GARANTİ BANKASI TARIM KREDİSİ

GARANTİ BANKASI TARIM KREDİSİ

Günlük yaşantımızda veyahut iş hayatımızda maddi gereksinimlerimizi karşılamak amacıyla kredilere ihtiyaç duyuyoruz. Birçok banka birçok kredi tipi ile müşterilerine hizmet sunmaktadır. Bu bankalardan birisi de Garanti Bankası’dır. Bu yazımızda sizlere Garanti Bankası tarım kredisi hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız.

Garanti Bankası Tarım Kredisi Nedir?

Garanti Bankası’nın tarım ile uğraşan birey veya işletmelere tarımsal alanda gerçekleştirecekleri yatırım ihtiyaçlarını maddi açıdan desteklemek amacıyla sunduğu hizmettir. Garanti Bankası tarım kredileri ise şu şekildedir;

  • Ürün ön finansman kredisi
  • Tarım destek kredisi
  • Alternatif üretim teknikleri kredisi
  • Traktör ve Biçerdöver kredisi
  • Oto kredisi
  • Sera kredisi
  • Besicilik kredileri
  • Süt Sığırcılığı kredileri
  • Tarımsal ekipman kredileri

Yazımızın devamında yukarıda Garanti Bankası’na ait tarım kredilerinin hangi durumlarda verildiği ve kredi oranlarının ne olduğuna değineceğiz.

Ürün Ön Finansman Kredisi

Tarımla uğraşan kişi veya işletmelerin ekecekleri mamuller için gerekli maddi desteğin sağlanması amacıyla verilen tarım kredisi tipidir.

Tarım Destek Kredisi

Üretecek olduğunuz ürünler için herhangi olası durumda ortaya çıkacak masrafın işçilik ve nakliye masrafları dahil buna benzer masrafların karşılanması amacıyla verilen bir Garanti Bankası tarım kredisidir.

Alternatif Üretim Teknikleri Kredisi

Son dönemlerde İyi Tarım Uygulamaları ve Organik Tarım gibi tarımsal üretimlerin yaygınlaşması ile uğraşan çiftçi ve işletmelerin ihtiyaçlarının maddi desteğinin sağlanması için verilen bir Garanti Bankası tarım kredisidir.

Traktör ve Biçerdöver Kredisi

0 km ya da 2. el 3 yaşına kadar olan traktör ve biçerdöver gibi işinizde kullanacağınız tarım araçlarının maddi desteğinin sağlanması amacıyla verilen bir Garanti Bankası tarım kredisidir. Alacağınız aracın azami %70’i kadar kredi imkanı sunulmaktadır.

Oto Kredisi

Tarım işletmelerine verilen bir kredidir. İşiniz için alacağınız herhangi binek aracın fatura değerinin % 70’i kadar kredi imkanı sunulmaktadır.

Sera Kredisi

Sera yapımı veya seranızın düzenlenmesi için yapacağınız harcamaların maddi desteğinin sağlanması amacıyla verilen bir tarım kredisidir. Fatura değerinin %70’i kadar kredi imkanı sunulmaktadır.

Besicilik Kredileri

Besicilik ile uğraşan kişilere büyükbaş ve küçükbaş hayvan alımlarında veya bu hayvanlar için yapacakları harcamaların maddi desteğinin sağlanması amacıyla verilen kredilerdir.

Süt Sığırcılığı Kredileri

Büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiren kişi veya işletmelerin hayvan alımları veya sığırcılık adı altında geçen her türlü maliyetlerinin maddi desteğinin sağlanması amacıyla verilen bir tarım kredisidir.

Tarımsal Makine Ekipman Kredisi

Bitkisel ve hayvansal (su ürünleri dahil olmak üzere) üretim faaliyetlerinde kullanılan her türlü aleti, makine ve ekipman alımı için, maddi ihtiyacın karşılanması amacıyla verilen bir Garanti Bankası tarım kredisi tipidir.

Garanti Bankası tarım kredisi tiplerini yukarıda kredi oranları ve içerikleri ile açıkladık. Eğer herhangi bir kredi türüne başvurmak istiyorsanız herhangi bir Garanti Bankası şubesine giderek başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası Tarım Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top