Kredi Kartı Limit Arttırma

Kredi kartı limit yükseltme yöntemleri

Bankalar aracılığı ile sahip olduğumuz kredi kartları, gündelik hayatımızı kolaylaştırmak için çeşitli çözümler sunmaktadır. Kredi kartlarında her müşteriye özel harcama limitleri bulunmaktadır. Bu limitler her müşterinin ödeme geçmişi, sahip olduğu maddi birikim, kazandığı aylık maaşın miktarı gibi unsurlara bağlı olarak belirlenmektedir.  Kart sahibi olurken belirlenen limitin dışında çeşitli kredi kartı limit arttırma yöntemleri bulunmaktadır. Çeşitli yöntemlerle yapılan başvurular belirli bir onay sürecinden geçtikten sonra olumlu olması halinde doğrudan müşterinin limitine yansıtılır. Olumsuz olarak değerlendirilen başvurularda limit düşürülmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Müşteri limiti ya sabit tutulur ya da arttırılır. Bu yazımızda Yapı Kredi Bankası World, Finansbank, Denizbank Bonus, Garanti Bankası Bonus ve İş Bankası Maximum kredi kartlarının limitlerini arttırmak için yapabileceğiniz başvuru yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Yapı Kredi World Kart Limit Arttırma

Yapı Kredi Bankası müşterilerine, World kredi kartının limitini arttırabilmesi için çeşitli kolaylıklar sağlamıştır. Bunlardan ilki şube üzerinden başvuru gerçekleştirmektir. Size en yakın Yapı Kredi Bankası şubesine maaş bordronuz ile giderek limit arttırımı için başvuruda bulunabilirsiniz. İsterseniz Yapı Kredi Bankasının müşteri hizmetleri numarası olan 444 0 444’ü arayarak limit arttırım talebinde bulunabilirsiniz. Bunun için müşteri hizmetlerini aradıktan sonra 1-2-1 tuşlamasını yaparak doğrudan limit arttırım menüsüne ulaşabilirsiniz. SMS yolu ile limit arttırım talebinde bulunmak için cep telefonunuzun kısa mesaj kısmına aralarında boşluk bırakarak LIMIT, kredi kartı numaranızın son 6 hanesini ve aylık net gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz. (SMS gönderdiğiniz telefonun Yapı Kredi Bankası sisteminde sizin adınıza kayıtlı olması gerekmektedir) Yapı Kredi ATMleri üzerinden de anında limit yükseltme başvurusunda bulunabilirsiniz. İnternet bankacılığına giriş yapabilir ve online olarak limit arttırma isteğinde bulunabilirsiniz. Son olarak Yapı Kredi mobil uygulamasını kullanarak da limit arttırım başvurusunda bulunabilirsiniz.

Finansbank Kredi Kartı Limit Arttırma

Yenilikleri yakından takip eden Finansbank da müşterilerine çok sayıda limit yükseltme yolu oluşturmuştur. Başvuru yapmadan önce mevcut limitini merak eden müşterileri için SMS sistemi vardır. LIMIT yazıp boşluk bıraktıktan sonra kredi kartınızın son dört rakamını yazıp  4490’a kısa mesaj gönderip o anki kart limitin öğrenebilirler. Başvuru yöntemlerinin ilki ise maaş bordrosu ile en yakın banka şubesine giderek başvuru yapmaktır. Kısa mesaj yoluyla limit arttırma talebinde bulunun müşteriler “LIMIT” yazıp 2273’e göndererek başvuru yapabilir. (GSM operatörleri tarafından 1 SMS ücreti ile ücretlendirilecektir.) Google Play ve Appstore üzerinden indirilebilen mobil uygulama ile de istenilen her yerde limit arttırma talebi oluşturabilirler.

