Garanti Bankası Dijital Kredi Nedir?

Garanti Bankası tarafından şube iş gücünü azaltabilmek ve bu noktada ortaya çıkan maliyetleri azaltabilmek adına ihtiyaç kredisi kapsamı altından sunulmuş olan dijital kredi ile birlikte gerek tasarruf gerek kazanç müşterilere avantajlı kredi seçenekleri olarak yansır. Bu krediye sahip olmak isteyen kişilerin de dijital ortam olan İnternet Şubesi ya da Mobil Bankacılık yöntemlerinden birini kullanması gerekir. Bu şubelere yapılacak olan başvuruların ardından başvurunun onay alması halinde ise kredi doğrudan hesabınıza yatırılır. Garanti Bankası Dijital Kredi başvurunuzu sorgulamak için de Gerek Garanti Bankası İnternet Şubesi gerek ise Garanti Bankası Cep Şubelerini kullanmanız mümkün olur. Şimdi sizlere Garanti Bankası Dijital Kredi Nedir sorusundan bahsedeceğiz.

Dijital Kredi Nedir?

Dijital kredi ile birlikte Garanti Bankası İnternet Şubesi ya da Garanti Cep kullanıcıları olan kişiler ihtiyaç kredisine anında başvuru yapabilir ve şubeye gitme ihtiyacı duymadan başvurularının onay alması halinde anında parasını kullanmaya başlayabilir. Bununla birlikte hangi kanal aracılığı ile kredi başvurusunda bulunmuş olursanız olun Garanti İnternet üzerinden kredi başvuru takibini yapmanız da mümkün olur. Başvurularınızı devam ettirmeniz ve kredi tutarını doğrudan hesabınıza almanız da ayrıca mümkün olur.

Kredi risk durumunu öğrenmek isteyen kişilerin ise Garanti Bankası İnternet Şubesi üzerinden Başvurusu menüsüne gelmesi ve ardından KKB yani Kredi Kayıt Bürosu Raporları adımını takiben risk Raporu tercihini yapması gerekir. Dijital Kredi ile birlikte %1,29’dan başlayan ve 48 aya kadar vade seçenekleri sunan krediye hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmanız mümkün olur.

Dijital Kredi Faiz ve Maliyet Oranları

Dijital kredi ile birlikte 15.000 TL tutarında kredi almak isteyen kişiler %1,59 faiz oranı üzerinden 48 ay boyunca 479,92 TL tutarında taksit ödemesi gerekir. Bu kişilerin binde beş oranında olan kredi tahsis ücreti için 75 TL ödemesi gerekirken, Sigorta ve vergi de dahil olmak üzere ödemesi gereken ücretler toplamı ise 266,25 TL olarak belirlenmiş bulunuyor. Diğer yandan yıllık maliyet oranı %25,8381 olan bu kredinin toplam maliyeti TL cinsinden 23.114,78 TL olarak belirlenmiş bulunuyor.

Dijital kredi ile birlikte 25.000 TL tutarında kredi almak isteyen kişiler %1,44 faiz oranı üzerinden 48 ay boyunca 770,60 TL tutarında taksit ödemesi gerekir. Bu kişilerin binde beş oranında olan kredi tahsis ücreti için 125 TL ödemesi gerekirken, Sigorta ve vergi de dahil olmak üzere ödemesi gereken ücretler toplamı ise 381,25 TL olarak belirlenmiş bulunuyor. Diğer yandan yıllık maliyet oranı %23,1909 olan bu kredinin toplam maliyeti TL cinsinden 37.119,88 TL olarak belirlenmiş bulunuyor.

Dijital kredi ile birlikte 75.000 TL tutarında kredi almak isteyen kişiler %1,29 faiz oranı üzerinden 48 ay boyunca 1.143,75 TL tutarında taksit ödemesi gerekir. Bu kişilerin binde beş oranında olan kredi tahsis ücreti için 375 TL ödemesi gerekirken, Sigorta ve vergi de dahil olmak üzere ödemesi gereken ücretler toplamı ise 1.143,75 TL olarak belirlenmiş bulunuyor. Diğer yandan yıllık maliyet oranı %20,5950 olan bu kredinin toplam maliyeti TL cinsinden 107.230,49 TL olarak belirlenmiş bulunuyor.

Garanti Bankası İnternet Şubesi ya da Garanti Cep Şubesi üzerinden yapılacak olan başvurularda banka tarafından onaylanacak olan kredi tutarından faydalanmanız mümkün. Maaş ödemesini banka üzerinden almayan müşterilerin Garanti Cep İnternet Şubesi ya da Garanti Cep Şubesi üzerinden alabileceği kredinin üst limiti 25.000 TL olarak belirlenmiş bulunuyor. Bahsi geçen sigorta ve vergi de dahil olmak üzere ücretlere kredi tahsis ücreti, sigorta primi ve vergi dahil edilmiş bulunuyor. Fakat kredi tahsis ücretinin %5’i oranında olan banka sigorta muamele vergisi bu tutara dahil edilmemiş bulunuyor.

