Denizbank Classic Kredi Kartı Başvurusu

Denizbank kredi kartı başvurusu

Denizbank Classic kredi kartı Denizbank’ın sunmuş olduğu en sade kredi kartı olarak bilinmektedir, Sade kelimesinden kastımız ise Denizbank Classic kredi kartını çok sayıda laf kalabalığından kurtarmasıdır. Denizbank Classic Kredi Kartı, sadece kartın işlevi yani kullanışlı olup olmasıyla ilgilenen banka müşterileri için ideal bir kredi kartı olmaya adaydır. Bankanızdan kolayca elde edebileceğiniz bu kart, yalnızca belirli kampanyalarda avantaj sağlayarak, uçuş milleri ve ekstra para puanlar kazandırmayan kartlardandır.

Denizbank Classic Kredi Kartının Özellikleri Nelerdir?

Denizbank, Classic kredi kartı ile Master ve Visa özellikleri ile dünyanın dört bir köşesinde kullanıp rahatça ödemelerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir kart sunuyor sizlere. Denizbank Classic kredi kartında nakit avans özelliği de biz müşteriler için bulunuyor. Denizbank Classic kredi kartı, çok sayıda kafa karıştırıcı özellikten arınmış, işlevsel, kullanışlı bir alışveriş isteyenler için ideal bir kart. Denizbank Classic kredi kartı ile ilgili daha detaylı bilgilere geçerek aşağıda maddeler halinde sıralıyoruz.

1. Denizbank Classic Kredi Kartı Yıllık Ücreti

Eğer siz de bir Denizbank Classic kredi kartı sahibi olursanız, sizden yıllık 57 TL kart ücreti isteniyor. Denizbank Classic kredi kartının üzerine çıkarttığınız her ek kart için ödediğiniz kart ücretinin yarısı kadar yani 28.5 TL kadar bir cüzi rakam isteniyor ki bu ücret diğer kredi kartı yılık ücretleri ile karşılaştırıldığında gayet makul.

2. Denizbank Classic Kredi Kartı Faiz Oranları

Denizbank Classic kredi kartı alışveriş faiz oranı banka tarafından %1.84 olarak belirlenmiş durumda. Eğer kredi kartı borcunuzu zamanında ödemez iseniz, yine banka tarafından belirlenmiş gecikme faiz oranından ödeme yapmak zorunda kalacaksınız. Gecikme faiz oranı ise %2.34 olarak belirlenmiş durumdadır.

3. Denizbank Classic Kredi Kartı Limitine Göre Asgari Ödeme Oranı

Eğer Denizbank Classic kredi kartı limitiniz 1 TL ile 14.999 TL arası ise ödemeniz gereken asgari yani minimum tutar %25 olarak belirlenmiştir. Eğer Denizbank Classic kredi kartı limitiniz 15.000 TL ile – 19.999 TL arası ise ödemeniz gereken minimum tutar %30, 20.000 ve üzeri ise %40 olarak belirlenmiştir.

4. Denizbank Classic Kredi Kartında Nakit Avans Faiz Oranları

Denizbank Classic kredi kartının nakit avans faiz oranı %1.84 olarak belirlenmiştir. Nakit avans çekim ücreti işlemini Denizbank’ın ATM’sinden gerçekleştiriyorsanız, çektiğiniz tutarın %3.5’u + 5 TL’dir. Eğer bu nakit avans işlemini yurt dışında gerçekleştiriyorsanız nakit avans çekim ücreti, çektiğiniz tutarın %3.5’u + 12 TL olarak belirlenmiştir. Nakit avans çekim işlemini başka bir bankanın ortak ATM’sinden gerçekleştiriyorsanız nakit avans çekim ücreti, çektiğiniz tutarın %3.5’u + 12 TL’dir.

Denizbank Classic Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Gelir idaresi başkanlığından alacağınız gelir belgenizi başvuru için gerekli belgeler listesinin en başına yazabiliriz. Daha sonra Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı ve 2 adet fotokopisini elinizde bulundurmalısınız. Sigortalı çalışıyorsanız sigortadan edinebileceğiniz maaş bordronuzu almalısınız. Ancak sigortasız olarak çalışıyorsanız, sigortadan belge alabilme şansınız olmayacağı için çalıştığınız işletmelerden aldığınız aylık net gelirinizin yazılı olduğu kaşeli ve imzalı bir evrak düzenleyerek dosyaya eklemeniz lazım.

