İş Bankası Kolay Kredi Alma Yöntemleri

iş bankası kolay kredi

Günümüzde hayallerimize kavuşmanın yolları oldukça fazladır. Bazen bir hayali gerçekleştirmede en büyük ihtiyaç olan para şimdilerde en son telaş edilecek konulardan biri haline gelmiştir. Bu durumun böyle olmasında bankaların ürün ve hizmetleri büyük etkisi vardır. Bankaların verdiği birçok hizmetin yanından son yıllarda konut, ihtiyaç, araç kredileri; iş kurmak veya ticaret yapmak isteyenlere verdikleri krediler, bünyesinde yetiştirip eğittikleri Kobiler ve daha birçoğu derken bankalar ve bankacılık sektörü son yıllarda büyük hızda ilerleyen sektörlerden biri olmuştur.
Bankaların daha fazla müşteri çekmek amacı ile yaptıkları kampanyalar ve özel günlerde düşen faizler ile müşteriler kredi fırsatlarından yararlanırlar.

Tabii her istediğimiz zaman bankalara kredi için başvuramayız. Bunun için belli şartları sağlamak gereklidir. İşte bu yazıda sizlere kredi almanın püf noktaları ve son yıllarda yaptığı kampanyalar ile yükselen bankalar arasında adını çok güçlü şekilde yazdıran İş Bankası kolay kredi alma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Kolay Kredi Almanın Püf Noktaları

Bankalara her gün kredi için yüzlerce başvuru yapılmaktadır. Bu başvuruların çoğu ise birçok nedenden ötürü onay almamaktadır. Bankalar başvurularda sabit bir geliri olan, öncesinde sahip olduğu kartları düzenli ödemiş olan yahut elinde peşinatı olan kişilere öncelik verir. Eğer bankalara yaptığınız kredilerin olumlu sonuçlanmasını istiyorsanız size bahsedeceğimiz püf noktaları dikkate alabilirsiniz.

 1. Kredi notunuz yüksek olsun.
 2. Daha önce başka bankalardan kredi veya kredi kartı almış olun.
 3. Düzenli ve en az asgari ücretli gelire sahip olun.
 4. Size ait bir sağlık sigortası sahibi olun.
 5. Kredi başvurusu yaptığınız bankada hatırı sayılan ya da kredi notu yüksek bir kefil sahibi olun.
 6. Kredi miktarının en az yarısı kadarını karşılayacak ev, arsa, araç gibi gayrimenkule sahip olun.
 7. Bu gayrimenkulleri ipotek edin.
 8. Hangi alanda kredi alacaksanız alın, aylık maaşınızın üstünde primler ödememeye özen gösterin.
 9. Düşük faizli uzun vadeli kredilere başvuru yapın.
 10. Eğer elinizde bir miktar para varsa bunu peşinat olarak bankaya verebileceğinizi belirtin.
 11. Eşinizin de çalıştığını kanıtlayan maaş bordosunu gösterin.
 12. Eğer maaşınız haricinde başka yerden bir geliriniz var ise bunu belgeleyen bir evrak ile başvuru yapın.
 13. Üstünüze kayıtlı ev, arsa, araç tapularını beraberinizde götürüp başvuru yapın.

Tüm bu özellikler sizlerin kredi almanızı kolaylaştıran etmenlerdir. Bu özelliklere sahip olmanın yanı sıra aslında kredi alabilmek için en önemli etmen ”kredi notu” dur. Kredi notu yüksek olan bir kişinin kredi başvurusunun onay almaması düşük ihtimaldir. Özellikle İş Bankası gibi büyük bankaların kredi başvurularında ilk baktıkları yer kredi notudur.

İş Bankası Kolay Kredi Alma Yöntemleri Nelerdir?

Köklü bir banka olmasından dolayı İş Bankası, müşterilerine vereceği kredilerde ince eleyip sık dokuyan bir banka olarak bilinir. İş Bankası kolay kredi alma yöntemlerini sizler için sıraladık.

 1. İş Bankası ”kredi notu” konusunda hassas davranan bankalardan biridir. Findeks tarafından oluşturulan kredi notu; kişinin daha önce kullandığı kredi veya kredi kartlarının ne kadar düzenli ve eksiksiz ödediğine dair kayıt tutan ve bu kayıtları puanlayarak ortaya kredi notu çıkar. Kredi notu 1500 üzeri olan kişiler kredi başvurularında yüzü gülen taraf olur. Bu yüzden İş Bankası’ndan kolay kredi alabilmek için en az 1500 üzeri kredi notuna sahip olmalısınız.
 2. Geliri yüksek bir işinizin olması gerekir. İş Bankası’nın vereceği kredilerde belirlediği kredi taksitleri kişinin aylık gelirinin yarısı şeklinde olur. Bu yüzden yüksek gelir getiren bir işiniz varsa, İş Bankası’ndan kredi alabilirsiniz.
 3. Eşinizin de sabit aylık geliri var ise; İş Bankası’ndan yaptığınız başvurularda eğer çift maaşlı olduğunuzu gösteren belgeler ile başvuru yaparsanız kolay yoldan kredi alabilirsiniz.
 4. İş Bankası’nın hatırlı bir müşterisini kefil olarak gösterirseniz; bu durum aslında çok sık rastlanan bir yöntem olmasa bile bazı durumlarda işe yaramaktadır. İş Bankası’nın varlıklı ve hatırlı bir müşterisini kefil olarak gösterdiğinizde de kredi başvurunuz kolayca onaylanabilir.
 5. Peşinat veya ipotek yöntemleri uygulanabilir. İş Bankası’ndan yapacağınız kredi başvurularında sahip olduğunuz bir gayrimenkulü ipotek ederek ya da bir miktar peşinat vererek kolayca kredi alabilirsiniz.
 6. İş Bankası hayat sigortası konusunda ısrarcı davranan bankalardan biridir. Hayat sigortanız varsa kredi borçlarınızı ödeyemediğiniz takdirde hayat sigortası primlerinden tahsil edeceği için; hayat sigortası sahibi olmanız İş Bankası’ndan kolayca kredi almanızı sağlar.

İş Bankası Kolay Kredi Almak İçin TIKLAYINIZ!

Kara Listede Olanlar Kredi Alabilir Mi?

Daha önce kredi veya kredi kartı kullanmış olan ve bunların borçlarını düzenli ödemeyenler için bankalar tarafından dava açılır. Bu davalarda kişilerin borçları taksitlendirilir ve ödenmesi sağlanır. Bazı durumlarda kişiler taksitlendirilmiş borçlarını ödeyemedikleri için hapse gönderilir. Sonuç olarak bu tür kişiler kara listeye alınır ve banka sicili bozulur. Kredi notu sıfırlanan bu kişiler hangi bankadan kredi başvurusu yaparsa yapsın kara listede olduğu öğrenildikten sonra ret cevabı alır. Bir kişi eğer banka sicili bozulur ve kara listeye girerse Kredi Kayıt Kurumu Listesi’nden 3 yıl Merkez Bankası Listesi’nden ise 5 yıl boyunca çıkamaz. Yani bu kişiler 3 yıldan önce hiçbir bankadan kredi alamaz. Fakat kara listede iken taksitlendirilmiş borçlarını düzenli öder ve takip eden yıllarda ise yüksek gelirli ödeme işlemleri yaparsa banka sicili daha hızlı düzelir. Bazı bankalar ise kara listenin son yılından itibaren bu kişilerin kredi başvurularını değerlendirip kredi de verebilir.

Scroll to Top