Sigorta primi ise müşteriden müşteriye ve aylık vade ile kredi tutarına göre değişiklik gösteriyor. Yıllık maliyet oranı adı verilmiş olan oran esasında efektif yıllık faiz oranı olmak ile birlikte bu oran hesaplanırken sigorta primi dahil edilmemiş bulunuyor.

Dijital Kredi Başvuru Koşulları

Kredinin toplam maliyeti ise kredi tahsis ücreti ile birlikte kredi taksit tutarlarının toplamını barındırıyor. Kredi başvurusunda bulunacak olan kişilerden Sosyal Güvenlik Kurumu web belgesi ya da gelir yazısı, ücret bordrosu ya da gelir belgesi taleplerinde bulunulması da mümkün. Diğer yandan kamu çalışanı olan doktor, polis, asker ve öğretmenlerin sahip oldukları kimlikleri ile başvurmaları gerekiyor. Yalnızca nüfus cüzdanı ile başvuru, emekli sandığına tabi olan müşteriler için geçerli kılınmamış bulunuyor.

Garanti Bankası, ücret tutarlarını, aylık vade seçeneklerini ve faiz oranlarını değiştirme haklarını saklı tutar. Risklilik durumuna göre değişkenlik gösteren faydalanma koşulları da dikkate alınmalıdır. Bu kampanyanın diğer kampanyalar ile birleştirilerek kullanılması da mümkün değilidir.

Garanti Bankası İnternet Şubesi üzerinden bu krediye başvurmak isteyen kişilerin Garanti Bankası müşterisi olması, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve Garanti Bankası sisteminde imzası ve nüfus cüzdan bilgilerinin bulunması gerekir.

Dijital kredi ile ilgili belgeleri imzalamadan önce bireylere kampanya koşulları, komisyon, ücret ve masraflara dair bir bilgi formu verilir. Belge taleplerinin tamamında ve müşterinin Garanti Bankası acentesi haricinde bir şirketten sigorta istemesi halinde kredi başvuru işlemlerini Garanti Bankasına giderek tamamlaması gerekir.

Garanti Bankası Kredi Başvuru ve Başvuru Sonucu Öğrenme

Garanti Bankası Dijital kredi başvurularını gerçekleştirmek isteyen kişilerin Garanti İnternet Şubesi ya da Garanti Cep Şubesine giriş yapması gerekir. Bunun için aşağıda yer alan ilk linke tıklayıp Bireysel ya da Kurumsal yöntemleri kullanarak Garanti Bankası İnternet Şubesine giriş yapabilir ya da ikinci linke tıklayarak Garanti Cep Şubesi sayfasına ulaşarak, bu mobil uygulamayı nereden indireceğinizi öğrenebilirsiniz. Daha sonra ise gerekli adımları takip ederek kredi başvurusunda bulunmanız mümkün.

Dijital Kredi başvurularını İnternet Şubesi ya da Cep şubesi üzerinden takip edebilirsiniz.

Garanti İnternet Şubesi İçin TIKLAYINIZ!

Garanti Cep Şubesi İçin TIKLAYINIZ!

Dijital Kredi Nasıl Kullanılır?

Garanti Bankası Dijital Kredi başvurusu olumlu bir şekilde sonuçlanmış olan kişilerin İnternet Şubesi üzerinde yer alan Başvurular menüsünde giriş yapması ve kredi sekmesini açtıktan sonra Kredi Kullan sekmesini kullanarak işlemlerini tamamlaması gerekir. Gerek Cep Şubesi gerek banka şubeleri gerek ise İnternet Şubesi aracılığı ile yapılmış olan kredilere İnternet Şubesi üzerinden onay vermeniz mümkün. Böylelikle İnternet Şubesi üzerinden başvurularınızı onaylayarak paranıza kavuşabilir ve hesabınıza aktarabilirsiniz.

Cep Şubesi üzerinden de Başvurular menüsünde gelinmesi ve ardından İhtiyaç Kredisi Başvurularınız sekmesi kullanılarak burada yer alan Kredi Kullan seçeneğine basılması gerekir. Böylelikle kredi kullandırımı tamamlanmış olur.

Dijital Kredi Ödemeleri Nasıl Yapılır?

Dijital kredi ödemelerini gerçekleştirmek isteyen kişilerin Garanti Bankası ATM’lerini, Garanti Bankası İnternet Şubelerini ya da Garanti Cep Şubelerini kullanarak, şubeye gitme ihtiyacı duymadan gerçekleştirmesi mümkün olur.

Garanti Bankası İnternet Şubesi üzerinden ödemelerini yapmak isteyen kişilerin Hesaplar ve Ürünler bölümü üzerinden Kredi Hesaplarım seçeneğine basması,

Garanti Bankası Cep Şubesi üzerinden ödemelerini yapmak isteyen kişilerin Hesaplar ve Ürünler bölümü üzerinden Kredi Hesaplarım seçeneğine basması,

Garanti Bankası ATM’lerini kullanan kişilerin ise Tüm İşlemler menüsü üzerinden Hesap İşlemleri seçeneğine basması ve ardından da kredi ödemelerini gerçekleştirmesi gerekir.

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz