Anadolubank Araç Kredisi

ceazjq9sv8qzhm3kall6

Günümüzde her bir bireyin gelişen yaşam koşulları ile birilikte daha çok şeye ihtiyaç duymaya başlıyor. Ev ya da araç almak isteyen kişiler, evlenmek için kredi desteği alanlar ya da bir başka sebepten dolayı krediden faydalanan birçok kişi var. Yeterli paraya sahip olmayan bireylerin araç alma hayallerine yardımcı olmak için uygun faiz oranları ve ödeme koşulları ile birlikte Anadolubank sizlerle birlikte. Peki Anadolubank araç kredisini diğer bankalardan ayıran şey ne mi? Gelin bu krediye bir göz atalım.

Anadolubank Taşıt Kredisi

Anadolubank Taşıt Kredisi marka fark etmeksizin tüm binek araçlar için alınabiliyor. Bu krediden faydalanmak isteyen kişilerin gelirlerini belgeleyebiliyor olması ve 18 yaşından büyük olması gerekiyor. Bununla birlikte sıfır kilometre bir araca sahip olmak isteyen kişiler tam 48 aya kadar varan vadeler ile inanılmaz avantajlı kredi seçeneklerinden yararlanma şansını elde ediyor. Anadolubank araç kredisinden faydalanmak isteyen kişilerin biraz sonra bahsedecek olduğumuz belgeler ile birlikte Anadolubank şubelerine gitmesi gerekiyor.

Anadolubank Araç Kredisi İçin Gereken Belgeler

Anadolubank araç kredisine başvurmak isteyen kişilerin her şeyden önce nüfus cüzdanına ve bunun fotokopisine ihtiyacı olur. Bu noktada gereken bir diğer şey ise gelir durumunu ortaya koyan bir tür belgedir. Bu belge ücretli olarak çalışan kişiler, ticaret erbabı olan kişiler ile serbest meslek ile uğraşan bireyler, bir şirketin ortağı olarak çalışan kişiler ve gayrimenkul üzerinden gelir beyan etmiş olan kişilere göre farklılık gösteriyor. Şimdi bunlara bir göz atalım.

Ücretli olarak çalışan kişilerin net maaş tutarını göstermekte olan ve iş yeri tarafından onay verilmiş bir belgeye ya da güncelliğe sahip olan bir maaş bordrosuna ihtiyacı olur. Eğer birey özel bir iş yerinde çalışıyor ise bu durumda bu iş yerine ait olan imza sirkülerine sahip olması gerekir.

Ticaret ya da serbest meslek erbabı olan kişilerin vergi levhasına, son iki seneye ait olan bilanço ve gelir tablosuna ve o yıla ait mizan tablosuna ihtiyacı olur.

Bir şirketin ortağı olan kişilerin ise ya vergi levhasına ya da Ticarat Sicil Gazetesine verilmiş olan kuruluş ilanının bir fotokopisine ihtiyacı olur.

Gayrimenkul üzerinden gelir beyan etmiş olan kişilerin ise beyan edilen geliri ispatlama amacı ile o eve ait tapunun aslı ve fotokopisine ihtiyacı olur.

Bu belgelerin dışında sıfır kilometre bir araç için başvuruda bulunan kişilerin proforma faturasına ve ikinci el araç için kredi başvurusunda bulunan kişilerin de ruhsat belgesine ihtiyacı olur.

Anadolubank Araç Kredisi İçin Gereken Koşullar

Anadolubank araç kredisini alabilmek adına noter satış sözleşmesine ya da faturaya ihtiyacınız olur. Bununla birlikte yapılacak olan kasko sigortası, kredi vadelerinin sona erdiği güne dek yenilenir. Anadolubank araç kredisi için kefil arar. Kredi başvurusunda bulunmuş olduğunuz araca banka rehin koyacaktır. Son olarak da ikamet adresini gösteren bir faturaya ya da Nüfus Müdürlüğü tarafından düzenlenmiş olan ve son üç ay içinde düzenlenmiş olması gereken bir ikametgah senedine sahip olmanız gerekiyor.

