Bankaların Atm Kartlı Kartsız Para Yatırma İşlem Masrafları

maxresdefault

Hayatımızın her alanında kullandığımız yerler olan bankalar, birçok durumda imdadınıza yetişerek yardımcı olmaktadırlar. Şubelerden, internetten, mobil bankacılıktan ya da çağrı merkezlerinden işlemlerini yapmak istemeyen müşteriler daha hızlı bir biçimde işlem yapabildikleri ATM’leri tercih etmektedirler. Bankalar bazı hizmetlerini ücretsiz yaptıkları gibi bazı hizmetlerinden de belirli bir ücret tahsil etmektedir. Bu kapsamda ATM’den para yatırma işlemlerinde bazı bankalar ücret istemektedir. Bankaların yapmış oldukları işlemler ve ücretler Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu(BDDK) denetiminde gerçekleştirilmektedir. Biz bu yazımızda bankaların son olarak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na bildirdikleri bankaların Atm kartlı kartsız para yatırma işlem masrafları hakkında bilgilendirme yapacağız.

Bankaların Atm Kartlı Kartsız Para Yatırma İşlem Masrafları Nedir?

Her banka ATM’lerini kullanarak para yatırma işlemini gerçekleştiren müşterilerinden ücret talep etmekte, bu ücretler bankadan bankaya değişmektedir. Aşağıda en çok tercih edilen bazı bankalara ait ATM kartlı kartsız para yatırım işlem masraf tutarları güncel olarak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK)’nun resmi web sitesinden temin edilmiştir. Bankalar zaman zaman bu miktarları değiştirmektedir. İşlemlere ait masraf bilgilerinin hazırlanması ve yayımlanması bankalara aittir. Her banka bu işlemden para talep etmemektedir. Ancak masraf talep etmeyen bankalar ileride masraf bilgilerini güncelleyerek ücret talep edebilirler ya da ücret talep eden bir banka yaptığı bir çalışma ile talep ettiği ücreti kaldırabilmektedir.

Akbank Atm Kartlı Kartsız Para Yatırma İşlem Masrafları

Akbank ATM’lerinden kartlı kartsız para yatırma işlemlerinden belli bir miktar ücret talep etmektedir. Ücretler şu şekildedir;

ATM kartlı para yatırma ücreti: 6.25 TL

ATM Kartsız Para Yatırma 

 • Hafta içi 08.00-18.00 saatleri arasında yapılan tüm işlemlerden 10 TL masraf talep edilmektedir.
 • Hafta içi 08.00-18.00 saatleri dışında veya haftasonları yapılan 500 TL ve altı işlemlerden yine aynı şekilde 10 TL masraf talep edilmektedir.
 • Hafta içi 08.00-18.00 saatleri dışında veya haftasonları yapılan 500 TL üzeri işlemlerden ise 20 TL masraf talep edilmektedir.

Akbank müşterilerinin kendi hesaplarından kart kullanmadan yaptıkları para yatırma işlemlerinden ücret talep etmemektedir. Bu işlemi ücretsiz yapabilmek için müşterilerin belirlenen kimlik doğrulama adımlarını tamamlaması gerekmektedir. Yukarıdaki bilgiler en son 15.04.2016 tarihinde güncellenmiş şuanda bu fiyatlar üzerinden işlemler gerçekleştirilmektedir. Daha detaylı bilgi ve bankanın diğer ücretleri hakkındaki verilere ulaşmak için yazımızın sonundaki linke tıklayabilirsiniz.

Finansbank Atm Kartlı Kartsız Para Yatırma İşlem Masrafları

Finansbank ATM’lerinden kartlı kartsız para yatırma işlemlerinden belli bir miktar ücret talep etmektedir. Ücretler şu şekildedir:

ATM kartlı para yatırma ücreti: 

 • Hesabınızdan para yatırma işlemlerinizde 7.50 TL ücret talep edilmektedir.(09:00-16:00 arası anlık EFT işlemlerinden alınır.)
 • Geç EFT işlemlerinize 10 TL ücret talep edilir. (16:01-17:15 arası anlık EFT işlemlerinden alınır.)

ATM Kartsız Para Yatırma:

 • IBAN’a EFT ve Kredi Kartına EFT işlemlerinizde 10 TL ücret talep edilmektedir. (09:00-16:00 arası anlık EFT işlemlerinden alınır.)
 • IBAN’a Geç EFT ve Kredi Kartına Geç EFT işlemlerinizde 15 TL ücret talep edilmektedir. (16:01-17:15 arası anlık EFT işlemlerinden alınır.)

Yukarıdaki bilgiler en son 22.12.2016 tarihinde güncellenmiş şuanda bu fiyatlar üzerinden işlemler gerçekleştirilmektedir. Daha detaylı bilgi ve bankanın diğer ücretleri hakkındaki verilere ulaşmak için yazımızın sonundaki linke tıklamanız yeterlidir.

Garanti Atm Kartlı Kartsız Para Yatırma İşlem Masrafları

Garanti ATM’lerinden yani Paramatik’lerinen kartlı kartsız para yatırma işlemlerinden belli bir miktar ücret talep etmektedir. Ücretler şu şekildedir;

ATM kartlı para yatırma ücreti: 6.00 TL 

ATM Kartsız Para Yatırma: 9.00 TL’dir. Mesai dışı talep edilen ücret ise 10 TL (Hafta içi 18:00 sonrası, hafta sonları ve resmi tatillerde geçerli)’dir.

