Cepteteb Kredi Kartı Limit Arttırma

TEB BANKA KREDİLERİ

Ülkemizde gün geçtikçe kredi kartı kullanan kişi sayısı artış göstermektedir. Kredi kartlarının özellikle hali hazırda yapılacak olan alışverişlere ek olarak çeşitli fırsatlar sunuyor olması bu kadar çok tercih edilmesinin nedenelerindendir. Alışverişin daha avantajlı bir hale gelmesi ve harcanılan paranın gözle görülebilir olmaması bireyleri daha fazla alışveriş yapmaya itmektedir. Kredi kartı limitlerinin var olma sebebi de esasında insanların alışveriş yapma güdüsüne bir dur demektir. Türkiye Ekonomi Bankası da Cepteteb kredi kartı ile birlikte müşterilerine çeşitli avantajlar sunan bankalardan biridir.

Kredi Kartı Limiti Nedir?

Kredi kartı limitleri kişilerin bankalara göstermiş oldukları gelir belgesine ve kişinin geçmiş dönemlerde yapmış olduğu ödemelere ve bu ödemelerin düzenine göre değişim göstermektedir. Buna göre bireyler ilk olarak gelir durumlarını kanıtlar niteliğe sahip olan ilgili belgeleri bankaya takdim edecek ve ardından banka tarafından çeşitli değerlendirmelerin ardından bireye ait kredi kartı için bir limit belirlenecektir. Yasal düzenlemelerin bir sonucu olarak hangi bankanın hangi kredi kartını kullanıyor olursanız olun kredi kartı limitiniz ilk yıl beyan etmiş olduğunuz gelir belgesinde yazılı olan net gelirin 2 katını geçemeyecektir. Bununla birlikte limitinizin sonraki yıllarda da net gelirinizin 4 katını geçmesi mümkün olmayacaktır. Bireyler hangi kredi kartını kullanıyor olursa olsun kendilerini cezbetmekte olan çeşitli fırsatlardan daha fazla faydalanmak için kredi kartı limit arttırma işlemlerini gerçekleştirmek isteyebilirler. Kredi kartı limiti arttırıldıktan sonra bireylerin kredi kartına ilişkin ödemelerinin asgari kısmı için kredi kartına ait limitin 3’te 2’sinin ödeyebilecek durumda olması gerekir. Bankaların geri ödemesini alamayacağı kişi ya da kurumlara borç para vermesi mümkün değildir.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır?

Gittikçe daha fazla ilgi çeken ve kullanım oranı da buna göre artış gösteren kredi kartları sayesinde bireyler o anki finansal durumu itibarı ile almaya gücü yetmeyeceği şeyleri indirim, taksit ya da bonus gibi avantajlar ile birlikte alabilmektedir. Her ne kadar bireylerin ihtiyaçlarını karşılaması açısından olmayan parayı harcaması kulağa hoş gelse de esas nokta bu paranın geri dönüşü yapabilmektedir. Zira günümüzde borçlarının geri ödemesini gerçekleştiremeyen kişilerin borç batağına girmesi, hacze uğraması ya da hapse atılması gibi durumlarla karşı karşıya kalması bireylerin bu noktada dikkat etmesi gerektiğini bir kez daha çarpıcı bir şekilde ortaya koymaktadır.

Kredi kartı sahipleri kart limitini arttırma talebinde bulunduktan sonra bankalar belirlemiş oldukları şartlar üzerinden bir değerlendirme yapacak ve daha sonra bu talebe olumlu ya da olumsuz bir şekilde karşılık verecektir. Bankalar kimi durumlarda kişilerden daha fazla belge isteyebilmektedir. Bireylerin kredi kartı limitlerini arttırabilmeleri için hem borçlarını düzenli bir şekilde ödemeleri hem de bu ödemeleri zamanında yapması gerekmektedir. Elbette bunun için bireylerin borçlarını karşılayabileceği tutarda gelire sahip olması gerekmektedir. Bireylerin kredi kartı limitini arttırmak için yaptığı taleplerde göz önünde bulundurulmakta olan bir diğer şey ise kişinin finansal durumunu özetlemekte olan ve geçmiş dönemlerde alınmış olan kredi kartına ait borç ödemeleri ve çekilmiş olan kredilerin geri ödemelerinin ne şekilde ve ne düzende yapıldığına göre değişim gösteren kredi notudur. Bu nedenle kredi kartı limitini arttırmak isteyen kişilerin iyi bir finansal geçmişe yani yüksek bir kredi notuna sahip olması gerekecektir.

