İş Bankası İşyeri Kredisi

1422 0 cd4a31de41242c2fa621b3e1816c7bf7

Yepyeni bir iş kurmak ya da mevcut olan işimizi genişletmek niyetine girmişsek, işimiz ile ilgili yeni donanımları temin etmek ya da mevcut iş yeri alanımızı büyütüp genişletmek istiyor isek finansal bir kaynağa ihtiyacımız olacağı gerçeği yüzümüze bir tokat gibi çarpar ve karşımıza çıkar. Birçok iş yeri sahibinin kaynak sıkıntılarından dolayı, yapmak istedikleri alımlar ve geliştirme çalışmalarından vazgeçmek ya da ertelemek gibi olumsuzluklar ile karşılaştığı su götürmez bir gerçektir. İş hayatımızdaki en büyük danışman ve finansal kaynağımız olan bankalar, müşterilerini içine düştükleri bu durumdan kurtarmak ve yapmak istedikleri atılımlarda ve girişimlerde onlara destek olmak amacı ile kredi imkânlarını sunmaktadır. İşyeri kredisi dükkân, ofis, imalathane ve atölye vs.  işyeri türlerinden herhangi birisini satın almaları için bir gayrimenkul ipotek edilmesi sureti ile bankaların müşterilerine kullandırdığı kredi türlerinden birisidir. İşyeri kredisinin kullanım koşulları da bankaların kredi ile ilgili uygulamaları çerçevesine göre farklılıklar göstermektedir. İş yeri kredileri, yeni yapılmış olan taşınmaz mülk adına verilebildiği gibi kullanılmış olan işyeri için de verilebilmektedir. Krediye konu olmuş işyerinin ipoteğe alınması ile bankaların verdiği işyeri kredileri, borçlu kişinin ödemelerin yapısı yeterli kadar güçlü ve iyi değil ise aynı zamanda kefil alınıp da kullandırılır. Proje aşamasında yer alan işyerleri için de kredi finansmanlarını sağlayan bankalar yer almaktadır. Fakat proje aşamasında olan iş yeri kredileri, bankanın üretici olan firmalar ile yapmış olduğu özel olan anlaşmaların hükümlerinin çerçevesinde mümkün olmaktadır.

Bankacılık sektöründeki en köklü kuruluşlardan biri olan İş Bankası da bu amaç ile müşterilerine finansal destek sağlamaktadır. İnternet üzerinden ya da şubelerinden detaylı şekilde bilgiye ulaşabileceğiniz İş Bankası iş yeri kredisi, sağladığı ödeme kolaylıkları ve finansman ile, işlerine yeni bir yön ve harita çizmek isteyen çoğu müşterisine kolaylıklar sağlamayı hedeflemektedir. İhtiyacı olan müşterilerine işleri için yapacakları tüm geliştirme çalışmalarında ve makinelerin alımlarında, projelendirmelerini değerlendirip yol göstererek, ihtiyaçları olan bütün finansal desteği sağlayarak, yine onlara uygun ödeme planları ile müşterilerine sunarak, işveren müşterileri daha ileriye taşımayı hedefleyen İş Bankası iş yeri kredisi işyeri sahipleri için uygun bir çözüm olabilir.

Türkiye İş Bankası’ nın bireysel olan iş yeri satın alımlarında dükkan, fabrika, dershane, büro gibi ticari niteliğe sahip olan gayrimenkul alımlarındaki finansman ihtiyacının karşılanabilmesi amacı ile kullanılabilecek işyeri kredisi bulunmaktadır. Kredi vadeleri teminata alınacak olan taşınmazın ekspertiz değerinin max. %75’ine kadar, TL ya da döviz endeksli TL ödeme seçenekleri ile, 60 aya varan vadeler ile belirlenmiş ve 1.000.000 TL ye kadar kullanımı mümkün olmaktadır. Aylık taksit ödemeli ya da esnek ödemeli olarak yapılabilir. Kredi geri ödeme planı oluşturmak, kredi aylık taksit tutarını görmek ve kredi masraflarını grafik üzerinden detaylı bir şekilde incelemek için İş Bankası işyeri kredisi ile ilgili sayfasından çekmek istediğiniz kredi tutarını ve geri ödeyeceğiniz vade bilgilerini girebilirsiniz.

İşyeri Kredisinin Avantajları

İş dünyası gelişmek ve hedefleri büyütmek ve bu doğrultuda da doğru adımlar atmayı ön gören bir bütünden ibarettir. En büyüğünden en küçüğüne olmak üzere bu ticari alanda hizmet veren tüm kurum ve kuruluşlar, çağa ayak uyduracak şekilde firmalarını yaşatma ve tanıtma prensipleri ile hareket etmektedirler. Aynı zamanda, iş yeri iş sahibinin prestijidir. Zaman içinde kendi sektörleri içindeki her gelişime ayak uyduran,  sektörlerinin aranan bir ismi olmayı ve pazardan paylarına düşen ekonomik anlamda gücü elde etmek isteyen bütün iş yeri sahipleri, finansal kaynak ihtiyaçlarını İş Bankası iş yeri kredisi ile sağlayıp, esnek ödeme koşulları ile ödeyebilme ve iş yerlerini büyüyen iş dünyasının bir parçası haline getirebilme imkanına sahip olmaktadır.

Dükkan, büro, dershane ve fabrika vb. ticari özellikli gayrimenkul alımında kullandırılan arsa kredilerinin faizlerinin oranları bankaların değişik uygulamalarına göre farklılıklar göstermektedir.Bu İşyeri kredileri için çekilmesi istenen tutar ihtiyaç kredi çeşitlerine göre daha çok olabileceği için bankalar tarafından sunulan faiz oranları ile işyeri kredi başvurusunu yapacak olan kişiler için  önemli olmaktadır. İş Bankası İşyeri Kredisi faiz oranları da 12 ay,24 ay,36 ay, 48 ay ve 60 ay için %1.50 oranındadır.

İş Bankası İşyeri Kredisi ile iş sahiplerine büyük kolaylıklar sağlanmakta ve işveren desteklenmektedir.Gerek yeni iş kuracaklara gerek ise işini büyütecek olan müşterilerine eşsiz imkanlar sunan İş Bankası işyeri kredisi çekilebilecek güvenilir ve köklü bankalardan birisidir. Sağladığı ödeme kolaylıkları ile de ekonomik olarak müşterilerini rahatlatmaktadır.İhtiyacı olanlar için durumlarına göre çekilebilen işyeri kredisi ile ekonomi de canlandırılmaya çalışılmaktadır.Yazımızda sizlere İş Bankası İşyeri Kredisini anlatmaya çalıştık. İşyeri kuracak olanlar ya da işini büyütüp genişletmek isteyen kişilere iyi şanslar dileriz.İş Bankası kredi imkanları ile her zaman yanlarındadır.

Scroll to Top