Garanti Bonus Kart İptali Nasıl Yapılır?

bonus sevgililer gunu kampanyasi

Günümüzde neredeyse hemen hemen herkesin cebinde kredi kartı bulunuyor. Günlük alışverişlerinizden taksitli ödemelerinize kadar, acil nakit ihtiyaçlarını gideren bu kartlar bireylerin yaşamlarını kolaylaştırmak, ihtiyaçlarını gidermek amacıyla kullanıma sunulmuştur. Her banka kendine özel kredi kartları ile müşterilerine hizmet verir. Bu bankalardan birisi de Garanti Bankasıdır. Garanti Bankası Türkiye’nin en büyük bankalarından olmasıyla beraber, sunmuş olduğu Bonus kart kullanım oranının payı oldukça büyüktür. Ülke genelinde en çok kullanılan kredi kartı olan Bonus kart için dolayısıyla iptal işlemleri hakkında da birçok soru yöneltilmektedir. Bu yazımızda Garanti Bonus kart iptalinin nasıl yapıldığı hakkında gerekli bilgileri sizlere aktaracağız.

Garanti Bonus Kart Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kredi kartı dünyasında puanı en bol kredi kartı olarak bilinen Garanti Bonus kart, bahsettiğimiz üzere kullanım oranı en yüksek kartlardandır. Garanti bonus kart, kredi sicilinde herhangi bir sorun olmayan ve almış olduğu aylık net geliri belgeleyen tüm bireylere sunulan bir karttır. Birçok bonus kart türü ile de hizmet veren Garanti kartlarının bazı türleri dünyanın her yerinde geçerli olup, tüm yapılan alışverişlerde ve harcamalarda bonus kazanmaya olanak sağlamaktadır. Diğer kredi kartlarına nazaran bonus kart ile her zaman ekstra taksit imkanına sahip olursunuz. Kredi kartınızın limitine oranlı şekilde nakit avans çekebilir ve bu çekiminizi taksitlendirebilmeniz mümkündür.

Bu kadar çok avantajın sunulduğu Garanti Bonus karta başvurmak için bankanın size sunmuş olduğu üç yoldan birini kullanabilirsiniz. Bu yollar, Garanti Bankasının resmi web sitesi, 444 0 333 Alo Garanti ve banka şubeleridir. Web sitesi üzerinden istenilen bilgileri verip başvuru yaptığınızda banka müşteri temsilcisi 2 gün içinde sizi arayarak işleminizi tamamlayacaktır. Alo Garanti ve banka şubelerinde de sizlerden aşağı yukarı aynı bilgiler istenecek ve başvurunuz yapılacaktır. Başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra bonus kartınız en geç 15 iş günü içerisinde adresinize teslim edilecektir. Kartınızı aldıktan sonra alışverişlerinize başlayarak sizlerde ekstra bonuslar kazanabilirsiniz.

Garanti Bonus Kart hakkında detaylı bilgi için TIKLAYINIZ!

Garanti Bonus Kart İptali Nasıl Gerçekleştirilir?

Garanti Bankası, bonus kart iptali için müşterilerine iki yol sunuyor. Bunlar; 444 0 333 Alo Garanti ve banka şubeleridir. Bu yollara başvurmadan önce kullanmakta olduğunuz bonus kartın tüm borcunu kapatmanız gerekir. Bonus kart borcunuzun tamamını kapattıktan sonra sunulmuş olan yollardan birini uygulayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Banka şubesi ile bonus kartınızı iptal ettirmek istiyorsanız, size en yakın şubeye gitmeli ve görevliye bonus kartınızı kapatmak istediğinizi söylemelisiniz. Talebinizi belirttikten sonra görevli sizden bir dilekçe doldurmanızı isteyecektir. Dilekçenizi doldurup teslim ettikten sonra dilekçeniz merkez şubeye iletilecek, ardından merkez şube kart kullanıcısına geri dönüş sağlayacaktır. Bu geri dönüş sadece bonus kart iptali için onay işlemi olacaktır.

Size en yakın Garanti şubesi için TIKLAYINIZ!

Bankanın sunmuş olduğu diğer yol ise 444 0 333 Alo Garanti veya 0850 222 0 333 numaralı telefon numaralarından gerekli işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Numaralardan herhangi birini aradıktan sonra sesli yanıt sistemi kullanılarak telefon bankacılığı üzerinden sizi bir müşteri temsilcisine yönlendirecektir. Temsilci ile iletişime geçtiğinizde kredi kartınızın kapatılması işlemi başlamış olacaktır.

Garanti Bankası kuruluşundan günümüze kadar verdiği hizmetlerle her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir banka olarak tüm işlemlerinizi kolayca ve kısa sürede gerçekleştirmeniz için çalışmaktadır. Bu hizmetlerinden Bonus kart başvurusu ve iptali işlemleri için de çalışmış farklı yollardan yapabilmenizi sağlamıştır. Özellikle Alo Garanti üzerinden talep ettiğiniz Bonus kart iptali işlemleri sesli yanıt sistemi sayesinde birkaç dakikada içerisinde gerçekleşmektedir.

Scroll to Top