Garanti Bankası Bireysel Emeklilik

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik

Özel sektör, kamu kuruluşu ya da bireysel iş imkanları fark etmeksizin her bir birey Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamı altında prim ödeyerek emekli olmak için gerekli koşulları yerine getirmeyi amaçlar. Emeklilik, kişilerin yeterli çalışma gücünü kaybettikleri dönemde fazla bir kaygı yaşamadan huzur ortamını aradığı, refah düzeyi yüksek bir yaşam sürmeyi amaçladığı çalışmama dönemi olarak özetlenebilir. Ancak çalıştığınız dönemde sahip olduğunuz aylık gelir emeklilik döneminde size ödenmez. Daha düşük miktarlarda emeklilik maaşıyla yaşamınızı devam ettirmek zorunda kalabiliyoruz. Bu durumdan kurtularak ek gelir elde etmeyi amaçlayan bankalar yardımıyla sunulan bir hizmet vardır. Bu hizmet Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) olarak bilinmektedir. Yazımızın devamında bireysel emeklilik hakkında bilgi vererek ülkemizin başarılı bankalarından biri olan Garanti Bankası’nın da sunduğu Garanti Bankası Bireysel Emeklilik hizmetlerinden bahsedeceğiz.

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Nedir?

Garanti Bankası Bireysel Bankacılık hizmetinden bahsedebilmemiz için öncelikle bireysel bankacılığı tanımlamamız gerekmektedir. Mevcut durumda hizmet veren kamu sosyal güvenlik sisteminin tamamlayıcısı olarak hizmet veren bu sistem asla kamu sosyal güvenlik sisteminin bir alternatifi değildir. Kişilerin çalıştıkları süreler dahilinde yaptıkları düzenli tasarrufların birikime dönüşmesini sağlayan ve çalışma gücü kaybolduğunda kişilerin bu yatırımı geri kazanabilmesini sağlayan bir sistemdir. Sistemi 18 yaşını doldurmuş ve fiili ehliyete sahip olan her birey kullanabilir. Ek gelir sağlayan bir sistem olarak dikkat çeken bu sistemden emekli olabilmek için 10 yıl sistem yardımıyla tasarruf işlemlerini gerçekleştirmiş ve 56 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir.

Garanti Bankası bireysel emeklilik sistemi genel yapı anlamıyla bugünkü yaşam standardınızı sürdürülebilir kılarak, ekonomik kaygılardan uzak, rahat ve mutlu bir emeklilik dönemi yaşamanız temeli üzerine geliştirilmiştir. Bireysel emeklilik sistemine katılarak düzenli gelir elde ettiğiniz bugünlerde geleceğiniz için küçük birikimler yaparak hayalinizdeki emekliliği yaşayabilirsiniz. Garanti Bankası Bireysel Emeklilik hizmetine ne kadar erken katılırsanız banka sizi o kadar avantajlı kabul etmektedir. Buna cevap olarak geleceğinize yön vermeye en erken zamanda başlamanız sizin o döneme kaygısız şekilde ulaşabileceğiniz anlamına gelmektedir. Yaptığınız ödemelerle sizin tercih ettiğiniz Garanti Bankası Bireysel Emeklilik yatırım fonları alınır ve bu fonlar size ait bireysel emeklilik hesabında değerlendirilir. Garanti Bankası Bireysel Emeklilik planlarından yararlanmak için başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu başvuru işlemini yazımızın sonunda yer alan yönlendirme linki yardımıyla yapabiliyorsunuz. Bu linki kullandığınızda Garanti Bankası Bireysel Emeklilik ile ilgili ayrıntılı bilgilerin yer aldığı sayfaya yönlendirilmiş olacaksınız. Ayrıca bu sayfa yardımıyla alttaki resimde işaretlediğimiz bölümü kullanarak başvuru sayfasına yönlendiriliyorsunuz.

garantibes

Hemen başvur butonu yardımı ile kişisel bilgilerinizin sizden istendiği form sayfasını ekranınızda göreceksiniz. Bu sayfada ilgili bilgileri aşağıdaki gibi gösterilen alanlara doğru şekilde doldurarak devam tuşuna basınız. Daha sonraki aşamayı da tamamladıktan sonra banka yetkililerine ön başvuru formunu göndermiş olursunuz. Banka temsilcileri bu bilgileri kullanarak sizinle irtibata geçecektir.

garantibes2

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top