BankPozitif İnternet Bankacılığı

BankPozitif, adını çok duymasak da ülkemizde yenilikçi ve alanında yeni bir hizmet modeli kullanan moren bir bankadır. Bu banka, 2002 yılında Toprak Yatırım Bankası’nın hisselerinin satılması sonucunda ülkemizde sadece 2 şehirde kurulan kurumsal ve bireysel anlamda bankacılık hizmetleri veren bir bankadır. 2009 yılına kadar 14 şubeye ulaşan banka, 2011 yılında küçülme kararı alarak tüm şubelerini kapatma kararı almıştır. Yeni iş modeli geliştiren ve 2012 yılından itibaren banka şubeleri olmamasından dolayı kredi başvurularını internet üzerinden tamamlayarak şubesiz bankacılık hizmeti vermeye başlamıştır.

İnternet günümüz yaşantısında bir eğlence, bilgilenme aracı olmaktan çok hayatımıza yön veren iş hayatımızı ilerlettiğimiz bir platform olarak göze çarpmaktadır. Birçok alışveriş, satış, reklam işlemlerinden sonra bankacılık anlamında da büyük bir atılım yaşanmış ve bankacılık işlemleri internet üzerinden yapılmaya başlanmıştır. Bankalar internet şubeleri oluşturarak, şubeler yardımıyla verdiği kredi kartı işlemleri ve müşteri bilgi işlemleri gibi hareketleri müşterilere ait özel profiller üzerinden ayrı ayrı hizmete sunmuştur. Bu hizmet banka şubelerindeki yoğunluğu azaltarak aynı zamanda müşteri memnuniyetini de arttırarak gereksiz zaman ve enerji harcamadan online olarak işlemlerini yürütme imkanı sunmaktadır. Bunun ötesinde BankPozitif İnternet Bankacılığı’na yeni bir boyut kazandırarak kredi başvuru işlemlerinin de bu bankacılık işlemleri üzerinden yapılmasına imkan sağlamış ve hala bu hizmeti vermeye devam eden bir bankadır.

BankPozitif İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

BankPozitif İnternet Bankacılığı’nın kullanılabilmesi için bankanın resmi internet sitesi üzerinden oluşturmuş platformu kullanmanız gerekmektedir. Bu platformu kullanabilmeniz için yazımızın sonuna bankanın resmi internet sitesine erişiminizi sağlayacak olan yönlendirme linkini kullanabilirsiniz. Bu linki kullandığınız takdirde aşağıdaki görselde olduğu gibi karşınıza çıkan sayfa bankanın ana sayfası olacaktır. Bu sayfada çerçeve ile işaretlediğimiz bölümden BankPozitif İnternet Bankacılığı hizmeti veren güvenli platforma yönlendirilmiş olacaksınız. Bu platform oluşturacağınız kullanıcı adı ya da TC kimlik numaranızla birlikte oluşturacağınız özel şifre yardımıyla kullanabileceğiniz kişiye özel bir platformdur. Bu platform internet bankacılığı olarak adlandırılmaktadır.

Bu hizmeti daha önce kullanmadıysanız resimde işaretli bölüme tıkladıktan sonra gelen güvenlik sayfasında bulunan üyelik işlemleri yardımıyla yeni üyelik oluşturabilirsiniz. Bu oluşturduğunuz kullanıcı adı ve şifre tek kullanımlık değil sürekli kullanabileceğiniz bilgilerdir. Bu yüzden kaybetmemeniz önerilmektedir. Ayrıca bankaya ait internet bankacılığı işlemlerinizi oluşturulan mobil uyumlu uygulama yardımı ile de kullanabilir internet bankacılığı işlemlerinizi yönetebilirsiniz. BankPozitif İnternet Bankacılığı hizmetleri iki normal bankacılık hizmetlerinde olduğu gibi iki seçenekte sunulmuştur. Birincisi bireysel bankacılık olmakla birlikte ikincisi de kurumsal bankacılıktır. Bankadan hangi alanda hizmet alıyorsanız BankPozitif İnternet Bankacılığı hizmetini kullanırken o butonu kullanmanız gerekmektedir.

bankpozitif

BankPozitif İnternet Bankacılığı İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz