Kredi Kartımın Limitini Nasıl Yükseltebilirim?

krekre

Günümüzde kredi kartları insanların olmazsa olmazları arasında ilk sıralardaki yerini aldı. Kredi kartları bankalar tarafından sunulan ve insanlar için büyük kullanım kolaylığı sağlayan hizmettir. Artık yediden yetmişe neredeyse herkesin bir kredi kartı var. Kredi kartı kullanmak teknolojinin gelişimiyle de bir nevi zorunluluk haline geldi. Alışverişlerin internet üzerinden kolaylıkla yapılabilmesi kredi kartlarına tercihi de arttırdı. Bu iki değişkenin birbirini olumlu şekilde etkilediğini söyleyebiliriz. Kredi kartları ne kadar kolaylık olarak görünse de çoğu insan için kabus haline gelebiliyor. Bu sebepten dolayı kredi kartı kullanımlarına çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Anlık olarak kredi kartıyla yapılan alışveriş rahat hissettirebilir fakat daha sonradan ödeneceği kesin bir olaydır. Böyle olaylar ile karşılaşmamak için biraz daha dikkatli olmakta fayda vardır. Biz de bu yazımızda Kredi kartımın limitini nasıl yükseltebilirim sorusuna cevap vereceğiz.

Kredi kartı limiti, bankaların genel olarak müşterilerinin gelirlerine göre belirledikleri, kart içerisine tanınan para sınırıdır. Örneğin bir kredi kartına toplam 1.000 TL limit koyulabilir. Bu limite kadar alışveriş yapılmaktadır. Bankalar güven ile ilgili problem yaşadığı için herkese yüksek limitli kartlar vermemektedir. Çünkü bankalar her zaman kendilerini garantiye almak ister. Ancak verdikleri limiti karşılayabilecek kişileri seçerler. Kredi kartı limiti bazı kişiler tarafından ilgilenilen önemli bir konudur. Kişiler kredi kartlarının limitlerinin çok fazla olmasını isterler. Gerek alışveriş gerekse nakit avans çekimlerinde kartın limiti önemli bir olarak karşımıza çıkıyor.

Kredi kartımın limitini nasıl yükseltebilirim sorusuna gelelim, kredi kartı limitiniz ilk kartı alırken belirttiğiniz gelir durumunuza göre verilmektedir. Bunun haricinde belgelediğiniz gelirler de etkilidir. Kredi kartı limit yükseltme talebini müşteri de banka da yapabilmektedir. Kredi kartınızın limitini arttırmak için ön koşul olarak diğer bankalara veya mevcut bankaya olan kredi borcunuz varsa kapatmalısınız. Bu durum söz konusuysa limitinizin artması olanaksızdır. Taksitlerinizi de düzenli olarak yatırın, geciktirmemeniz en iyisidir. Böyle ufak kuralların birleşimi ile kredi kartınızın limitini yükseltebilirsiniz.  Koşullara uygun olursanız banka tarafından otomatik olarak dahi kredi kartı limitiniz yükseltilir. Bankaya başvuruda bulunarak kredi kartı limiti yükseltmek için gerekli tüm bilgiler de yazımızın devamındadır.

Bankaların Kredi Kartı Limiti Yükseltme İşlemleri

Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bankasına bağlı kredi kartınızın limitini SMS ile kolaylıkla arttırabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için LIMIT, kredi kartı numaranızın son 6 hanesi ve aylık net gelirinizi yazarak 4411’e SMS gönderebilirsiniz.

QNB Finansbank            

QNB Finansbank kredi kartı CardFinans’tır. CardFinans limitini arttırmak için LIMIT yazıp 2273’e SMS gönderebilirsiniz. Bu işlemden sonra limit arttırma işleminiz değerlendirilecektir. İşlemi mesajla gerçekleştirmek istemiyorsanız, 0850 222 0 900 çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Akbank

Akbank Axess kredi kartı limit artışı için çağrı merkezi veya internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Fakat Akbank gelir durumunuz ve mal varlığınızdaki değişiklikleri belgelenmesini istemektedir. Bununla birlikte limit artış dilekçeniz ve gelir belgelerinizle beraber tüm belgelerinizi tamamlayıp göndermeniz yeterli olacaktır.

DenizBank 

DenizBank’ta kredi kartı limit arttırma işlemleri otomatik olarak yapılmaktadır. Bu işlem ödemeleriniz baz alınarak gerçekleştirilir. Otomatik olarak arttırıldığı dönemleri beklemeden arttırılmasını istiyorsanız. 444 0 800 numaralı telefondan DenizBank müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Vakıfbank

Vakıfbank’ın sağladığı kredi kartı hizmeti Worldcard limitini dilediğiniz zaman arttırabilirsiniz. 444 0 724 telefon bankacılığı arayabilir veya Vakıfbank şubelerine gidebilirsiniz.

Halkbank

Halkbank Paraf kartın limiti yükseltmek için gelir durumunuzu belirten belge ile Halkbank’ın herhangi bir şubesine başvuruda bulunabilirsiniz. Paraf kartta limit artış talebi ancak bu şekilde gerçekleşmektedir.

İş Bankası

İş Bankası Maximum kartın limitini arttırmak için İş Bankası’nın tüm iletişim kanallarına ve şubelerine başvuru yapabilirsiniz.

Garanti Bankası

Garanti Bankası kredi kartı olarak Bonus Card kullanmaktadır. Mevcut limitinizden memnun değilseniz. Garanti bankasına kayıtlı cep telefonu numaranızdan, ARTIR, İSTENİLEN LİMİT, KART SON 6 HANE, AYLIK NET GELİR bilgisini aralarında birer boşluk bırakarak 3340’a gönderebilirsiniz. Banka tarafından kısa sürede dönüş yapılacaktır.

ING Bank

ING Bank’tan kredi kartı limiti arttırmak için müşteri hizmetlerini aramalı ya da şubelerini ziyaret etmelisiniz. Kredi kartı limit yükseltme talepleri buralardan değerlendirilir.

Scroll to Top