Fibabanka Swift Kodu Sorgulama

fibabank 1

Swift kodları bankaları tanımlamak için, her bankaya özel olarak verilen kodlara denmektedir. SWIFT yani ”Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication” kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Bütün dünya bankalarında bir SWIFT yani (BIC) kodu mevcut olarak bulunmaktadır. Bu kod aracılığıyla da bankalar arasında fon transferleri sağlanmaktadır. Bu yazımız ile birlikte Fibabanka Swift Kodu Sorgulama konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

BIC Kodu Ne Demektir?

Banka tanımlama kodu olarak bilinen BIC kodu ”Bank Identifier Codes” kelimelerinin baş harflerinin kısıatılmış halidir. BIC konu SWIFT kodu ile aynı anlamda kullanılan bir koddur. Bic ya da swift kodları, bankalardaki adlar ve bulundukları şehirlere göre belirlenmektedir. Bic kodundaki ilk 4 karakter banka kodu olarak kullanılır. 4 kodun ardından gelen 2 karakter ISO yani ülke kodunu (Örneğin, Türkiye’nin kodu TR) kullanılır. Ardından gelen 2 karakter yerel kodu belirler. (Bazı ülkelerde bu kod 3 karakter de olabilmektedir.). En son gelen 3 karakter de şube kodunu belirlemektedir.

Fibabank Swift İşlemlerinin Saatleri

Swift yapılacak işlemlerde para transferleri saat 17.00’dan önce yapılmış ise para, karşı hesaba 2 iş günü içerisinde ulaşmaktadır. Ancak saat 17.00’dan sonra yapılmış ise de bu süre 3 iş günü içerisinde yapılmaktadır.

Fibabank Swift Ücreti Ne Kadardır?

Fibabank Swift ücreti, döviz transferinin yapılacak olduğu ülke ve gönderilecek olan miktara ve de işlem yapılmakta olan bankanın bankalar arasında yapmış oldukları anlaşmaya bağlı olarak da değişiklik göstermektedir. Yapacak olduğunuz Swift işlemlerinden önce Fibabank’ın size en yakın şubesine giderek, oradan bilgi almanız sizin için en kolay yoldur. Fibabank telefon bankacılığı üzerinden müşteri odaklı bankacılık olarak ulaşabileceğiniz 444 88 88 numaralı ya da 0 850 222 77 77 numaralı telefon numarasını arayarak bilgi alabilmeniz mümkündür.

Fibabank Swift Kodu Sorgulama İşlemi

Fibabank, uluslararası anlamda geçerliliği bulunan finansal koşullu birçok anlaşma çerçevesinde yerini alan bir bankadır. Bu durumda ise sahip olduğu Swift kodu olan FBHLTRIS kodu ile uluslararası düzeydeki döviz işlemlerinde kolay ve hızlı bir şekilde işlem yapabilmesi de mümkündür.

Scroll to Top