GARANTİ BANKASI EFT SAATLERİ

GARANTİ BANKASI EFT SAATLERİ

EFT yani elektronik fon transferi işlemi bir banka hesabından başka bir banka hesabına para aktarım işleminin adıdır. Sizde sürekli olarak işlemlerinizi bankalar ile yapıyor ve ödemelerinizi banka aracılığı ile yapıyorsanız bu durumda işlemin aynı gün içinde gerçekleşmesi için yapacağınız işlemi EFT saatleri içinde yapmaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Biz sizlere bu alanda Garanti Bankası EFT saatleri hakkında bilgi vereceğiz. Sizde Garanti Bankası EFT saatleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Bankalardan para aktarım işlemi iki farklı şekilde yerine getirilmektedir. Bu yollardan ilki aynı banka hesabından yine aynı banka hesabına para aktarmak istiyorsanız bu durumda yapacağınız işlemini adın havale olmaktadır. Ancak para aktarma işlemini bir bankadan başka bir bankaya yapacaksanız bu durumda bu işlemin adın EFT olmaktadır. Sizde Garanti Bankası EFT saatleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız aşağıda yer alan bölümü okuyabilirsiniz.

Garanti Bankası EFT Saatleri Kaçtır?

Sizde Garanti Bankası’ndan EFT yapmak istiyorsanız EFT işleminin aynı gün içinde yerine gelmesini istiyorsanız bu durumda EFT işlemini Garanti Bankası EFT saatleri içinde yerine getirmeniz gerekmektedir. Garanti Bankası EFT saatleri ise sabah 09:00 ve akşam 17:15 olarak belirlenmiştir. Sizde EFT işlemini yapmak istiyorsanız Garanti Bankası EFT saatleri arasında yerine getirmeniz gerekmektedir. Garanti Bankası EFT saatleri arasında işleminizi yapmazsanız bu durumda EFT işleminiz bir sonraki mesai gününe kalacaktır. Garanti Bankası EFT işlemini Garanti Bankası şubelerinden, alo garantiden, internet bankacılığından ve ATM’lerden yerine getirebilirsiniz.

Garanti Bankası EFT ücretleri ise şu şekildedir;

  • Garanti şubelerinden hesaptan EFT işlemi için sizden alınacak olan EFT ücreti en az 40.000 en çok ise 250.000 TL için gönderilecek olan EFT tutarının % 0.50’si oranında ücret alınır.
  • Şubeden geç EFT işlemi için alınacak olan EFT ücreti ise 17.50 TL’dir. Geç EFT ise saat 16:00’dan sonra yapılan EFT işlemleri için alınan ek işlem ücretidir. BSMV bu ücrete dahildir.
  • Paramatikten EFT ücreti ise 5.50 TL olarak belirlenmiştir.
  • Paramatikten geç EFT için alınacak olan EFT ücreti ise 7.00 TL olarak belirlenmiştir. Geç EFT ise saat 16:00’dan sonra yapılan EFT işlemleri için alınan ek işlem ücretidir. BSMV bu ücrete dahildir.
  • İnternet şubesinden hesaptan EFT için alınacak olan ücret 3.50 TL’dir.
  • İnternet şubesinden geç EFT için alınacak olan EFT ücreti ise 6.50 TL’dir. Geç EFT ise saat 16:00’dan sonra yapılan EFT işlemleri için alınan ek işlem ücretidir. BSMV bu ücrete dahildir.
  • Alo Garanti’ den hesaptan isime yapılacak olan EFT alınacak olan ücret ise en az 15 en fazlar 50 TL için % 0.30’dur.
  • Alo Garanti’ den hesaptan hesaba yapılacak olan EFT alınacak olan ücret ise en az 15 en fazlar 50 TL için % 0.30’dur.
  • Alo Garanti’ den geç EFT için alınacak olan EFT ücreti ise en az 20.00 TL’ den 50.00 TL’ ye kadar % 0.30 olarak belirlenmiştir.

Garanti Bankası Resmi İnternet Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top