Garanti Bankası Kartsız İşlem Para Yatırma

Müşterileri memnuniyetini oldukça fazla önemseyen Garanti Bankası hizmetlerinin kalitesi ve hızıyla ise adeta birçok bankanın önüne geçmiştir. Birçok bireyin dikkatini çeken ve hayatını kolaylaştıran Garanti Bankası hizmetlerinden sadece birisi olan kartsız para yatırma işlemleri ile ilgili detaylara bu yazımız ile ulaşabilirsiniz.

Garanti Bankası Paramatik’lerden Kartsız Yapılabilecek İşlemler

Garanti Bankası müşterisiyseniz ve herhangi bir sebep ile banka kartınız yanınızda değil ise artık bu hiç problem değil! Müşterilerini her zaman bütün şartlar için de düşünerek hareket eden Garanti Bankası cep telefonunuzda bulunan uygulamaya QR kodunuzu okutarak işlemlerinizi gerçekleştirebilmenizi sağlar.

Garanti Bankası kartsız işlemlerinden faydalanabilmek için Garanti Bankası müşterisi olmanız da gerekli değildir! Bunun için yapmanız gereken tek şey paramatik ATM’sinden ‘giriş’ tuşuna basmak olacaktır. Önünüze açılan sayfada kartsız olarak bu ATM’den hangi işlemleri gerçekleştirebileceğiniz yer alacaktır. Peki kartsız olarak hangi işlemler Garanti paramatiklerden gerçekleştirilebilir? Bunları şöyle sıralayabiliriz;

 • Kredi kartı borç ödemesi gerçekleştirme (müşteri numarası ile ya da kart no ile ödeme seçenekleri bulunmaktadır)
 • Kredi başvurusu (bireysel ihtiyaç kredi başvuruları gerçekleştirilebilir)
 • Para çekme (cep bank,QR kodu ya da referans no ile gerçekleştirilebilir)
 • Para transferi/ yatırma (para card ya da ön ödemeli karta para yatırma, garanti hesabına havale veya hesap no ile para yatırma gerçekleştirilebilir)
 • Ödeme işlemleri
 1. GSM TL yükleme işlemi (Vodefone, Turkcell, Türk Telekom Mobil operatörlerine gerçekleştirilebilir)
 2. Üniversite/ Ösym (Müşteri ya da kart numarası ile ödeme gerçekleştirilebilir)
 3. Apartman aidatı ödemesi gerçekleştirilir.
 4. Motorlu taşıtlar vergisi ödemesi gerçekleştirilir
 5. Şans oyunları ödemesi gerçekleştirilir.
 6. Fatura (doğalgaz,sigorta ve özel kurum, tüketici finansmanı, elektrik, su, telekominikasyon ödemeleri gerçekleştirilebilir)

Yukarıda yazılmış olan işlemleri gerçekleştirmek için Garanti Bankası kartı sahibi olmanız ya da bankanın müşterisi olmanız gerekmemektedir tek yapmanız gereken size en yakın Garanti Bankası Paramatiklerine gitmek olacaktır. Size en yakın Garanti Bankası paramatik ATM’lerini görebilmek için aşağıda bulunan linke tıklamanız yeterli olacaktır.

Size En Yakın Garanti Bankası ATM’si İçin TIKLAYINIZ!

Garanti Bankası Kartsız Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

 • Kartsız para yatırma işlemine başlayabilmek için ilk olarak bir Garanti Bankası paramatik ATM’sine ulaşmalısınız.
 • Bu ATM’den ‘GİRİŞ’ tuşuna basarak hem kartsız para yatırma işleminizi gerçekleştirmek için ilk adımınızı atabilir hem de daha pek çok işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
 • ‘GİRİŞ’ tuşuna bastıktan sonra açılan sayfada çıkan ‘Para Yatırma’ tuşuna tıklamalısınız. Bu işleminizin ardından açılacak olan ekranda ‘Hesap No İle Para Yatırma’ ve ‘Paracard Numarası İle Para Yatırma’ olmak üzere iki farklı seçenek çıkacaktır.
 • Eğer kart numaranızı bilmiyorsanız hesap numarası ile para yatırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Seçmiş olduğunuz seçeneğin ardından açılan ekranda sizden para yatırmak istediğiniz hesabın bilgileri istenilecektir. Bu bilgiler şube, hesap no, yatırılacak para tutarıdır.
 • Gerekli bilgileri girdikten sonra işleme devam edebilirsiniz. Eğer şube kodunu bilmiyorsanız sağ altta bulunan şube kodları tuşuna tıklayarak şube adı ile şube kodunu sorgulayabilirsiniz.
 • Devam ettiğiniz para yatırma işleminde açılan sayfa parayı ne için yatırdığınızın açıklamasıdır. Ekranda para yatırma sebebiniz gözükmüyor ise ‘Diğer’ sekmesini tuşlayarak yazılmasını istediğiniz para yatırma sebebini yazabilirsiniz.
 • İşlemi devam ettirdiğiniz takdirde sizden önce telefon numaranız sonrasında ise TC kimlik numaranız, doğum tarihiniz istenecektir. İstenilen bilgileri girdikten sonra ‘GİRİŞ’ tuşuna basarak para yatırma bölümünün açılmasını sağlayabilirsiniz.
 • Para yatırma bölümü açıldıktan sonra yatırmak istediğiniz kadar tutarı bu bölüme düzgünce yerleştirmeli ve paraların sayılmasını beklemelisiniz.
 • Eğer paranızı eksik ya da hatalı yerleştirdiyseniz paranız sayıldıktan sonra yatırılan tutarın gözüktüğü ekranı dikkatlice incelemelisiniz.
 • Eğer bir yanlışlık varsa işlemi iptal etmeli ve gerçekleştirmiş olduğunuz işlemleri tekrar etmelisiniz.
 • Yatırmış olduğunuz para miktarında hiç bir eksiklik yok ise ‘ONAY’ tuşuna basarak para yatırma işleminizi tamamlayabilirsiniz.
 • Para yatırma işleminizin ardından makbuzunuzu almayı unutmamanız sizin için yararlı olacaktır.

Garanti Bankası paramatiklerinden ‘kartsız para yatırma işlemlerini’ gerçekleştirebildiğiniz gibi ‘kartsız para çekme işlemlerini’ de gerçekleştirebilirsiniz. Eğer telefon numaranıza bir Garanti Bankası müşterisi aracılığıyla para gönderildiyse Garanti Bankası Paramatik ATM’lerinden parayı gönderen kişinin telefon numarası, kendi cep telefonu numaranız, telefonunuza gelen şifre ve gönderilen tutarı girerek telefon numaranıza gönderilen parayı çekebilirsiniz.

Ayrıca Garanti Cep Şube mobil uygulaması aracılığı ile müşteri numarası ya da TC kimlik numaranız aracılığı ile para çekme talebinizi bildirebilirsiniz bu işlemin ardından en yakın Garanti Bankası Paramatik ATM’sine giderek menüden QR ile Para Çekme sekmesine gelerek, 1’i tuşlayıp, kare barkodu okutup paranızı çekebilirsiniz.

Daha ayrıntılı bilgi almak için size en yakın Garanti Bankası şubelerine gidebileceğiniz gibi 444 0 333 ‘u arayarak da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Scroll to Top