FİBABANKA ESNAF KREDİSİ

FİBABANKA KREDİ

Esnaf iş kolu üzerinde maddiyat olarak gider çok fazladır. Bazen bu maddi giderlere güç yetirmek zor olmaktadır. Bu sebeple bankaların sağlamış olduğu esnaf kredileri siz esnaflara destek sağlamaktadır. Esnaflara uygun hazırlanan bu kredi paketleri ile esnafları sıkmadan, rahatça geri ödeme kolaylığından tutunda uygun faiz ve vadelere kadar birçok fayda sağlanmaktadır. Çeşitli banka kuruluşlarının sağlamış olduğu Fibabanka esnaf kredisinden bu yazımızda bahsedeceğiz. Portekizli bir banka olan Millenium Bank’ın Türkiye kolunu satın alan Hüsnü Özyeğin tarafından 27 Aralık 2010 tarihinde adı Fibabanka olarak değiştirdi. Bu isimle ülkemizde hizmet vermeye başlayan Fibabanka ülkemizde şu an hatırı sayılır bir varlık göstermektedir. Aşağıdaki yazımızda Fibabanka esnaf kredisini sizlere detaylarıyla açıklayacağız.

Fibabanka Esnaf Kredisinin Özellikleri Nelerdir?

 • Rotatif Krediler

İşyerinizin kısa süreli nakit para ihtiyacını karşılayabileceğiniz Fibabanka esnaf kredisi şeklidir. Belli bir kredi limiti ile özgürce kullanıp kolay bir şekilde geriye ödeyebildiğiniz kredidir. Faiz ödemesinin aylık ya da üç aylık şekilde yapıldığı ve faiz koşullarının piyasa durumuna göre değişebilme özelliği vardır. Fibabanka esnaf kredisi türü ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Fibabanka şubelerinde müşteri temsilcisi ile görüşebilirsiniz.

 • Spot ve Kapama Opsiyonlu Spot Krediler

İşyerinizin kısa vadeli nakit para ihtiyacını değişmeyen vade ve uygun faiz oranıyla tek seferde kullanıp kredi vadenizin sonunda anapara ve faizi tek bir ödeme işlemi ile geri ödeyebildiğiniz Fibabanka esnaf kredisi türüdür. Spot kredi türünde, vade ve faiz tutarının, kredi kullanım işleminde sabitlenmesinden dolayı herhangi bir piyasa değişiminden etkilenmezsiniz. Fibabanka esnaf kredisi türüyle ilgili faiz oranları ve kredi tutarı gibi bilgileri almak için Fibabanka şubelerinde bir müşteri temsilcisi ile görüşmenizi tavsiye ederiz.

 • Taksitli Ticari Krediler

Bir defa kullandırılabilen, işyerinizin ihtiyacı olduğu ürüne göre farklılık gösteren, vadesi ise 60 aya kadar uzayabilen, kredi tutarını geri ödeme işleminde ise belirlediğiniz vade içinde anapara, faiz ve diğer ücretli kesintilerin toplam tutarında oluşan, aylık olmak üzere eşit taksitler şeklinde geri ödeyebildiğiniz Fibabanka esnaf kredisidir. İhtiyacınıza göre, işyeri sermayenizin ya da yapacak olduğunuz yatırımlarınızın nakit destek kısmı için Fibabanka ile birlikte bu kredilerden faydalanabilirsiniz.

 • Taksitli Ticari Taşıt Kredisi

Firmanızın, taşıt alımı veya yenilenmesinde nakit para sağlamak amacıyla kullanılabilen Fibabanka esnaf kredisi türüdür. Taksitleri eşit olarak ödeme işlemi yapılabilir. Firmanıza uzun vadeli nakit para desteği sağlar. İkinci el veya 0 km araç alımında kullanılabilir. Fibabanka esnaf kredisi ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Fibabanka şubelerine gidip müşteri temsilcileri ile görüşebilirsiniz.

 • İşletme Kredileri

İşletme kredisi, Türkiye’de yerleşik kurumlar tarafından yurtdışından döviz para birimi olarak verilebilir ve bankalar aracılığı ile TL olarak bir defada kullandırılan Fibabanka esnaf kredisidir. Vade sınırlaması olmadığı için ödemelerinizde esnek bir ödeme planı sağlar. Bu sayede geri ödeme sıkıntısı yaşamadan işyerinize yatırımda bulunabilirsiniz. Bu kredi ile ilgili detaylı bilgi almak için size en yakın Fibabanka şubesine uğrayınız.

