Anadolubank İhtiyaç Kredisi

ANADOLUBANK KREDİ BAŞVURUSU

İhtiyaç Kredisi Nedir?

Bankalar son zamanda kredi hizmetlerini artırarak, her alana özel olarak kredi türleri belirlemektedir. Esnaf kredisi, ticaret kredisi, bireysel kredi gibi isim verdikleri kredi türlerinden biri olan ihtiyaç kredisi kişilerin ihtiyaçlarına göre düzenlenmiş kredilerdir. Bankalar ihtiyaç kredilerini, kişilerin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak miktarlarına göre değişen paketler ile müşterilerine sunmaktadır. Miktarı diğer kredi türlerinden daha düşük olan ihtiyaç kredileri, kişinin para ihtiyacını kısa vadede çözüme ulaştırmayı amaçlamaktadır. İhtiyaç kredilerinden ancak gerçek kişiler yararlanabilir. Yani, şirketlerin ya da ticari kuruluşların oluşturdukları tüzel kişilikler ihtiyaç kredisinden yararlanamazlar.

İhtiyaç Kredisi Alma Şartları Nelerdir?

İhtiyaç kredilerinin miktarı diğer kredi türlerine göre daha düşük olduğundan dolayı, ihtiyaç kredisi alınma şartları da daha kolaydır. Ama yine de bankaların ihtiyaç kredisi vereceği kişilerde aradığı bazı şartlar mevcuttur. Bu şartlar bankadan bankaya değişse de bankaların aradığı ortak birkaç özellik vardır. Bankaların aradığı ortak özelliklere değinmek gerekirse, ilk olarak bankalar kredilerini, bankalarla çalışma düzeninizi ifade eden kredi notunuza göre kredi vermektedir. Herhangi bir bankadan ihtiyaç kredisi alabilmek için, kredi notunuzun yeterli olması gerekir.

Kredi notunuzun yanı sıra, bankalardan herhangi bir krediyi alabilmeniz için yasalarca reşit sayılmanız gerekmektedir. Kredi notunuza ve yaşınıza ek olarak krediyi ödeyebileceğinize dahil beyan edebileceğiniz bir geliriniz olması gerekir. Her bankanın aradığı özelliklerden biri olan gelir beyanınızı resmi evrak olarak belgeleyebiliyor olmanız önemlidir. Aksi takdirde gelir beyanınız sözlü olarak kabul edilmeyecektir. İhtiyaç kredileri için eş rızası ve kefil şartları gerektiren bankalar olsa da birçok banka bu şartı aramamaktadır. Eş rızası veya kefil şartı aransın ya da aranmasın ihtiyaç kredileri en fazla 48 ay vade ile kullandırılmaktadır.

İhtiyaç Kredisi Başvuruları Nerelerden Yapılabilir?

Her banka ihtiyaç kredisini şubelerinden vermektedir. Fakat değişen ve gelişen teknolojiye ayak uyduran bankalar da kredi alımında yenilikler yapmaktadır. Bankaya gittiğinizde kredinizin hazır olması ya da çektiğiniz kredinin bankaya gitmeden hesabınıza aktarılabilmesi için, bankaların mobil uygulamaları ve internet siteleri üzerinden ihtiyaç kredisi başvurunuzu yapabilir, kredinizi hesaba alabilir ya da krediyi hesaba aktarmayan bankalar için de ön başvurunuzu oluşturabilirsiniz. Ön başvurunuz kabul edildiği takdirde bankanız size kabul edildiğine dahil geri dönüş mesajı atacaktır. Geri dönüş mesajını aldıktan sonra takip eden 30 gün içerisinde gerekli belgeler ile birlikte bankanıza gidip ihtiyaç kredinizi temin edebilirsiniz. Yine birçok bankada ATM’ler ve müşteri hizmetleri aracılığı ile de kredi talebinizi bankanıza iletebilirsiniz.

Anadolu Bank İhtiyaç Kredisi Nedir?

İhtiyaç kredisi alımında en çok tercih edilen bankalar arasında yer alan Anadolu Bank Bankası düşük faizi ve uzun vade taksitleri ile müşteriden yana taraf bir çizgide, bankacılık sektöründe ilerlemektedir. Bu yüzden Anadolu Bank da müşterilerine ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri ve nakit sıkıntısı yaşamamaları için ihtiyaç kredisi hizmeti vermektedir.

Anadolu Bank İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvurulur?

Anadolu Bank ihtiyaç kredisine doğru ve eksiksiz olarak doldurulmuş gerekli evraklar ile birlikte size en yakın Anadolu Bank şubesinden başvurabilirsiniz. Başvurunuzun ardından kısa süre içinde banka tarafından size olumlu ya da olumsuz bir dönüş yapılacaktır. Dönüş olumlu olduğunda en kısa sürede aldığınız krediyi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Anadolu Bank ihtiyaç kredinizin, bankaya gitmeden aylık taksit ve anaparanın faiz tutarını, oturduğunuz yerden hesaplamanıza yardımcı olabilmek için, bu hizmeti anadolubank.com.tr uzantılı Anadolu Bank internet sitesi üzerinden sağlamaktadır.

Anadolu Bank İhtiyaç Kredisi Hesaplama Cetveli

Anadolu Bank ihtiyaç kredisi hesaplama cetveline ulaşmak için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir.

anadolubank.com.tr uzantılı Anadolu Bank internet sitesine giriniz.

-Ana sayfada sağ tarafta yer alan kredi hesaplama cetveline tıklayınız.

-Kredi tipinden ihtiyaç kredisini seçiniz.

-Kredi tutarı kısmına çekeceğiniz kredi tutarını giriniz.

-48 aya kadar tanımlanmış vade seçeneklerinden size en uygun olanını sağa doğru kaydırarak belirleyiniz.

Anadolu Bank ihtiyaç kredisi almadan önce, bu adımları sırayla takip ettiğiniz de Anadolu Bank ihtiyaç kredisi hesaplama cetveli alt kısmında aylık ödeyeceğiniz taksit tutarını Türk Lirası cinsinden verecektir. Ayrıca taksit tutarının yan tarafında bulunan pencerede de Anadolu Bank ihtiyaç kredisi alacağınız takdirde anaparaya uygulanacak faiz tutarı yüzde cinsinden yer alacaktır.

Scroll to Top