Eğer daha okuyorsanız yani öğrenci ise öğreniminizi gördüğünüz eğitim kurumundan alabileceğiniz öğrenci belgesi gerekmektedir. Çalışma hayatınız bitmiş ve emekli olmuşsanız, emekli maaş kartınızın fotokopisini veya emekli maaşınızı aldığınız bankadan edinebileceğiniz belge gerekmektedir. İkamet ettiğiniz adrese ait elektrik su, doğalgaz faturalarını yanınıza almayı unutmayın. Eğer Denizbank Classic kredi kartı başvurunuzu kurumsal bir şirket adına yapacaksanız son döneme ait vergi levhanız gerekli belgeler listesine eklenmelidir.

Denizbank Classic Kredi Kartı Başvuru Yolları

Denizbank Classic kredi kartı başvurusu için bize iki adet yol sunmuştur. Başvuru yollarından birincisi en klasik yol olarak görülen şube üzeriden yapılan başvurudur. İkincisi ise internet bankacılığını kullanarak yapabileceğiniz başvurudur. Gelin bu yöntemleri detaylıca inceleyelim.

Denizbank Classic Kredi Kartına Şube Üzerinden Başvurma

Şube üzerinden yapılan başvurular kullanılan en geleneksel yöntemlerden biridir. Denizbank Classic kredi kartı başvurusunu yaparken ikamet ettiğiniz yere en yakın şubeye giderek, şube içinde bulunan bireysel bankacılık ve krediler bölümüne talebinizi iletmeniz gerekmektedir. Talebinizi ilettikten sonra görevli banka personeli, size Denizbank Classic kredi kartı başvurusu için gerekli olan formu size verecektir. Daha sonra form üzerindeki bütün bilgileri tamamıyla eksiksiz doldurarak formu banka personeline teslim edebilirsiniz.

Sonraki süreçte ise başvuru formunda doldurmuş olduğunuz bilgileri inceleyen Denizbank çalışanları, başvurunuzu değerlendirilerek formda belirttiğiniz telefon numaranız üzerinden sizi arayarak başvurunuzun neticesini yani başvurunuzun kabul mü olduğunu yoksa ret mi edildiğini size bildirecektir.

Unutulmamalıdır ki şubelerde formu doldururken bir adet Denizbank çalışanı size eşlik edeceği için hata ihtimaliniz 0’a inmektedir yani şube ile başvuru yolu gayet garanti bir yol olarak önerilebilir. Eğer ben başvurumu kendim halledebilirim hata yapmam diyorsanız gelin öteki yola bakalım.

İnternet Bankacılığı ile Denizbank Classic Kredi Kartına Başvuru

Denizbank, Türkiye’de, internet bankacılığı sektörünün öncü kuruluşları arasında yer almaktadır. Kredi ve kredi kartı başvurularının oldukça rahat ve hızlı bir şekilde yapılabildiği bir internet bankacılığı sistemi kullanan Denizbank müşterilerine kolaylık sağlamaktadır. Denizbank Classic kredi kartına başvurmak için internet bankacılığı kullanacaksak öncelikle Denizbank’ın resmi web sitesini açmalıyız.

Denizbank’ın resmi web sitesi için TIKLAYINIZ.

Daha sonra Denizbank Classic Kredi Kartı başvuru formunun bulunduğu sayfaya giriyoruz. Formda sizden istenen bütün bilgileri doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Denizbank Classic kredi kartı başvuru formu iki aşamalı bir formdur. Formu doldurduktan sonra başvurunuz sadece 1 iş günü içerisinde Denizbank personelince değerlendirilecek ve tarafınıza bildirilecektir.

Denizbank Classic Kredi Kartı Başvuru Sonucunu Öğrenme

Başvuru sonucunuzu telefonunuz veya Denizbank’ın web sitesi üzerinden sorgulayabilirsiniz. Sorgulamak için yapmanız gereken, sisteme T.C. kimlik numaranızı ve bankaya verdiğiniz telefon numaranızı girmektir. Bu yöntem haricinde Denizbank telefon bankacılığı sayesinde de sonucunuzu öğrenebilirsiniz. 0800 222 0 800 numaralı telefon sizi sesli yanıt sistemine bağlayacaktır. Sesli yanıt sisteminin yapacağı yönlendirmeler sonrasında Denizbank müşteri hizmetlerine bağlanarak sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Scroll to Top