

üüüüüü

Scroll to Top