Kredi kartı limit arttırma talebinin ardından gelişen teknoloji ile birlikte en geç iki gün gibi kısa bir süre içinde kredi kartı limit arttırma talebinde bulunan kredi kartı sahibine olumlu ya da olumsuz bir şekilde geri dönüş yapılacaktır.

Cepteteb Kredi Kartı

Cepteteb Kredi Kartı bireylere istediği avantajdan yararlanabileceği ve bireyin kendisi tarafından seçilebilecek olan kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmaktadır. Bu sayede bireylerin hangi alanlarda alışveriş yapmak istiyorsa o alanlar üzerinden çeşitli fırsatlardan yararlanabilir ve buna göre daha fazla alışveriş yapabilir. Herhangi bir ek pakete gerek dahi olmadan Cepteteb Kredi Kartı ile Bonus kazanmanız da mümkündür. Bonus üyesi iş yeri olan bir yerden taksitli ya da tek seferde alışveriş yapmanız halinde Bonus kazanmanız mümkündür. Üstelik kazandığınız Bonuslar ile birlikte kimi alışverişlerinizi bedavaya getirmeniz de mümkündür! Ayrıca Cepteteb Kredi Kartı Hafta Sonu Paketi, She Paketi ve Market Paketi adlı üç farklı paket ile birlikte müşterilerine birbirinden güzel avantajlar sunmaktadır. Hafta Sonu Paketi ile restoran ve sinema alışverişlerinde bir ay içinde 75 TL’ye varan Bonus kazanma fırsatından faydalanabilir, She Paketi ile çocuk giyimi, kozmetik ve giyim sektörlerinde 50 TL’ye varan Bonus kazanabilir, kuaför, sağlık kuruluşu, masaj ve cilt bakımı harcamalarında üç taksit fırsatından yararlanabilirsiniz. Market Paketini kullanarak her ay yapacağınız market alışverişlerinde 50 TL’ye varan Bonus kazanma fırsatını elde edersiniz.

Cepteteb Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır?

Türkiye Ekonomi Bankası ile birlikte kredi kartı limitini arttırmak için birçok farklı yol ve yöntem kullanabilirsiniz. Bunun için elbette ilk seçenek en yakın Türkiye Ekonomi Bankası şubesine gitmek ve bir dilekçe yardımı ile limit arttırma talebinde bulunmak olacaktır.

Cepteteb kredi kartı limiti arttırmak için İnternet Şubesine giriş yapmanız ve başvuruda bulunmanız da mümkündür.

Cepteteb Kredi Kartı Limit Arttırma yöntemlerinden bir diğeri ise Müşteri Hizmetlerini aramak olacaktır. 0850 200 06 66 numaralı Müşteri Hizmetleri numarası üzerinden Cepteteb Kredi Kartı Limit Arttırma talebinde bulunabilirsiniz.

Bununla birlikte Cepteteb Kredi Kartı Limit Arttırma yöntemleri arasında kısa mesaj yolu ile yapılabilmekte olan düzenli limit artış talimatı sistemi de bulunmaktadır. Şimdi sizlere bundan bahsedelim.

Düzenli Limit Artış Talimatı

Bu talimat ile birlikte alışverişleriniz sırasında limit sorunu ile karşılaşmamak için düzenli limit artışı talimatı verebilirsiniz. Bunun için LIMIT yazıp 4616’ya kısa mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Bu aşamadan sonra işlemler her zamanki şekilde işleyecektir. Göndereceğiniz kısa mesaj banka sisteminde kayıtlı olan cep telefonu numarası üzerinden yapılmalıdır. Ayrıca bu mesajlar için hangi GSM operatörünü kullanıyor olursanız olun katma değer vergisi ve özel iletişim vergisi dahil olmak üzere 0,65 TL ücret tahsil edilecektir. Operatörler diledikleri takdirde bu fiyatlarda değişiklik yapabilme hakkına sahiptir.

Scroll to Top