En Düşük Faizle Kredi

en düşük fazile kredi veren bankalar

Son dönemlerde kişiler ya da kurumlar finansal anlamda sıkıntı yaşadıklarında veya işlerini daha üst seviyelere çıkarmak istediklerinde çeşitli yöntemlere başvurabilmektedirler. Bunların başında en çok akla gelen yöntem kredi çekmektir. Başvurulan bu kredilerle elde edilen sermaye kişi veya kurumlara istedikleri gibi bir yatırım yapmayı sağlamaktadır. Ancak bankalar bu kredileri bazı şartlar ile karşı tarafa sağlamaktadır. Aranılan bu şartlar kısaca şu şekildedir:

  • Yaş sınırı: Kredi almak için alt yaş sınırı 18, üst yaş sınırı ise 65 ile 80 arasında değişkenlik göstermektedir.
  • Gelir durumu: Yüksek gelirin bulunması durumunda bankaların kredi verme oranı ciddi anlamda artmaktadır.
  • Kredi notu: Eğer kredi notunuz düşük ise bankaların kredi verme oranı daha düşük olmaktadır. Yüksek miktarda kredi çekmek istiyorsanız geçmiş borçlarınızı düzenli ödediğinize emin olmanız gerekmektedir.
  • Kefil: Kredi notu ve geliri yüksek birini kefil göstererek kredi alabilirsiniz.
  • İpotek: Üzerinize kayıtlı bir gayrimenkulü bankaya ipotek olarak gösterirseniz banka o gayrimenkulün değeri kadar size kredi verecektir.

Ayrıca kişiler ya da kurumlar aldıkları “İhtiyaç Kredisi”, “Konut Kredisi” ya da “Taşıt Kredisi” için en düşük faiz oranına sahip olmasına dikkat etmektedirler. Fakat kredi kullanma masraflarını incelemeden kredi kullanmak, düşük faizi olan yüksek masraflı bir kredi kullanmak anlamına gelir. Kredi alacak kişinin bu durumu göz ardı etmemesi gerekmektedir.

Konut Kredisi

2017 verilerine göre 10 yıl vade ile en düşük konut kredisi faiz oranı %0,88, en düşük konut kredisi maliyet oranı %0,90 seviyesindedir. Yani 100 bin TL konut kredisi alınması durumunda ödenecek olan aylık taksit 1353 TL’dir. 120 ayın sonunda geri ödenecek olan toplam tutar ise 163 bin 397 TL olacaktır.

En Düşük Faizle Konut Kredisi Veren Bankalar

Son verilere göre, 120 ay vadeli konut kredisi için en uygun faiz oranını teklif eden banka %0,88 ile Ziraat Bankasıdır. Çekilecek olan 100 bin TL’lik kredi için ödenecek olan aylık taksit ise 1353 TL’dir. Sırayla Yapı Kredi %0,90, QNB Finansbank ise %0,95 faiz oranı ile en düşük faizle konut kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır.

İhtiyaç Kredisi

2017 verilerine göre 4 yıl vadede en düşük ihtiyaç kredisi faiz oranı %1,27, en düşük ihtiyaç kredisi maliyet oranı ise %1,54 seviyesindedir. Yani 10 bin TL ihtiyaç kredisi alınması durumunda ödenecek olan aylık taksit 295 TL’dir. 48 aylık bir vade sonunda ödenecek olan toplam tutar ise 14.224 TL olacaktır.

En Düşük Faizle İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Son verilere göre 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi için en uygun faiz oranını teklif eden banka %1,27 ile İş Bankasıdır. Aylık taksit ise 295 TL’dir. Sırasıyla ING Bank %,129, Burgan Bank ise %1,32 faiz oranı ile en düşük faizle ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır.

Taşıt Kredisi

2017 verilerine göre 4 yıl vadede en düşük taşıt kredisi faiz oranı %1,08 en düşük taşıt kredisi maliyet oranı %1,33 seviyesindedir. 10 bin TL’lik taşıt kredisi kullanılması durumunda ödenecek olan taksit miktarı 1470 TL’dir. 48 ayda ödenecek olan toplam tutar ise 35.275 TL olacaktır.

En Düşük Faizle Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Son verilere göre 48 ay vadeli taşıt kredisi için en uygun faiz oranını teklif eden banka %1,08 ile Vakıfbank’tır. Sırasıyla Ziraat Bankası %1,13, Halkbank ise %1,15 faiz oranı ile en düşük faizle taşıt kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır.

Verilen bu bilgiler doğrultusunda eğer kredi alacak olursanız karşılaştırma yaparak en uygun oranı bulmanız, geri ödeme yapacağınız miktarın azalmasını ve tasarruf yapmanızı sağlayacaktır.

Scroll to Top