Finansbank Su Ürünleri Kültür Balıkçılığı Kredisi

QNB Finansbank Su Ürünleri Kültür Balıkçılığı Kredisi

Bankacılık sektörü gelişme gösterdikçe müşterilerine fayda sağlamaya devam ediyor. Bizler mali tüm işlemlerimizi bankalar üzerine yerine getiriyoruz. Birçok alanda ihtiyaç duyduğumuz bankacılık hizmetlerini en çok da kredi hizmetleri için kullanıyoruz. Bankaları son yıllarda hemen hemen her alanda kredi verirken görebiliyoruz. Bu krediler gerçek anlamda insanların işini kolaylaştırmak açısından büyük önem taşımaktadır. Örneğin bir girişimde bulunmak için ya da bir iş yeri açmak için yeterince paramız olmayabiliyor. Bu bir yana yatırım yapmak isteyince de bankalardan kredi alabiliyoruz. Birkaç yıl önce devlet desteği ile beraber birçok özel banka tarım ve hayvancılığı desteklemek amacı ile krediler vermeye başladılar. Bu kredilerin verilme amaçları arsası veya hayvanı olan fakat tarım yapmaya ya da hayvansal üretim yapmaya parası yetmeyen insanlara yardım etmektir. Bu krediler bu kişilerin diledikleri işletmeleri açarak yerli üretim yapmasına destek olmaktadır. Düşük faizler ve verdikleri büyük kredi miktarları ile bankalardan en çok alınan kredi türlerinden biridir. İlk olarak devletin bankası Ziraat Bankası ile başlayan tarım ve hayvancılığı destekleyen krediler daha sonra bazı özel bankalar ile devam etti. Bu bankalardan biri olan ve bu yazımızda da bahsedeceğimiz Finansbank da hayvancılık alanında kredi veren bankalardan biridir. Hayvancılık kredileri kapsamında daha çok küçükbaş veya büyükbaş üretimine verilen kredilerin haricinde Finansbank su ürünleri alanında hayvancılık kredileri vermektedir. Bu krediler ile kültür balıkçılığı yapmak isteyen kişiler gerekli işletmelerin kurulması ve işletilmesi gibi birçok konuda destek alırlar. Şimdi sizlere Finansbank su ürünleri kültür balıkçılığı kredisi hakkında bilgiler verelim.

Finansbank Su Ürünleri Kültür Balıkçılığı Kredisi Nedir?

Tarım ve hayvancılık alanında verilen kredilerden biri olan su ürünleri kredileri ülkemizde Finansbank tarafından müşterilerine sağlanmaktadır. Bu alanda yatırım yapmak ve işletme kurmak isteyen kişiler Finansbank’ın kültür balıkçılığı kredisine başvurabilir. Finansbank su ürünleri kültür balıkçılığı kredisi kısaca kültür balıkçılığı yapmak isteyen kişilerin ihtiyacı olan para desteğini sağlaması maksadı ile verilmektedir. Bu amaçla oluşturulan kredi sisteminden yaralanmak için bankaya başvurmak gerekmektedir. Finans banksu ürünleri kültür balıkçılığı kredisi alınca su ürünleri tesisi kurmak için gerekli olan; üretim havuzları, yem, elektrik – su masrafları, işletme binaları, makineler, ısıtma ve aydınlatma sistemleri, işletmede kullanılacak araç ve gereçler, balıklar veya ağlar gibi birçok alanda bu krediyi kullanarak işletmenizi kurabilirsiniz.

Su Ürünleri Kültür Balıkçılığı Kredisi Özellikleri

Finansbank su ürünleri kültür balıkçılığı kredisi alındığında yatırımdan oluşan maliyetin %85’i karşılanmaktadır. Finansbank su ürünleri kültür balıkçılığı kredisi en fazla 120 aya kadar vade vermektedir. Bu vadelerin alınması için ise ipotek teminatlı olarak kredinin alınması gereklidir. Finansbank su ürünleri kültür balıkçılığı kredisi 3-6-9-12 ay olmak üzere ödenmektedir. Size hangi ödeme şekli daha uygun ise onu seçebilme hakkınız bulunmaktadır.

Su Ürünleri Kültür Balıkçılığı Kredisi İçin Gerekli Belgeler

  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi,
  • Çiftçilik Belgesi,
  • Tarım ve Köy işleri Bakanlığı’ndan alınacak olan izin belgesi,
  • Su ürünleri izin belgesi.
  • Su ürünleri yetiştiricilik belgesi,
  • Gerekli görülürse ek belge ve teminat talep edilebilir.

Su Ürünleri Kültür Balıkçılığı Kredisine Nasıl Başvurulur?

Yukarıda sizler için paylaştığımız belgelerle birlikte size en yakın olan bir Finansbank şubesine gitmelisiniz. Orada ilgili personele su ürünleri kültür balıkçılığı kredisine başvurmak istediğinizi söyleyiniz. Buradaki görevliler size gereken desteği vereceklerdir. Eğer bankanın sizden ayrıca istediği evraklar varsa onları da edinmeniz önemlidir. Burada yapacağınız görüşmeden kredi verilmeye uygun olduğunuz takdirde Finansbank su ürünleri kültür balıkçılığı kredisini alabilirsiniz. Çok kısa bir sürede bu krediyi alarak üretime başlayabilirsiniz.

Finans Bank Su Ürünleri Kültür Balıkçılığı Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top