Bank Pozitif Taşıt Kredisi

Bank Pozitif

Bank Pozitif 2002 yılında ülkemizdeki bankalar arasında yer almış bir bankadır. ‘Yeni nesil bankacılık’ sloganı ile ilerleyen banka bildiğimiz bankalar gibi değil sloganına yakışır şekilde yeni nesil bankalardan biridir. Ne yapıyorlar da yeni nesil deniliyor diyebilirsiniz. Türkiye genelinde toplam 19 şubesi olan ve bu sebeple kredi işlemlerinizin başvurusu ve kredi için imzalamanız gereken belgeleri banka görevlilerinin evinize, iş yerinize ya da verdiğiniz her hangi bir adrese getirip imzalatması gibi pek çok özelliği vardır. Peki Bank Pozitif’in müşterilerine sağladığı bu kolaylık taşıt kredileri için de geçerli mi? Maalesef hayır, geçerli değil. Sebebini bu yazımızda da Bank Pozitif’in bize sunduğu taşıt kredisi koşullarını incelerken öğreneceğiz.

Nakit para ihtiyacı olan hemen herkes kredi çekmek ister. Bu durumda da bankalar imdadımıza yetişir. Kredilere genelde araç ve konut alırken ihtiyaç duyulur. Çünkü yüksek meblağ ve nakit ihtiyacı hemen karşılanır. Tabii ki kredi çekme koşullarına uyan bir bireyseniz. Örneğin düzenli geliriniz, kredi notunuzun yüksek olması gibi özellikler siz kredi çekerkenki durumunuzu etkileyen şeylerdir. Peki Bank Pozitif taşıt kredisi verirken nasıl bir yol izler ve müşterinin hangi özelliklerini göz önünde bulundurur? Öncelikle müşterilerinden başvuru sırasında istediği belgelerden ve şartlardan bahsedelim.

Bank Pozitif Taşıt Kredisi Başvurusu İçin Gereken Belgeler

  • Tabii ki ülkemizde her başvuru sırasında ve günlük yaşantımızda bile yanımızdan ayırmamamız gereken bir kimlik belgesi. Bu kimlik belgesi nüfus cüzdanı veya ehliyet olabilir.
  • Kredi çekilen her bankanın isteyebileceği gibi gelir durumunu gösteren bir belge.
    • Şirket ortakları veya serbest meslek sahiplerinden gelir durumunu belli etmesi için vergi levhası veya Ticaret Sicil Gazetesinde yer alan kuruluş ilanı fotokopisi.
    • Ücretli çalışan bireyler için ise maaş bordrosu veya net maaş tutarını gösteren çalışılan yerin onayladığı bir belge gerekmektedir.
  • Kredi çeken kişi adına veya aileden biri adına son döneme ait su, elektrik, doğalgaz, telefon, cep telefonu faturası veya muhtarlıktan, nüfus müdürlüğünden alınacak olan ikametgah belgesi Bank Pozitif taşıt kredisi için istenen belgelerdir.

Araca Kredi başlığı altında taşıt kredisi imkanı sunan Bank Pozitif, diğer başka kredilerinde olduğu gibi taşıt kredisi başvurusunu da internet üzerinden kabul edememekte. Bu hizmeti sadece anlaşmalı kurumlar ile sağlamaktadır. Bulunduğunuz şehirde Bank Pozitif şubelerinin olması durumunda ‘Araca Kredi’ başvurularınızı oradan da yapabilirsiniz. Bulunduğunuz şehirde Bank Pozitif Şubeleri yok ise o zaman anlaşmalı kurumlar aracılığı ile taşıt kredisi başvurularınızı yapabilirsiniz. Bu durumda Bank Pozitif hangi illerde mevcut onun da bilgisini vermek uygun olacaktır. Bank Pozitif 19 şubeye sahiptir. Bunlar Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Eskişehir, Gaziantep, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin, Sakarya, Samsun ve Trabzon şehirlerinde faaliyet göstermektedirler. Bu şehirlerde ikamet eden bireyler Bank Pozitif taşıt kredisine bizzat şubelere giderecek başvurabilirler. Aksi takdirde yukarıda da belirtildiği gibi bireyler Bank Pozitif anlaşmalı kurumları yani bankalar ile görüşüp taşıt kredisine başvurabilirler. Kimlerin nasıl başvuracağından bahsettikten sonra şimdi de krediden bahsedelim. Bank Pozitif Taşıt Kredisi %1,59 faiz oranı ile kredi çekmek isteyenlere sunulur.

Bank Pozitif Taşıt Kredisi İpotek Yöntemi Nedir?

Bank Pozitif taşıt kredilerinden biri olan ipotek yöntemi kredi sisteminden bahsedelim. Size ya da şirketinize ait her hangi bir aracı ipotek ettirerek karşılığında kredi alabilirsiniz. Herhangi bir aracın ipotek ettirilmesi sonucu daha çabuk kredinin onaylanmasına sebep olur. Bank Pozitif Araca Pozitif Kredi Kampanyası yani ipotek karşılığı alınan araç kredisi ile ayda 320 TL ödeyerek 48 ay vadeli 10.000 TL kredi kullanılabileceği gibi yine 48 ay vadeli 20.000 TL’lik kredi çekildiğinde de aylık kredi taksitleri 640 lira olmaktadır. Daha yüksek bir miktar kredi çekmeniz gerektiğinde ise durum şu şekilde şekillenir; 30.000 TL’lik  kredinin 48 ay vadede aylık taksitleri 960 TL, 40.000 TL’lik kredinin yine 48 aylık vadede 1280 TL ve 50.000 TL’lik kredinin ise 48 aylık vadede aylık taksitleri 1600 TL olmaktadır. Bank Pozitif Araca Pozitif Kredi Kampanyası bununla sınırlı değil. Bu kampanya kapsamında ipotek ettirdiğiniz aracın değerine göre maksimum 250.000 TL’ye kadar bankadan kredi isteme şansınız vardır. Üstelik bu krediye sahip olmak için herhangi bir kasko zorunluluğu, sigorta zorunluluğu ve masraf yoktur. Kısaca Bank Pozitif kredi işlemlerinizde dosya masrafı almamakta. Taşıt kredisi komisyonu da %0 olmakta. İşte bu sebepler göz önünde bulundurulduğunda Bank Pozitif’in kredi çekecek olan bireylere tartışmasız kolaylık sağladığı söylenilebilir.

Bank Pozitif’ten kredinizi aldınız. Peki tüm Türkiye’de şubesi olmayan bu bankaya kredinizin geri ödemesini nasıl yapacaksınız? İşte burada da çözümsüz kalmıyoruz. Bank Pozitif’in anlaşmalı olduğu Deniz Bank şube veya gişelerinden ile ya da PTT gişelerinden nakit olarak ve masraf ödemeden yapabilirsiniz. Bulunduğum yere PTT uzak, veya Deniz Bank şubesi yok diyorsanız da Türkiye üzerinde bulunan herhangi bir bankanın herhangi bir şubesinden EFT işlemi ile Bank Pozitif’teki hesabınıza para göndererek kredinizin geri ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bank Pozitif taşıt kredisi hakkında verdiğimiz bu bilgilerden daha fazlasını öğrenmek isterseniz Bank Pozitif’i arayarak yetkili kişilerle görüşüp daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Scroll to Top