 • Döviz Kredileri

İhracat veya ihracat sayılan mal teslimi ile ülkemize döviz para birimi kazandırıcı hizmetler veya faaliyetlere olmak üzere TL veya döviz para birimi olarak kullanılabilen Fibabanka esnaf kredisi şeklidir. İhracat taahhüdü olduğu için işyerinizin yurtdışına mal ihracat etmesi gerekir. Esnaf kredisiyle ihraç edeceğiniz malın teslimi veya teslimat işleminden önce size uygun koşullar ve vadelerle alabilme imkanına sahipsiniz. Kredi resim, vergi, KKDF ve harç istisnasından yararlandırılarak kullandırılır. Fibabanka esnaf kredisi çatısı altında bulunan döviz kredileri işlemi ilgili bilgi almak için Fibabanka şubelerine uğramanız yeterlidir.

 • İşyeri Kredileri

İşyeri açma ya da işyeri alımına yönelik, en fazla 60 aya kadar vadeye, eşit taksitle geri ödenebilen bir Fibabanka esnaf kredisi türüdür. Bu kredi ile nakit paranız olmasa dahi işyeri açmak veya var olan işyerinize şube açmak artık çok kolay. Bu kredi ile ilgili daha fazla bilgi almak için Fibabanka şubelerine uğrayınız.

 • Dövize Endeksli Krediler

Döviz kurlarında meydana gelen değişmelerin yarattığı belirsizlik ile döviz para türünden geliri olan firmalarımıza yönelik bir kredidir. BCH, spot veya taksitli kredi şeklinde bu krediyi kullanabilirsiniz. Döviz kredi türlerinin tersine ihracat taahhüdünü kullanmanıza zorlamaz. Fibabanka esnaf kredisi hakkında daha fazla bilgi almak için Fibabanka şubelerine uğrayınız.

 • Eximbank Kredileri

İhracat alışverişinin geliştirilmesi sebebi ile Türkiye İhracat Kredi Bankası A.Ş. (Eximbank) tarafından ihracat yapan kurumlara kullandırılan Fibabanka esnaf kredisi şeklidir. Eximbank tarafından belirlenmiş olan Türk patentli malların ihracatı ve döviz taahhüdü yapmanız karşılığında, ucuz nakit para sağlamak sebebi ile kullandırılır. Eximbank kredilerinde ihracat taahhüdü bulunmaktadır. İhraç edilen malın karşılığında dövizin, belli süre içerisinde ülkemize getirilmesi ve ihracatçı taahhüdünün kapatılması gerekmektedir. Fibabanka esnaf kredisi türünün hakkında bilgi almak için Fibabanka şubelerine uğrayınız.

 • İskonto/İştira Kredisi

Şirketinizin ticari alışverişlerinden doğmuş kısa vadeli senet, çek vb. gibi belli bir faiz oranı olan ve masrafı maddi olarak içerisinden çıkarılan vadesinden önce, nakit paraya çevrilmesiyle, kısa vadeli nakit para sağlayan kredi şeklidir. Bu kredi türü ile ilgili bilgi almak isteyen siz değerli okurlarımız Fibabanka şubelerinden gerekli bilgiyi alabilirler.

 • Kredili Ticari Mevduat Hesabı

İşyerinizin kısa vadeli ve küçük tutarlı nakit para ihtiyacının karşılanması sebebi ile, vadesiz mevduat hesabınıza tanımlanan kredi şeklidir. Çek, fatura gibi  diğer aylık ödemelerinizi gecikme kaygısı yaşamadan fatura ödeme zamanında ödeme işleminizi yapmanıza imkan sağlar. Kredili mevduat hesabı ile ilgili detaylı bilgi almak için Fibabanka şubelerinde Fibabanka müşteri temsilcileri ile görüşebilirsiniz.

 • Depo Finansmanı

Elinizde bulunan sermaye yani depodaki malınızın teminatı karşılığında yüklenme tarihine kadar sağlanan kısa vadeli nakit para desteğidir. Depo finansmanı kredi türü ile ilgili gerekli bilgileri almak için size en yakın Fibabanka şubelerine uğrayınız.

 • Fibabanka POS Temlik Kredisi

Fibabanka ile blokeli çalışan işyeri olmanız halinde, bloke hesaplarınızda bulunan tutarların banka adına geçirilmesi karşılığında, işyerinize nakit kredi limiti tanınması ve kullandırılmasına dayanan nakit para kredi türüdür. Fibabanka pos sayesinde nakit krediniz hazır olur, hızlı kredi tahsisi şansınız artar, teminata gerek kalmadan kredi hesabınızda kolay limit artışı olur ve pos cironuz arttıkça nakit kredi limitinizde artar. Fibabanka pos kredisi ile ilgili daha fazla bilgi almak için Fibabanka şubelerine uğrayınız.

İşte yukarıda bahsettiğimiz 13 tane kredi paketi sayesinde ihtiyacınıza uygun Fibabanka esnaf kredisini seçebilirsiniz. Esnaf kredisi ile Fibabanka esnafın yanında.

Fibabanka Esnaf Kredileri İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top