Cep Telefonuna Anında Kredi Veren 8 Banka

cep

Günümüzde maddi ihtiyaçlarımızı karşılayabilmek için bankalara gereksinim duyarız. Teknolojinin de gelişmesiyle birlikte bankalar teknolojiyi büyük ölçüde kullanarak kendilerini geliştirmeyi başarmışlardır. Pek çok işlemi bankaya gitmeden yapabileceğiniz uygulamalarla işlemlerinizi hızlı ve vakit kaybetmeden bazı uygulamalar sayesinde yapabilirsiniz. Kredi almak istediğiniz de bankaya talebinizi iletmek için çok fazla yöntem vardır. Telefon bankacılığı, internet bankacılığı gibi yollar ile bankanızla iletişime geçmek oldukça kolay. Cep telefonunuza indireceğiniz mobil uygulamalarla veya kısa mesaj ile birçok işlemi anında gerçekleştirebilirsiniz. Peki cep telefonuna anında kredi veren 8 banka hangileridir, başvurular nasıl yapılıyor bu soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Cep Telefonuna Anında Kredi Veren 8 Banka Hangileridir?

Hemen hemen çoğu banka kısa mesaj ve mobil uygulamalar ile birçok işlemini akıllı telefonlar aracılığıyla müşterilerine sunuyor. Akıllı telefonlar üzerinden işlem yapmak sizleri bankada sıra beklemekten kurtarıyor. Ayrıca bankalara göre değişmekle birlikte bazı bankalar kefil zorunluluğu bulundurmuyor ve vade imkanı sunuyor. Alabileceğiniz cepten kredi imkanı da yine bankaların verdikleri miktarlara göre değişiklik gösterebiliyor. Gönderdiğiniz kısa mesaj ücretleri operatörünüz tarafından ücretlendirilebilir. Cep telefonuna anında kredi veren 8 bankayı aşağıda listeleyeceğiz.

Turk Parasi ve dovizle ilgili duzenlemeler

QNB Finansbank

Cep telefonuna anında kredi veren 8 bankadan birisi QNB Finansbank’tır. Finansbank’tan cep telefonunuzla anında kredi almak için T.C. kimlik numaranızı yazıp 5030’a SMS atmanız yeterlidir veya Finansbank mobil uygulamasını indirerek başvurunuzu yapmak mümkündür. Finansbank aylık %1,18 den başlayan faiz oranı sunmaktadır.

Denizbank

Cep telefonuna anında kredi veren 8 banka bir diğeri de Denizbank’tır. Denizbank’a kredi başvurunuzu yapmak için ‘KREDİM’ yazın, T.C. kimlik numaranızı da yazdıktan sonra kısa mesajınızı 3280’e göndererek kredi başvurunuz alınmış olur. Denizbank’tan almak istediğiniz kredi miktarı en fazla 55.000 TL ve 48 aya varan vade ile talep edilir. Eğer daha yüksek bir rakam ile kredi çekmek isterseniz şubeye gitmeniz gerekmektedir.

Akbank

Cep telefonuna anında kredi veren 8 bankadan bir diğeri de Akbank’tır. Akbank’tan kredi başvurusu yapmak istiyorsanız ‘Kredi’ yazıp bir boşluk bırakın ve T.C. vatandaşlık numaranızı yazarak 4425’e kısa mesajınızı gönderin bu şekilde başvurunuz yapılmış olur. Fakat GSM operatörünüz Vodafone ya da Türk Telekom ise başvuru kısa mesajınızı 0532 750 25 25’e numaraya göndermeniz gerekmektedir. Akbank’tan cepten kredi yoluyla sadece ihtiyaç kredisi talep edebilirsiniz. Kısa mesaj ile yaptığınız kredi başvurularında en fazla 20.000 TL talep edebilirsiniz. Daha fazla miktar kredi talebinizi banka şubesine giderek yapabilirsiniz.

Garanti Bankası

Garanti Bankası da cep telefonuna anında kredi veren 8 bankadandır. Garanti Bankası’ndan ihtiyaç kredisi almak için T.C. kimlik numaranızı, almak istediğiniz kredi miktarını, kredinin vadesini ve belgelenebilir aylık net gelirinizi TL cinsinden yazarak ve bilgilerinizin arasında birer boşluk bırakarak 3390’a kısa mesaj olarak gönderdiğiniz takdirde başvurunuz alınmış olacaktır.

