ICBC Sanal Kart Oluşturma

ICBC TURKEY TEK KART

Kredi kartı, banka kartı ve sanal kart gibi nakit ihtiyacını karşılamakta olan ve bankalar tarafından piyasaya sürülen finansal kaynaklar günümüzde insanların çok daha hızlı bir şekilde alışveriş yapmasını sağlar. Bankalar da bunu fırsat bilerek daha fazla müşteri kazanabilmek ve dolayısı ile daha çok kâr edebilmek için birbirleri ile mücadele ederek gerek müşterisi olan kişilere gerek ise müşterisi olmamış olan kişilere en iyi fırsatı sunmak ister. Bununla birlikte bugün sizlere bahsedeceğimiz sanal kartın son zamanlarda giderek daha popüler bir hale gelmesi bankaların da bu yönde kampanya ve fırsatlar düzenlemesine sebep oldu. Bu sebeple de sanal kart oluşturma talepleri giderek arttı. Günümüzde her banka sanal kart oluşturma yöntemi olarak farklı bir yöntem sunsa da bu yöntemler Mobil Bankacılık, İnternet Bankacılığı, Telefon Şubesi, banka şubesi ve kimi zamanlar ATM olarak biliniyor. Sanal kart kullanılarak yapılacak olan internet alışverişleri eskisine göre çok daha güvenli, kolay ve hızlı. Peki ya neden? Şimdi sizlere sanal kartın ne olduğu, neden tercih edilmesi gerektiği, ICBC Sanal Kart Oluşturma işlemlerinin nasıl yapıldığı ve sanal kartın nasıl kullanıldığı hakkında bilgiler vereceğiz.

Sanal Kart Nedir?

Hem kredi hem de banka kartı ile oluşturulabilen ve gerek tek seferli gerek ise süresiz bir şekilde kullanabileceğiniz sanal kart herhangi bir maddesel forma sahip olmadığı için hiçbir çalınma tehlikesi de barındırmadan internet üzerinden yapılacak olan alışverişlerinizi çok daha güvenli bir hale getiren bir yan ürün olarak bilinir. Sanal kart kullanarak internet üzerinden eskisine göre daha güvenli, hızlı ve kolay bir şekilde alışveriş yapmanız mümkün olur.

3D Security sistemi henüz ortaya çıkmadan önce internet üzerinden alışveriş yapan kişilerin bir bölümü kredi kartı, banka kartı ya da hesaplarına ait bilgilerin çalınması ile oldukça olumsuz bir durum ile karşı karşıya kalıyordu. Zira bu tür bilgiler daha sonra başkalarına satılarak bu kişilerin parası kullanılıyordu. Kişi bunu fark edene kadar ise iş işten geçiyordu. Bu tür haksızlıkların önüne geçilebilmesi için 3D güvenlik sistemi ile birlikte sanal kart ortaya çıktı. Çok daha güvenli bir sistem olduğu anlaşılan sanal kart kısa bir süre içinde herkesin onayını aldı ve birçok kişi tarafından kullanılmaya başlandı. Birkaç dakika içinde üretilebilen sanal kartın limitini kendiniz belirleyebilir ve işlemlerinizi hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik bunu yaparken kredi kartına dair tek bir bilgiyi dahi kullanmanıza gerek kalmadığı için güvende olursunuz.

ICBC Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

ICBC sanal kart oluşturma işlemlerini gerçekleştirmek için ilk olarak sahip olmanız gereken şey bir adet kredi kartı ya da banka kartıdır. Bu iki karttan birine sahip olan kişiler bu kartlar ile mümkün olan sanal kart oluşturma özelliğini kullanabilirler. Sanal kart oluşturma özelliğine sahip olmayan kredi ya da banka kartına günümüzde rastlanması pek mümkün olmadığı için bu konuda da herhangi bir sorun çıkmaz. ICBC sanal kart oluşturma işlemleri için kullanılabilecek yollar şu şekilde sıralanabilir;

ICBC Bank Telefon Şubesi numarası olan 444 00 50 numarasını arayarak sanal kart açma talebinde bulunmanız mümkündür. Müşteri temsilcisi ya da sesli yanıt sistemi sayesinde sanal kart oluşturma işlemlerinizi gerçekleştirebilir ya da bu konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

ICBC sanal kart oluşturma işlemleri için kullanabileceğiniz en hızlı ve kolay yol İnternet Bankacılığını kullanmak olur. ICBC resmi internet sitesine girdikten sonra sitenin sağ üst köşesinde yer alan Bireysel ya da Kurumsal İnternet Şube seçeneklerinden birine tıklayabilirsiniz. Gerek bireysel gerek ise kurumsal işlemler için T. C. kimlik numarası ya da kullanıcı kodu ile şifre gerekir. İnternet Şubesi şifresine ihtiyacı olan kişiler Telefon Şubesi numarası olan 444 00 50 numarasını arayabilir ve İnternet Şubesi şifresini temine edebilir. Sisteme giriş yaptıktan sonra tek yapmanız gereken şey sanal kart oluşturma işlemlerini gerçekleştirmek olur.

ICBC Mobil Bankacılık yöntemi de İnternet Şubesi yöntemine benzer bir şekilde gerçekleştirilir. Bunun için akıllı telefon ya da tabletler için çıkartılmış olan mobil uygulamaları uygulama marketlerinden indirmeniz ve sisteme giriş yapmanız gerekir. Daha sonra ise kredi ya da banka kartı bölümünde yer alan sanal kart oluşturma bölümüne girerek sanal kart oluşturma işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bununla birlikte son olarak ICBC sanal kart oluşturma işlemleri için ICBC Turkey Bankası şubelerine giderek sanal kart oluşturma başvurusunda bulunabilirsiniz.

Sanal Kart Nasıl Kullanılır?

Sanal kartı Telefon Bankacılığı üzerinden, telemarket alışverişlerinde, yolculuk bileti alırken ya da herkesin bildiği üzere internet üzerinden yapılacak olan alışverişler sırasında kullanmanız mümkündür.

ICBC sanal kart oluşturma işlemlerini kısa bir süre içinde gerçekleştirdikten sonra belirleyeceğiniz limite göre harcama yapmanız mümkün olur. Sanal kart limiti, oluşturma anının hemen ardından belirlenebilir. Kredi kartı ya da banka kartı üzerinden sanal karta para aktarabilir ya da aynı şekilde bu işlemin tam tersini de gerçekleştirebilirsiniz. Sanal kart ile alışveriş yapmak kredi kartı ile alışveriş yapmak ile aynı şey olduğu için herhangi bir zorluğu bulunmaz. Kredi kartı ile internet üzerinden alışveriş yaparken olduğu gibi CVV kodu, son kullanma tarihi ve sanal kart numarası bilgilerine ihtiyacınız olur. Bu bilgiler sayesinde internet üzerinden alışveriş yapabilirsiniz. Telefon üzerinden yapılacak olan sanal kart işlemlerinde de sanal kart bilgilerini verebilirsiniz. Tek kullanımlık hakkı olan sanal kartlarda ise yapılacak olan işlemlerin ardından kart kullanım dışı olur.

ICBC Sanal Kart Oluşturmak için TIKLAYINIZ!

Scroll to Top