Garanti American Express Kredi Kartı Limit Arttırma

Garanti Bankası 2

Kredi kartları hayatımızın büyük bir alanında bizlere kolaylık sağlıyor. Yapılan alışverişlerde ve harcamalarda sağladıkları avantajlar sayesinde büyük bir kullanıcı kitlesine sahip. Artık her bankanın farklı çeşitlerde ve özelliklerde kredi kartları var. Bu çeşitlilik ve rekabet ortamında kullanıcı en çok avantajı olan kredi kartını seçiyor. Garanti Bankası aracılığıyla edinebildiğimiz American Express kredi kartı da bunlardan bir tanesidir. Kredi kartlarının bütün avantajlarının yanında elbette dezavantajları da var. Örneğin alışveriş yaparken birden limit yetersiz uyarısı almamız. Gelirimiz arttıkça yetersiz gelen limitler biraz can sıkıcı olabiliyor. Bu problemle karşılaşmamak için tek çözüm kartınızın limitini artırmak. Bu yazımızda American  Express kredi kartının limitinin nasıl artırılacağından bahsettik.

Garanti American Express kredi kartı

Garanti bankası ile American Express anlaşmasıyla Türkiye’de kullanıma açılan Garanti American Express kredi kartı oldukça cazip avantajlara sahip bir kredi kartıdır. Kullanıcısı için özel fırsatlar ve indirimler sağlayan American Express kredi kartı oldukça ünlü bir kredi kartıdır. Türkiye’de garanti bankası ile temin edilebilir olan bu kredi kartı Garanti American Express kredi kartı adını almıştır. Garanti Express kredi kartı gerek Selects noktalarında sağladığı indirimlerle gerek Membership Rewards isimli ödül programıyla gerekse  Seyahat ve Concierge hizmeti ile gerçekten kullanıcısına büyük avantaj sağlıyor. Garanti American Express kredi kartı çıkartmak isterseniz, Garanti bankası internet bankacılığı, 444 0 333 numaralı özel bankacılık hattından veya Garanti Bankası şubelerinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Garanti American Express kredi kartının American Express card, American Express Gold Card ve The Platinum Card olmak üzere üç farklı varyasyonu vardır.

Kredi kartı limiti nedir?

Kredi kartı limiti kredi kartı çıkartmak için başvurduğunuzda banka tarafında kartınıza belirlenen harcama sınırıdır. Kredi kartı limiti belirlenirken en önemli faktör sizin gelir düzeyinizdir. Gelir düzeyi ne kadar yüksekse o kadar yüksek limit belirlenir. Kredi kartı limiti belirlemede önemli olan bir diğer faktör de kredi notudur. Yani, izin daha önceki ödemelerinizdeki istikrarınız, borç durumunuz, harcama durumunuz gibi veriler göz önünde tutularak sizin için bir kredi notu belirlenir. Eğer bu not yüksekse kredi kartı limitiniz de yüksek olur. Bu uygulamanın sebebi de her banka müşterisine verdiği paranın geri alabileceğinden emin olmak ister. Bunun için limit konusunda da titiz davranır. Ödeme gücü olmayan veya kredi notu düşük olan birine yüksek miktarda bir limit belirlemez. Bu limiti geliriniz doğrultusunda arttırabilir veya azaltabilirsiniz.

Garanti American Express kredi kartı limiti nasıl arttırılır?

Garanti Bankası American Express kredi kartı için de müşteri limiti uygulamasını kullanır yani eğer siz daha önceden Garanti Bankası müşterisiyseniz daha önce çıkartmış olduğunuz kredi kartları için ne kadar limit tutarı belirlendiyse American Express kredi kartı için de aynı tutar geçerli olur. Ancak siz daha önce garanti bankasından kredi kartı sahibi olmadıysanız başvuru yaparken beyan ettiğiniz bilgiler ve gelir durumunuz göz önünde tutularak bir limit belirlenir ve gelirimizle doğru orantılıdır. Gelirimiz arttıkça toplam harcama miktarımız da artar ve böyle bir durumda kredi kartımızın limiti bize yetmez hale gelebilir. Bu sorunun çözümü kredi kartınızın limitini arttırmaktan geçer. Garanti American Express kredi kartının limitini arttırmanın farklı yolları vardır.

Bunlardan ilki Garanti bankası şubelerine başvurmaktır. Eğer limitinizi şubeye gidip şahsen talepte bulunarak arttırmak isterseniz, size en yakın banka şubesine gidip banka görevlisine limit arttırma talebinizi bildirerek başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak günümüzde bu yöntem pek kullanılmamaktadır.

Daha pratik olan telefon, sms, internet ve ATM gibi yöntemlere doğru bir yönelim vardır. Sms yoluyla başvuru yapmak isterseniz, artır yazıp boşluk bırakıp istediğiniz limit miktarını yazıp boşluk bırakıp kartınızın son 6 hanesini yazıp bir boşluk bırakıp aylık net gelirinizi yazarak 3340’a mesaj olarak gönderirseniz limit arttırma talebiniz alınmış olacaktır. Eğer yurt dışından talepte bulunacaksanız, 0532 752 33 40 numarasına aynı içerikle mesaj gönderebilirsiniz.(ÖRNEK: ARTIR 2000 353010 5000)

Limit arttırma yollarından bir diğeri de Garanti bankası internet şubesidir. İnternet bankacılığı aracılığıyla limit arttırmak için, Garanti bankasının resmi internet sitesine girip kredi kartları bölümünden limit arttırma talebinde bulunabilirsiniz.

Garanti American Express kredi kartı limitinizi arttırabileceğiniz bir diğer yöntem ise ATM’lerdir. Herhangi bir Garanti bankası ATM’sine kartınız ile birlikte giderek şifrenizi girdikten sonra önünüze gelen menüden limit işlemlerine girip limitinizi arttırabilirsiniz.

Kartınızın limitini arttırmak için kullanabileceğiniz bir diğer seçenek ise 444 0 333 numaralı müşteri hizmetleridir. Bu numarayı arayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Garanti bankasının telefon uygulaması olan bonus flaş uygulamasını telefonunuza indirerek limit artış talebinde bulunabilmeniz mümkün.

Limit arttırma başvurunuz değerlendirmeye alındıktan sonra size en kısa sürede geri dönüş yapılacaktır. Ancak siz başvuru süreciniz hakkında bilgi almak isterseniz 444 0 333 numaralı Garanti özel bankacılık hattını arayarak öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda kredi kartı ekstrenizden takip ederek limit artış talebinizin sonucunu öğrenebilirsiniz.

Eğer limitinizin düzenli olarak artmasını istiyorsanız, limit artış talebinde bulunurken veya daha sonra periyodik limit artış seçeneğini de kullanabilirsiniz. Böylece her limit arttırma talebinde aynı işlemleri tek tek yapmanıza gerek kalmaz.

Scroll to Top