İş Bankası Vadematik Kredi Kartı Limit Arttırma

Türkiye İş Bankası Vadematik Kredi Kartı Limit Arttırma

Türkiye İş Bankası tarafından müşterilerini ve henüz müşterisi olmamış kişileri kendi bankaları üzerinden işlem yapmaları adına çekebilmek için birçok farklı fırsat sunulur. İş Bankası Vadematik Kredi Kartı da bu fırsatlardan biridir. Bugün sizlere hem bu kartın özelliklerinden hem kredi kartı limitinden hem de İş Bankası Vadematik Kredi Kartı Limit Arttırma işlemlerinden bahsedeceğiz.

Kredi Kartı Limiti Nedir?

Kredi kartı limiti alışveriş ve nakit çekme işlemlerinde kullanılabilecek olan azami tutarı belirtir. Bu limitin aşılması halinde, bireylerden limit aşım faizi alınacaktır. Kredi kartı limiti belirlenirken bireylerin gelir durumuna bakılır. Kredi kartı limitine ilişkin yayınlanmış olan yasal mevzuatlar çerçevesinde bireyler başvurmak istedikleri karta gereken belgeler ile başvururken aynı zamanda bir adet gelir belgesi ile birlikte gelirlerini de kanıtlarlar. İşte bu belgelerin bankalara verilmesinin ardından gerekli değerlendirmelerin yapılması ile birlikte talep etmiş olduğunuz kredi kartının limiti belirlenmiş olur. Yasal düzenlemelerden dolayı hangi bankadan kredi kartı alırsanız alın kredi kartınızın limiti kredi kartına sahip olan kişinin ilk yıl aylık ortalama net gelirinin 2 katını ve devam eden yıllarda da aylık gelirin 4 katını geçemeyecektir. Bu kural tüm bankaların tüm kredi kartlarında geçerli olacaktır. Bireyler çeşitli fırsatlardan yararlanabilmek adına kredi kartı limitlerini arttırmak isteseler de bu isteklerinin yerine getirilebilmesi için kredi kartı limitinin arttırıldığı andan itibaren kredi kartına ait olan borcun asgari kısmı olan kredi kartı limitinin 3’te 2’sinin kart sahibi tarafından ödenebiliyor olması gerekir. Buna da kart sahibinin gelir düzeyine bakılarak karar verilecektir. Elbette tüm bankalar geri alabilecekleri paraları müşterilerine sunar.

İş Bankası Vadematik Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır?

Banka tarafından belirlenmiş olan alışveriş ve nakit çekimi işlemlerinde müşterilerin harcayabilecekleri en üst tutar olarak koyulan kredi kartı limitinin aşılması halinde limit aşım faizi ödenmekte olduğu için bireyler diledikleri takdirde limitlerini arttırma yoluna giderek daha rahat bir şekilde işlemlerini gerçekleştirebilirler.

İş Bankası Vadematik Kredi Kartı Limit Arttırma işlemlerini gerçekleştirebilmek için ise kullanabileceğiniz 4 farklı yöntem bulunuyor. Bu yöntemlerden ilki herkes tarafından tahmin edilen şubeye gitme yöntemidir. Kendinize en yakın Türkiye İş Bankası şubesini gerek internet sitesi üzerinden gerek ise bir başkasına sorduktan sonra şubeye gidebilir ve İş Bankası Vadematik Kredi Kartı Limit Arttırma talebinde bulunabilirsiniz. Fakat bu yöntem diğer yöntemlere göre daha zahmetli ve yavaş olduğu için diğer yöntemleri kullanmakta fayda var.

Kredi kartı limitini arttırmak için internet şubesini de kullanabilirsiniz. Türkiye İş Bankası resmi internet sitesine giriş yaptıktan sonra sitenin sağ üst köşesinde yer alan bireysel ya da ticari internet şubesi butonlarından birine tıklayarak İş Bankası Vadematik Kredi Kartı Limit Arttırma talebinizi bu yöntem ile birlikte kolay bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkündür.

Bir diğer yöntem ise Türkiye İş Bankası tarafından müşterileri için çıkartılmış olan İş Cep mobil uygulamasıdır. Bu uygulamaya akıllı telefon sahipleri uygulama marketleri üzerinden kolay bir şekilde ulaşabilirler. Daha sonra ise İş Bankası Vadematik Kredi Kartı Limit Arttırma talebinde kolay bir şekilde bulunabilirsiniz.

Son yöntem ise Telefon Şubesini aramak ve İş Bankası Vadematik Kredi Kartı Limit Arttırma talebini iletmek olacaktır. Bunun için gerek Türkiye sınırları içinde yer alan herhangi bir il ya da ilçeden gerek ise Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti topraklarından 0 850 724 0 724 numarasını arayabilirsiniz. Yurt dışında yaşayan kişiler ise bu numaranın başına +9 ekleyerek arama yapmalılar.

İş Bankası Vadematik Kredi Kartı Limit Arttırma talebiniz banka tarafından değerlendirildikten sonra uygun görülmesi halinde limitiniz arttırılır. Kredi kartı limit arttırma taleplerinin reddedilmesinin ardında çeşitli sebepler yatabilir. Bu durumda dikkat edilmesi gereken şeylerden biri de sahip olduğunuz ek kartlardır. Ortak ya da farklı limitlere sahip olan ek kartlarınız olduğu takdirde bu kartlar ile yapılan işlemler de müşteri limitine dahil olacaktır. Bu nedenden dolayı da sahip olduğunuz ek kartlarda limit arttırma işlemlerinizi etkileyecektir. Dilerseniz ek kart limitini azaltabilir ve asıl kart limitinizi arttırmak için talepte bulunabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Vadematik Kredi Kartı İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top