Yukarıdaki bilgiler en son 09.01.2017 tarihinde güncellenmiş şuanda bu fiyatlar üzerinden işlemler gerçekleştirilmektedir. Daha detaylı bilgi ve bankanın diğer hizmet-ürün ücretleri hakkındaki verilere ulaşmak için yazımızın sonundaki linke tıklayabilirsiniz.

Halkbank ATM Kartlı Kartsız Para Yatırma İşlem Masrafları

Halkbank ATM’lerinden kartlı para yatırma işlemlerinde ücret talep etmemektedir, kartsız para yatırma işlemlerinde ise belli bir miktar ücret talep etmektedir. Ücret şu şekildedir:

ATM Kartsız Para Yatırma: 4.76 TL’dir. (Kendi hesabına para yatıran müşterilerden ücret alınmaz. İşlem başına tahsil edilir.)

Yukarıdaki bilgiler en son 27.11.2014 tarihinde güncellenmiş şuanda bu fiyatlar üzerinden işlemler gerçekleştirilmektedir. Daha detaylı bilgi almak ve bankanın diğer hizmetlerinin ücretleri hakkındaki verilere ulaşmak için aşağdaki linke tıklayabilirsiniz.

İş Bankası ATM Kartlı Kartsız Para Yatırma İşlem Masrafları

İş Bankası ATM’lerinden kartlı para yatırma işlemlerinde ücret talep etmemektedir, kartsız para yatırma işlemlerinde ise belli bir miktar ücret talep etmektedir. Ücret şu şekildedir;

ATM Kartsız Para Yatırma: 6.00 TL’dir.

Yukarıdaki bilgiler en son 05.01.2017 tarihinde güncellenmiş şuanda bu fiyatlar üzerinden işlemler gerçekleştirilmektedir. Daha detaylı bilgi ve bankanın tüm hizmetlerinin ücretleri hakkındaki verilere ulaşmak için yazımızın sonundaki linke tıklamanız yeterli olacaktır.

Ziraat Bankası ATM Kartlı Kartsız Para Yatırma İşlem Masrafları

Ziraat Bankası ATM’lerinden kartlı para yatırma işlemlerinde ücret talep etmemektedir, kartsız para yatırma işlemlerinde ise belli bir miktar ücret talep etmektedir. Ücret şu şekildedir;

ATM Kartsız Para Yatırma: 

 • Ziraat Bankası müşterisi olmadan kartsız para yatırma işlemlerinden 6.00 TL ücret talep edilmektedir.
 • Ziraat Bankası müşterisi olup kartsız para yatırma işlemlerinde ise 5.00 TL ücret talep edilmektedir.

Yukarıdaki bilgiler en son 07.06.2016 tarihinde güncellenmiş şuanda bu fiyatlar üzerinden işlemler gerçekleştirilmektedir. Daha detaylı bilgi almak ve bankanın verdiği hizmetlerin ücretleri hakkındaki verilere ulaşmak için yazımızın sonundaki linke tıklayabilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası(TEB) ATM Kartlı Kartsız Para Yatırma İşlem Masrafları

Türkiye Ekonomi Bankası ATM’lerinden kartlı kartsız para yatırma işlemlerinden belli bir miktar ücret talep etmektedir. Ücretler şu şekildedir;

ATM kartlı para yatırma ücreti:

 • Kartlı başka hesaba para yatırma (3. Şahıs) işlemlerinizde 4.00 TL ücret talep edilmektedir. Ayrıca başka hesaba havale yaptığınızda da 4.00 TL ücret istenmektedir.

ATM Kartsız Para Yatırma: 

 • Kartsız hesaba para yatırma (3. Şahıs) işlemlerinizde ise 5.00 TL ücret talep edilmektedir.

Yukarıdaki bilgiler en son 10.12.2014 tarihinde güncellenmiş şuanda bu fiyatlar üzerinden işlemler gerçekleştirilmektedir. Daha detaylı bilgi ve bankanın ürün ve hizmetlerinin ücretleri hakkındaki verilere ulaşmak için yazımızın sonundaki linke tıklayabilirsiniz.

Ayrıca Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK)’nun web sitesinde tüm bankaların tüm ürün ve hizmet ücretlerinin tabloları yer almaktadır. Bu site ile tüm bankaları tek bir çatı altında inceleyebilmeniz de mümkün kılınmıştır. Bu sitedeki veriler bankanın değişiklik yapmasıyla beraber eş zamanlı olarak güncellenmektedir.

TEB Ürün ve Hizmet Ücretleri için TIKLAYINIZ!

BDDK’da yer alan Ürün ve Hizmet Ücretleri için TIKLAYINIZ!

Akbank Ürün ve Hizmet Ücretleri için TIKLAYINIZ!

Finansbank Ürün ve Hizmet Ücretleri için TIKLAYINIZ!

Garanti Bankası Ürün ve Hizmet Ücretleri için TIKLAYINIZ!

Halkbank Ürün ve Hizmet Ücretleri için TIKLAYINIZ!

İş Bankası Ürün ve Hizmet Ücretleri için TIKLAYINIZ!

Ziraat Bankası Ürün ve Hizmet Ücretleri için TIKLAYINIZ!

Scroll to Top