Garanti Bankası Sanal Kart Oluşturma

Garanti Bankası Sanal Kart Nasıl Alınır 1

Müşterilerini daima memnun etmeyi ilke haline getirmiş olan Garanti Bankası müşterilerinin banka bilgilerinin de her zaman en güvenli şekilde kalması ve korunabilmesi için özen göstermektedir. Teknolojinin hızla ilerlemesi her alanda güvenlik önlemlerinin artmasına sebep olurken bankaların da güvenlik seviyelerini en üst düzeye çıkarmalarına sebep olmuştur. Güvenliği hiç bir zaman ihmal etmeyen Garanti Bankası’da müşterilerinin çeşitli sahteciliklerden, kart bilgilerini çaldırma olasılıklarına kadar her türlü hırsızlık ve olumsuz koşul için korunmasını sağlamaktadır. Özellikle internetten alışveriş esnasında gerçekleşen sahteciliklere karşı Garanti Bankası ‘Sanal Kart’ hizmetini sunmaktadır. Yazımızda sanal kart nedir, Garanti Bankası sanal kart nasıl oluşturulur gibi sorularınızın cevabını bulacaksınız.

Sanal Kart Nedir?

Eğer sizler de internet üzerinden gerçekleştirmek istediğiniz alışverişler de kendinizi güvende hissetmediğinizden dolayı alışverişinizi tamamlamaktan vazgeçiyorsanız sanal kart tam da sizlere göre!

İnternet alışverişleriniz de oluşabilecek riskleri en aza indirebilmek maksimum güvenlik sağlayabilmek amacı ile oluşturulmuş bir hizmet türüdür. Sanal kartlar fiziksel olarak oluşturulmamakla birlikte sizin için internet üzerinde varlığı oluşturulmuş kartlardır. Dilerseniz banka tarafından karton gibi bir materyalden yapılmış maketi tarafınıza iletilebilmektedir. Fakat bu maket kartı fiziksel temas yöntemleri ile hiç bir yerde kullanabilmeniz mümkün değildir.

Sanal kart sahibi kullanıcı sanal kartının kullanım limitini kendisi belirlemektedir. Yani kullanıcı o an internette yapacağı harcama miktarı kadar sanal kartına limit tanımlamaktadır. Bu limit sanal kartın bağlantılı olduğu fiziksel kredi kartı ya da banka kartından düşülmektedir. Alışveriş tamamlandıktan sonra sanal kartınızda bulunan limiti 0 olarak belirleyebilirsiniz. Limiti 0 olarak belirlemeniz bilgilerinizin çalınması durumunda çalan kişilerin harcama yapamamasını sağlayacaktır. Sanal kart limitiniz 0 değilse içerisinde bulunan limit kadar harcama yapılabilecektir. Örneğin; 500 TL gibi. Sanal kartınızı tekrar kullanmak istediğinizde kartınıza yeni bir limit tanımlama işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Eğer kart bilgilerinizin güvenliği için sizler de sanal kart oluşturmak istiyorsanız öncelikli olarak herhangi bir bankadan kredi kartınızın bulunması gerekmekte ve kredi kartınızın bulunduğu bankanın internet şubesini de kullanıyor olmanız gerekmektedir. Çünkü sanal kartınız fiziksel kredi kartınıza entegre edilmiş olarak çalışmaktadır.

Fakat müşterilerine her alanda Garantili olmanın ayrıcalığını hissettiren Garanti bankası için durum böyle değildir. Sanal kart sahibi olmak isteyen müşterinin kredi kartı sahibi olması gerekmez. Garanti Bankası müşterileri sanal kartlarını paracardları ile de entegre ettirebilirler.

Sanal kart başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmek için bankanın internet şubesinden başvurunuzu gerçekleştirebileceğiniz gibi şubesine giderek de başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca sanal kart için hiç bir ücret ödemeniz gerekmemektedir. Bankalar sanal kartı müşterilerine tamamen ücretsiz bir hizmet olarak sağlamaktadır.

Sanal Kart Limiti Ne Kadardır?

Sanal kart limitiniz sahip olduğunuz fiziksel kart limitinize göre değişiklik göstermektedir. Fiziksel kartınızın limiti 4,000 TL ise sanal kartınızın limitini de 4,000 TL’ye kadar belirleyebilirsiniz. Sanal kartınız ile gerçekleştirmiş olduğunuz harcamalar fiziksel kartınızın hesap kesim tarihinde aktarılmaktadır. Ayrıca sanal kartınızın son ödeme ve hesap kesim tarihleri de fiziksel kartınız ile aynıdır.

Sanal Kart Güvenli Midir?

Sanal kart limitini kart kullanıcısı belirlediğinden ve bu limiti isterse gerçekleştireceği alışveriş tutarı kadar belirleyebileceğinden, tüketici alışverişi gerçekleştirdikten sonra sanal kart içerisinde 0 TL kalacağından sanal kart bilgileri çalınsa bile harcama yapılamayacaktır. Bu sebeple oldukça güvenlidir. Ayrıca sanal kart bilgileriniz fiziksel kartınızdan farklı olduğundan dolayı limitini kendinizin belirlediği bu kartta harcamanızı gerçekleştirdikten sonra limiti 0 TL olarak belirlemeniz durumunda hiç bir risk faktörü ile karşılaşmayacaksınız.

Kredi kartı çalınma riski olmayan tek kart türü sanal karttır. Bireylere en üst düzeyde güvenlik sağlar.

Garanti Bankası Sanal Kart

İnternet aracılığıyla bilgisayarınızdan ya da telefonunuzdan alışveriş yapmak istiyor fakat hem kredi kartınız yok hem de diğer hesaplarınızın bilgilerinin internette güvende olmayacağını düşünüyorsanız Garanti Bankası Sanal Kart hizmetine ‘internet kart hizmetleri’ sekmesi aracılığı ile ulaşabilir ve sanal kartınızı oluşturarak dilediğiniz an da sanal kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca Garanti Bankasının BonusFlaş uygulaması aracılığı ile sanal kart bilgilerinizi detaylı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

Garanti Sanal Kart Özellikleri Nelerdir?

  • Sanal kart kullanımı hem tüketici hem de satıcı için güvenliği en üst düzeye çıkarır. Bu durum beklenmedik olumsuzluklardan bireyleri korur.
  • Garanti Bankası sanal kartı için hiç bir şekilde yıllık ücret ödemeniz gerekmez.
  • Güvenliğin hem tüketici hem de satıcı açısından sağlanabilmesi için Garanti Bankası’nın geliştirmiş olduğu bir üründür.
  • Sanal kart limitiniz 0 iken ilk kullanımda deneme amaçlı yapacağınız alışverişler sebebi ile sanal kartınıza borç gelebilir. Böyle bir durumda itirazlarınızı en geç 30 gün içerisinde 212-657 21 10 numaralı faks aracılığı ile Garanti Bankası’na bildirmelisiniz. Böylece borç gelen tutar size geri iade edilecektir.

Garanti Bankası sanal kart nedir, sanal kart başvurusu ya da sanal kart özellikleri gibi konularda daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız 444 0 333 telefon numarasını arayabilirsiniz ya da size en yakın Garanti bankası şubelerine giderek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Size en yakın Garanti Bankası şubeleri için aşağıda bulunan linke tıklamanız yeterli olacaktır.

Size En Yakın Garanti Bankası Şubesi İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top