Garanti Bonus Kredi Kartı Limit Arttırma

Garanti Bankası Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu

Garanti Bankası Bonus kredi kartınız var ancak, kredi kartı limitiniz size yeterli gelmiyor mu? Gelir düzeyiniz kredi kartı limitinden fazlaysa ve yapmış olduğunuz aylık harcamalar, taksitli alışverişleriniz sebebiyle kart limitiniz de ekstre borcunu ödemenin ardından Bonus Kart limit artırma işlemine başvuru yapabilirsiniz. Aynı zamanda kredi kartınızı ilk aldığınız anda genel olarak limitleri düşük olmaktadır. Aldığınız Garanti Bonus Kredi Kartı Limiti Arttırma işleminin nasıl yapılacağı konusunda da çok kolay bazı yolları bulunmaktadır.

Garanti Bonus Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır?

Limit artırma işlemlerindeki ilk yol olarak SMS yani kısa mesaj yolu ile talepte bulunmaktır. Bunun için de yapmanız gereken şey Garanti Bankasında kayıtlı olarak yer alan cep telefonu numaranız ile; ARTIR, İSTEMİŞ OLDUĞUNUZ LİMİT, KARTINIZIN SON 6 HANESİ, AYLIK NET GELİRİNİZ bilgilerini, aralarında birer boşluk bırakarak 3340 numaralı telefona mesaj atıp talepte bulunabilirsiniz. Ancak yurt dışında iseniz 3340 numarasının yerine 0 532 752 33 40 numaralı telefona kısa mesaj atmanız gerekmektedir. Bu işleme örnek verecek olursak ARTIR1000012345615000 şeklinde yazmanız işlemlerinizin gerçekleşmesi için doğru bir yoldur.

Bir başka yol olan limit artırma işlemi ise internet şubesinden kredi kartı menüsü altında istediğiniz bir zamanda limit artırma talebini yaparak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Paramatiklerden de aynı şekilde limit artışı talebinde bulunabilirsiniz. Bankamatiklerden limit işlemleri bölümünden Garanti Bankası kredi kartı limit arttırma işleminizi yapabilirsiniz. Bu işlemler için belli bir şube yoktur. Size en yakın olan Garanti Bankası şubesine giderek işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Son dönemde adını duyurmayı başaran gözde uygulamalardan biri olan Bonus Flaş uygulamasını indirip Garanti Bonus kredi kartı limitinizi artırmak için talepte bulunabilirsiniz. Limit artırma işleminde bulunduğunuz talep, talep sırasına göre değerlendirilme işlemine göre kısa sürede gerçekleşecektir. Limit artışı talep sonucunu kredi kartınızın hesap özetinden de takip edebilir, bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Arzu ederseniz de Garanti Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası olan 444 0 333’ü arayarak kart limitinizi öğrenebilirsiniz. Kart limitinizin düzenli olarak artmasını istiyorsanız da paramatiklerden limit işlemleri seçeneğinde yer alan periyodik limit artışının onayını verebilmeniz de mümkündür. Bu işlemin ardından kredi kartınız otomatik bir şekilde artış gösterecektir.

Kredi Kartı Limit Arttırma Talebi Kaç Gün Sürmektedir?

Kullandığınız kredi kartının limiti oldukça önemlidir. Kredi kartı limitinin önemli olmasıyla beraber çoğu tüketici limitin düşük olmasının ardından hızlı bir şekilde çözüm arayışına girmektedir. Bu sebeple de kredi kartı başvurularının ardından çoğu tüketici ilk andan itibaren, bu limitin yüksek olmasını sağlamayı amaçlayan kişilerin sayısı oldukça fazladır.

Hem bankalar hem Bankalar Birliği tarafından verilen bu limitler kişi geliri ve borçlarıyla doğru orantılı olarak artmaktadır. Herhangi bir kişi bir bankadan kredi kartı başvurusunu yaptığı zaman, kartın onaylanması halinde ilk olarak kart 1.000 TL limitinde açılır. Bazı durumlarda ise bu miktarlar 1.500 TL olarak belirlenmektedir. Fakat, bazı tüketicilerin başvurmuş olduğu bankada hesabı olup, hesabında yüksek parası varsa da bu oran açılış olarak 2.000 TL tutarında olmaktadır.

1.000 TL ile başlamakta olan kredi kartının limitinin artmasını isteyen kişiler, bu limitin az miktarda olduğunu, bu miktarların da kendine yetmediğini söylemektedir. Bu durumu da müşterileri şubeler vasıtasıyla çözmek isteyecektir. Fakat müşteriler genel olarak bu sürecin hızlı bir şekilde işlemesini istemektedir. Bu sebeple de başka çözüm yollarına başvurmaktadır.

Garanti Bankasına yapmış olduğunuz kredi kartı limit yükseltme işleminde kredi notunuzun uygun olması halinde, banka kredi kartı limit yükseltme işleminiz aynı gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat kredi notunuzun riski azsa bu süre. maksimum düzeyde 24 saat sürer.

Scroll to Top