Türkiye İş Bankası

Türkiye İş Bankası’ndan ihtiyaç kredisi almak için ‘NAKİT’, T.C. vatandaşlık numaranızı, kredi tutarınızı ve aylık net gelirinizi aralarında boşluk bırakarak 4402’ye kısa mesaj göndererek başvurunuzu yapabilirsiniz. Türkiye İş Bankası cep şubesinden almak istediğiniz kredi tutarı en fazla 25.000 TL olup, 48 aya varan vade imkanı sunuyor fakat miktarı değiştirmek isterseniz banka şubesine gitmeniz gerekmektedir.

Yapı Kredi Bankası

Almak istediğiniz kredi türünü yazıp, T.C. kimlik numaranızı yazdıktan sonra aylık net gelirinizi yazıp aralarında birer boşluk bırakarak 4411’e kısa mesaj yoluyla gönderip kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Yani Yapı Kredi de cep telefonuna anında kredi veren 8 bankadandır.

Vakıfbank

Büyük harflerle ‘TIK’ yazıp boşluk bırakıp T.C. kimlik numaranızı yazıp boşluk bırakarak aylık gelirinizi yazıp 5724’e kısa mesaj ile göndererek başvurunuz tamamlanır.

Halk Bankası

T.C. kimlik numarası ve alınacak olan kredi türünü yazıp ardından kredi miktarını ve aylık gelirinizi yazıp aralarında birer boşluk bırakarak 3401’e gönderdiğiniz de başvuru talebiniz alınır.

Mobil Uygulama ile Kredi Başvurusu

Cep telefonuna anında kredi veren 8 bankadan sonra mobil uygulamalara gelelim. Teknolojinin günden güne değişmesi ile birlikte akıllı telefonlar için pek çok uygulama bulunmaktadır. Bunlardan en yaygın olanı ise mobil bankacılıktır. Mobil bankacılık üzerinden işlemlerinizi internet üzerinden kısa sürede ve kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Cep telefonlarınıza indirdiğiniz bankaların mobil uygulamaları ile anında kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Müşteri numaranızla ve size özel tanımlanan şifreler ile girişinizi yaptıktan sonra bankaya göre farklılık gösteren başvurular kısmından kredi başvurusu yapabilirsiniz. Başvurunuz tamamlandıktan sonra banka tarafından bilgilendirilirsiniz. Bankaya gidip gerekli evraklarınızı götürerek işleminizi tamamlayabilir, çektiğiniz kredi hesabınıza yattıktan sonra bankadan kredinizi çekebilirsiniz.

01 2

Telefon Bankacılığı ile Kredi Başvurusu

Cep telefonlarından mobil uygulama, kısa mesaj yöntemi dışında bankaların müşteri hizmetlerini arayarak da kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Müşteri hizmetleri ile olan görüşmeleriniz kayıt alına alınmaktadır ve sizin isteğiniz doğrultusunda işleminiz gerçekleştirilir. Vade farkları, kredi tutarınız, faiz oranları müşteri hizmetleri temsilcileri tarafından size en uygun şekilde ayarlanır. Cep telefonunuz ile arayarak yapmak istediğiniz anında kredi çekme işlemi ile ilgili bankaların müşteri hizmetleri numaraları aşağıda sıralanmıştır.

telefon

  • QNB Finansbank Müşteri Hizmetleri: 0850 222 0900
  • Denizbank Müşteri Hizmetleri: 444 0 800
  • Akbank Müşteri Hizmetleri: 444 2 525
  • Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri: 444 0 333
  • Türkiye İş Bankası Müşteri Hizmetleri: 0850 724 0724
  • Yap Kredi Müşteri Hizmetleri: 444 0 444
  • Vakıfbank Müşteri Hizmetleri: 0850 222 0724
  • Halk Bankası Müşteri Hizmetleri: 444 0 400

Cep Telefonunuzdan Kredi Başvurusunu Yaptıktan Sonraki Adım

Cep telefonunuzla anında kredi başvurusunu yaptıktan sonra bankalar bazı evrakları talep etmektedir. Bankaların istedikleri evraklar farklılık göstermektedir. Talep ettikleri evraklar arasında gelir belgeniz, T.C. kimlik belgenizin aslı veya fotokopisi, ikametgah belgesi eğer adresiniz güncel değil ise doğal gaz, elektrik, sabit telefon faturası gerekli olmakla birlikte bankalara göre de evraklar değişiklik gösterebilir. Cepten kredi başvurunuzu yaptıktan sonra size olumlu veya olumsuz olarak bir kısa mesaj gelecektir. Eğer olumlu bir mesaj gelirse istenen evraklarla birlikte başvuru yaptığınız bankaya gitmeniz gerekmektedir. İşlemler tamamlandıktan sonra ihtiyaç krediniz hesabınıza yatar.

Scroll to Top