FİBABANKA TARIM KREDİSİ

FİBABANKA KREDİ

Ülkemizde geçim kaynaklarının en büyüğü tarım üzerinden gerçekleşmekte. Birçok bankada tarımsal alanda yapılan faaliyetleri desteklemek amacıyla krediler sunmaktadır. Bu krediler çiftçilerin tarımsal alanda yapacakları yatırım veya işletme giderlerine bir nevi destek olmaktır. Tarım kredisi sunan bankalardan birisi de Fibabanka’dır. Bu yazımızda ise sizlere Fibabanka tarım kredisi hakkında detaylı bilgi paylaşımında bulunacağız.

Fibabanka Tarım Kredisi Nedir?

Fibabanka’nın çiftçilerin geçimini sağladıkları tarımsal faaliyetlerde ortaya çıkan masrafların veya işlerini büyütmek amacıyla yapacakları yatırımların maddi desteğini sağlamak amacıyla verdiği kredilerdir. Fibabanka tarım kredileri 3 ana başlık altında toplanmıştır. Fibabanka tarım kredisi şu şekildedir; Tarımsal yatırım kredileri, tarımsal işletme kredileri ve diğer krediler.

Tarımsal Yatırım Kredileri Nedir?

Tarımsal yatırım kredileri; traktör kredisi, tarla veya arazi alım kredisi, makine veya tarımsal ekipman kredisi, seracılık kredisi, meyvecilik kredisi, tarımsal işletme edindirme kredisi, projeli yatırım kredileri, hibe destekli Fibabanka tarım kredisidir.

Traktör Kredisi: 0 km veya 2. el traktör alımlarında maddi desteğin sağlanması amacıyla verilen kredilerdir.

Tarla veya Arazi Alım Kredisi: Yeni alınacak arazi veya tarlaların maddi desteğinin sağlanması amacıyla verilen kredilerdir.

Makine veya Tarımsal Ekipman Kredisi: Tarımsal alanda alınacak biçerdöver, silaj makinesi vs. gibi tarım makinesi veyahut tarım ekipmanı için maddi desteği sağlamak amacıyla verilen Fibabanka tarım kredisidir.

Seracılık Kredisi: Seracılıkla uğraşan çiftçi veya işletmelerin seraları için yapacakları masrafların maddi desteğinin sağlanması amacıyla verilen kredilerdir.

Meyvecilik Kredisi: Meyvecilikle uğraşan kişi veya işletmeler için yapacakları masrafları karşılamak amacıyla verilen kredilerdir.

Tarımsal İşletme Edindirme Kredisi: Çiftçilerin veya işletmelerin tarım için gerekli bir işletme sahibi olabilmeleri adına verilen Fibabanka tarım kredisidir.

Bu kredilerin vade koşulları ve kredi limitleri ile ilgili bilgi sahibi olmak için herhangi bir Fibabanka şubesine giderek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tarımsal İşletme Kredileri Nelerdir?

Tarımsal alanda işletmelerin masraflarını karşılamak amacıyla verilen kredilerdir. Spot tarım kredisi, rotatif kredi gibi kredilerden oluşmaktadır. Geri ödemeler hasat dönemlerinize uygun şekilde ayarlanabilmektedir.

Diğer Krediler Nelerdir?

Çiftçilikle uğraşan kişilerin tarım işleri dışında masraflarını desteklemek amacıyla çiftçilere özel verilen kredilerdir. Konut ve taşıt kredisinden oluşmaktadır. Konut alımlarında ve taşıt alımlarında maddi açıdan desteğin sağlanması amacıyla verilir. Kredilerin detayları ise Fibabanka şubelerinden direkt olarak kişiye özel kredi olduğu için müşteri temsilcisi tarafından bilgilendirilmektedir.

Fibabanka Tarım Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top