Faiz Oranları

Anadolubank tarafından sunulmuş olan taşıt kredilerinden 3 ile 48 aya aralığında verilecek olan kaskosuz ve kaskolu taşıt kredisi için %5 oranında banka sigorta muamele vergisi ve %15 oranında kredi kaynak destekleme fonu tahsil edilecek olup azami oran %1.50 olarak belirlenmiş bulunuyor.

Tahsis Ücreti

Taşıt kredisi için kullandırılacak olan araç kredisi tutarının binde 5’i oranında kredi tahsis ücreti tahsil edilir. Komisyon, ücret ve masraf tutarları üzerinden ise %5 oraında banka sigorta muamele vergisi tahsil edilir. Bu noktada asgari ve azami oran %0.50 olarak belirlenmiş bulunuyor.

Rehin İşlemleri

Komisyon, masraf ve ücret tutarları üzerinden %5 oranında alınacak olan banka sigorta muamele vergisi, internet ortamında yer alan e rehin uygulaması üzerinden yapıldığı takdirde alınmaz. Taşınmaz ve taşınır rehin tesis ücreti asgari tutarı 50 TL ve azami tutarı 75 TL olarak belirlenmiş bulunuyor.

Hayat Sigortası

Yıllık olarak hesaplanmakta olan haya poliçeleri kredi tutarına, yaşa ve kredi vadesine göred eğişim göstermekte olup Allianz Hayat ve Emeklilik Anonim Şirketi tarafından yapılır. Azami tutar ise 326 TL olarak belirlenmiş bulunuyor.

Kasko Ücreti

Kasko ücreti ise aracın markasına, modeli ve tipine göre, müşterinin cinsiyet ve yaşına göre değişiklik gösterir. Anadolubank bu noktada 6 farklı şirketten kasko teklifleri alır ve müşterilerine buna göre kasko seçimi yaptırır. Bu noktada belirlenmiş olan azami tutar ise 850 TL’dir.

Yıllık Toplam Maliyet

24 aylık kredi vadesine ve 20.000 TL’lik kredi tutarına sahip olan bir araç kredisi için belirlenmiş olan azami oran %31.08’dir. Kredi tahsis ücreti ise hesaplamaya dahil edilmiş bulunuyor.

Taşıt kredisi maliyet oranları için aşağıda yer alan linke tıklayabilir ve bu link üzerinden kredi türü, detaylı kredi türü ve döviz türü seçeneklerini belirlemelisiniz.

Taşıt Kredisi Maliyet Oranları İçin TIKLAYINIZ!

Taşıt kredisi hesap makinesi için ise aşağıda yer alan linke tıklamanız ve kredi tipi, kullandırım türü, döviz tipi, aylık vade ve kredi tutarı seçeneklerini belirleyip Devam butonuna basmalısnıız.

Taşıt Kredisi Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!

Anadolubank Kredi Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Anadolubank Araç kredisi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin yukarıda yer alan belgeler ile Anadolubank şubelerine gitmesi gerekiyor. Anadolubank kredi başvuru sonuçları ise ne yazık ki çeşitli bankalarda olduğu gibi internet üzerinden yapılamıyor. Banka genellikle iletişim bilgisi olarak verilmiş olan adres ya da numaralara kredi başvuru sonucu ile ilgili bildirim yapıyor olsa da zaman zaman bazı bireyler bu sonuçlara ulaşamıyor. İşte bu tür durumlarda dilerseniz kredi başvurusu yapmış olduğunuz Anadolubank şubesine doğrudan gidebilir ya da Anadolubank Telefon Bankacılığı numarası olan 0850 222 55 50 numarasını arayarak T.C. kimlik numarası ya da kredi referans numarası üzerinden gerek sesli yanıt sistemi gerek ise müşteri temsilcilerini kullanarak kredi başvuru sonucu öğrenme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Scroll to Top