Garanti Bankası Düşük Faizli Bahar Kredisi

2112412

Havalar ısınmaya başlaması, tatil planlarını da beraberinde getirmektedir. Tatile gitmek için ise para gerekmektedir. Otel masrafları, yeme içme masrafları, kıyafet ihtiyacı derken, hesap yapmakta giderek zorlaşmaktadır. Bu durum içerisinde önemli olan kişinin bu ihtiyaçlarını zorlanmadan, fazla yükün altına girmeden karşılayabilmesi olacaktır. Garanti Bankası bu noktada devreye girmektedir ve kişiye ihtiyaç duyduğu maddi kaynak desteğini sunmaktadır. Hem de, düşük faiz, yüksek miktarda limit ve uygun vadeler ile birlikte. Bu kredinin adı ‘Garanti Bankası Düşük Faizli Bahar Kredisi‘dir.

Düşük Faizli Bahar Kredisi Nedir?

Kişilerin korkulu rüyası kredi kavramı bahar kredisi ile daha çekici bir hal almaktadır. Bütün avantajlarının yanı sıra, uygun ve rahat bir ödeme planı ile birlikte kredi alma imkanı sunmaktadır. Belirlenen en düşük faiz oranı %1,16, en yüksek faiz ise %1,36 olarak belirlenmiştir. Bu oranlar kişinin almak istediği kredi miktarı ve vade süresine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Alınabilecek en yüksek kredi miktarı 75.000 Türk Lirası’dır. Maaş ödemeleri Garanti Bankası üzerinden olmayan müşterilerin ise 25.000 TL olarak belirlenmiştir.  Kişi ister bankaya giderek müşteri temsilcisi vasıtası ile ister internet bankacılığı kullanarak bilgisayar üzerinden, isterse de cep telefonundan başvuru yapabilmektedir. Başvuru onaylandıktan sonra bankaya gitmeye gerek kalmadan kişinin hesabına para otomatik olarak geçmektedir. bu krediye sahip olmak ve başvurmak için mutlaka Garanti Bankası müşterisi olmak zorunlu tutulmamaktadır. Garanti Bankası müşterisi olmayanlar da internet üzerinden rahatlıkla başvuru yapabilmektedirler.

Düşük Faizli Bahar Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinden başvuru yapabilmek için aşağıdaki vermiş olduğumuz linke tıklayarak 4 adımda başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Öncelikle vermiş olduğumuz linke tıklayınız karşınıza gelen sayfada İhtiyaç Kredisi Başvuru Formu yer alacaktır. Başvuru forumunda kişisel bilgiler, kimlik ve iletişim bilgileri, çalışma ve gelir bilgileri, kredi bilgileri yer almaktadır. Bu bölümleri sırasıyla ve eksiksiz olarak doldurduktan sonra kredi başvurunuz yapabilirsiniz.

Garanti Bankası Düşük Faizli Bakar Kredisi Başvurusu Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Bireysel başvuruları yapabilmek artık çok kolaydır. Kişinin çalışma durumuna göre farklı belgeler talep edilmektedir. Bunlardan bahsetmek gerekirse;

  • Ücretli bir yerde çalışan bir kişi için 2 aydan eski olmayan bir adet güncel bordro veya SGK sicil numarası, iş yeri sicil numarası, aylık net ücret ve maaş üzerinden kesinti olmadığına dair bilgileri içeren son 1 ay içerisinde alınmış gelir yazısı ve imza sirküleri gerekmektedir.
  • Emekli bir kişinin emekli aylığı tahsis belgesi ve emekli maaşını gösteren banka hesap cüzdanı gerekmektedir. Çiftçi iseniz, çiftçilik belgesi ve zirai kazancı gösteren belge gerekmektedir.
  • Şahıs şirketiniz var ise, güncel vergi levhanız ve yıllık gelir vergisi beyannamesi ve güncel işletme hesap özetiniz gerekmektedir. Herhangi bir sermaye şirketine ortaklığınız var ise, yine güncel vergi levhanız, ve yıllık kurumlar vergisi beyannamesi gerekmektedir.
  • Gayrimenkul gelirleriniz var ise, kira aldığınız gayirmenkulün tapusu, 2 yıldan eski olmayan kira kontratı, 2 aydan eksik olmayan kira tahsilatına ilişkin belge gerekmektedir. Faiz üzerinden geliriniz var ise, başvurunuzdan sonra olmak şartı ile alınmış faiz gelir belgesi gerekmektedir.
  • Başvuru sahibi müşteri, ücretli çalışan ya da serbest meslek sahibi ise, kefil koşulu aranmamaktadır. Ancak banka uygun gördüğü takdirde kefil talep etme hakkına sahip olacaktır. Kefil talebi doğrultusunda, belirlenen kefilin de yukarıdaki şartlara uygun olarak listelenmiş belgeleri getirmeleri gerekmektedir.

Kredi Hesaplama Sistemi

Kredi Hesaplama sisteminin daha açık olabilmesi için, bir kaç tane kredi hesaplama örneği verilmesi uygun olacaktır.

Örneğin; 75.000 TL değerinde ve 48 ay vade ile kredi çekmek istemektesiniz. Bunun faiz oranı %1,16 olacaktır. Kredi aylık taksit 2,152,66 TL, herşey dahil toplan ödeme tutarı 103.741,41 TL olacaktır. Kredi tahsis ücreti 325 TL, sigorta ücreti ise 1.143,75 TL olacaktır.

Bir diğer örnek; 25.000 TL’lik ve 48 ay vade ile kredi talebinde bulunursanız, faiz oranı %1,36 olmaktadır. Kredi aylık taksit 755,23 TL olmuş olacaktır. Herşey dahil toplam ödeme tutarı 36.382,12 TL, kredi tahsis ücreti 125 TL ve sigorta ücreti 381,25 TL olmuş olacaktır.

Yukarıda iki farklı kredi miktarı, aynı vade süresi, farklı sayılar görülmektedir. Burada belirtmek gerekir ki, vade süresi en kısa 3 ay, en uzun 48 ay olarak değiştirilebilmektedir. Bütün bunlar belirlenirken, müşterinin Risk Analizinden risklilik durumu da göz önüne alınarak karar verilmektedir. Yani, bu kampanyadan yararlanarak kredi almak isteyen müşteriler ne yazık ki risklilik durumu ve kredi notlarına göre başvurdukları miktar kadar kredi alamayabileceklerdir. Bankanın bütün bu değerlendirmeleri ışığında belirledikleri miktara göre kredi çekilebilmektedir. Buradan anlaşılacağı gibi; bu kredi imkanından yararlanmak için, kredi notunun yüksek olması kişinin avantajına olacaktır.

Özetlemek gerekirse; ısınan havalarla artan ihtiyaçların yarattığı maddi problemlere en iyi çözümlerden biri Garanti Bankası Düşük Faizli Bahar Kredisidir. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isteyen müşteriler, yukarıda vermiş olduğumuz linkten yararlanabilir ya da en yakın Garanti Bankası’na giderek müşteri temsilcileri ile birebir görüşmeler yapabilirler.

 

Scroll to Top