Denizbank Bonus Kredi Kartı Limit Arttırma

Denizbank Bonus kredi kartının limitini yükseltmek için de başvurulan temel yöntem şubelere başvurmak. En yakın Denizbank şubesine gelir belgenizle birlikte gitmeniz halinde size yardımcı olunacaktır. Limit arttırımı başvurusunda bir diğer seçenek ise telefon bankacılığıdır. 0850 222 0 800 veya 444 0 800 telefon numarasından arayarak sesli yanıt sistemine limit yükseltme başvurunuzu bırakabilirsiniz. İnternet şubesi kullanan müşteriler içinse internet şubesinde başvurular menüsünde limit arttırma seçeneği bulunmaktadır. Yapacağınız limit arttırım başvurusunun ardından Denizbank tarafından yapılan inceleme sonucunun olumlu olması ile yeni limitinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Garanti Bonus Kredi Kartı Limit Arttırma

Garanti Bankası Bonus Kart, limit arttırmak için başvuru yöntemlerindeki çeşitliliği ile göze çarpıyor. En yakın Garanti Bankası şubesine giderek bireysel başvuru yapabileceğiniz gibi SMS yoluyla, müşteri hizmetlerini arayarak, atm üzerinden, internet bankacılığı ve mobil uygulama ile başvurunuzu yapabilirsiniz. Şimdi bu seçenekleri detaylı olarak inceleyeceğiz. Kısa mesaj ile limit arttırma isteğinde bulunmak isteyen müşteriler Garanti Bankası’nda kayıtlı cep telefonlarından ARTIR, İSTENİLEN LİMİT, KART SON 6 HANE , AYLIK NET GELİR bilgisini aralarında birer boşluk bırakarak 3340’a gönderebilirler. Bu işlemi yurtdışından yapmak isteyen müşteriler ise aynı mesajı 3340 yerine 0532 752 33 40 numarasına göndermelidir. Paramatikler üzerinden başvuru yapmak isteyenler ise limitini arttırmak istediği kartı paramatiğe takarak limit işlemleri menüsü üzerinden başvurularını yapabilirler.

En son tanıtılan başvuru yöntemi ise Garanti Bankası’nın yakın zamanda çıkardığı Bonus Flaş uygulaması. Uygulamayı telefonunuza yükleyerek hem kart bilgilerinize ulaşabilir hem de limit arttırma başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Limit artış talebiniz yapılan başvuru sırasına göre en kısa zamanda sonuçlandırılacaktır. Yapmış olduğunuz başvurunuzu 444 0 333 Alo Garanti’den sorabilir veya kredi kartı ekstrenizden takip edebilirsiniz. İsterseniz yine bu yollarla otomatik limit arttırma talebi verebilir, limitinizin belirli periyotlarla arttırılmasını sağlayabilirsiniz.

İş Bankası Maximum Kredi Kartı Limit  Arttırma

Türkiye’nin en köklü bankası İş Bankası’nın kredi kartı olan Maximum Kredi Kartı’nızın limitini yükseltmek istiyorsanız yapabileceğiniz alternatifler var. Bunların ilki size en yakın İş Bankası şubesine gitmek ve bireysel başvuruda bulunmak. Eğer şubeye uzaksanız veya vaktiniz yoksa internet şubesini kullanabilirsiniz.  İş Bankası internet şubesine giriş yaptıktan sonra da kredi kartı limit arttırma isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Telefon bankacılığını kullanmanız da başka bir alternatif. Telefon bankacılığı üzerinden limit arttırma başvurusu yapmak istiyorsanız 0 850 724 0 724 telefon numarasını arayarak müşteri temsilcisine ulaşabilir limit arttırma talebinizi iletebilirsiniz. Mobil bankacılık kullanan müşteriler hızlı bir şekilde İş Bankası’nın mobil uygulaması olan İşcep’i indirebilir kredi kartı limit arttırma başvurusunu kolayca yapabilir.

İnternet bankacılığını kullanarak başvuru yapmak için TIKLAYINIZ!

Yapı Kredi Bankası İnternet Bankacılığı üzerinden başvuru yapmak için TIKLAYINIZ!

QNB Finansbank İnternet bankacılığı üzerinden başvuru yapmak için TIKLAYINIZ!

Denizbank İnternet Şubesine Giriş Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Garanti Bankası İnternet şubesi üzerinden limit arttırma talebinde bulunmak için TIKLAYINIZ!

Scroll to Top