Garanti Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

1 1 e1495796199408

Garanti Bankası, kredi başvurusu yapan bireysel veya ticari müşterilerine kredi başvuru sonucunu öğrenme kolaylığını sağlamaktadır. İster internet sayfasından isterseniz telefon bankacılığı aracığı ile kredi başvuru sonucunuzu öğrenebilmektesiniz. Garanti Bankası kredi başvuru sonucu öğrenme hizmetini sadece kendi müşterilerine değil isteyen herkese sunmaktadır. Nasıl mı? Garanti Bankası’nda kredi onayınız sadece 5 dakika içerisinde cep telefonunuza gelir.

Telefon bankacılığı kullanan müşterilerin en çok şikâyet ettikleri ve problem yaşadıkları konulardan birisi ulaşmak istedikleri menüye bir türlü ulaşamamalarıdır. Dakikalarca telefonda müzik dinleyip sesli yönlendirmelerin de karışık olması nedeniyle müşteriler, en sonunda ya ilgisiz bir birime bağlanmış olurlar ve tekrar telefon etmek zorunda kalırlar ya da hattan düşerler. Birçoğumuz dakikalarca beklemekten sıkılıp telefonu kapatırız. Belki de o an çok acil bir işimiz vardır ve bir an önce müşteri hizmetleri ile görüşmek istiyoruzdur ya da acil bir şekilde erişmek istediğimiz bilgiler vardır. Hal böyle olunca telefon başında beklemede kalmak adeta bir işkence haline gelir.

Kredi Başvuru Sorgulama Yolları Nelerdir?

Garanti Bankası kendi internet sitesinde bu duruma bir çözüm yolu getirerek Alo Garanti Menü Ağacı altında ulaşmak istediğiniz birimlerin kısa kodları bilgisini vermiştir. Bu yazımızda biz sizinle Kredi Başvuru Sonucunuzu telefon bankacılığından öğrenmeniz için en kısa tuşlama bilgilerini de paylaşacağız. Bunun için aşağıdaki adımları izleyiniz:

  • Öncelikle 444 0 333 Alo Garanti hattını aramanız gerekmektedir
  • Ardından sesli yanıt sistemine kredi başvuru sonucu dediğiniz zaman bir diğer menüye yönlendiriliyorsunuz.
  • Sonrasında ise 2-3-4 tuşlarına basarak Başvuru Sonucu Öğrenmek için müşteri temsilcisine bağlanıyorsunuz.

Garanti Bankasının Kredi Başvuru Sonucu öğrenmek için bir diğer işlem adımları ise şöyledir:

  • Öncelikle garanti.com.tr adresine giriniz.
  • Ardından sayfadaki sağ üst köşede yazan Garanti İnternet sekmesine tıklayınız ve seçiminizi yapınız (Bireysel veya Kurumsal).
  • Sonra Garanti İnternet Giriş kısmından Müşteri /T.C. Kimlik numaranızı ve parolanızı yazdıktan sonra sisteme giriş yapınız.
  • Giriş yaptıktan sonra Başvurular menüsünden Kredi Adımı sayfası ve Devam Eden Kredi Başvuruları altında bulunan tüm kanallardan yapmış olduğunuz başvuruların durumunu takip edebilirsiniz. Ayrıca Başvuru Tamamla kısmına tıklayarak eksik olan kısımlar için başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Resimlerle Garanti Bankası Kredi Başvuru Takibi:

2 1 e1495797648234

3 e1495797733360

Garanti Bankası Kredi Başvuru takibinizi bir başka adım olan Garanti Cep uygulamasından yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle Garanti Cep –Mobil uygulamasını cep telefonunuza indirmeniz gerekmektedir. Garanti Cep –Mobil uygulamasını cep telefonunuza indirme seçenekleri şöyledir:

  • Telefonunuzun işletim sistemine göre Garanti Cep’i App Store’dan veya Google Play’den indirebilirsiniz.
  • Ayrıca indirme işleminizi cep telefonunuzun tarayıcısına garanti.com.tr/cep yazarak oradan da indirebilirsiniz.
  • Veya 3342’ye CEPSUBESI yazarak mesaj gönderebilir; gelen SMS’e tıklayarak uygulamayı cep telefonunuza indirilebilirsiniz (iPhone, iPad, Android telefon, Android tablet, Apple watch, iOS7 ve üzeri, Android telefon ve tablet Android OS4 ve üzeri işletim sistemlerine sahip cihazlarınızda kullanabilirsiniz).

Garanti Cep –Mobil uygulamasını indirdikten sonra bireysel ya da kurumsal müşteriden hangisi iseniz buna ilişkin Müşteri Numaranız, T.C. Kimlik Numaranız veya Kredi Kartı Numaranız ile giriş yapabilir ve Kredi Başvuru Takibi işleminizi kolaylıkla cep telefonunuzdan ve diğer cihazlarınızdan takip edebilirsiniz. Bu arada Garanti Cep ve Garanti İnternet’e aynı parolanız ile giriş yapabilmektesiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra Garanti Cep Başvurular menüsü altında bulunan sekmeden kredi başvuru takibinizi sağlayabilirsiniz.

Scroll to Top