Odeabank Müşteri Hizmetleri

musteri

Odeabank İletişim Merkezine dünyanın herhangi bir yerinden 0 850 222 8 444 ya da 444 8 444 numarasını arayarak istediğiniz yerden ve istediğiniz zaman ulaşabilmeniz ve bankacılık işlemlerinizi için yardım bulabilmeniz mümkündür. Odeabank İletişim Merkezini kullanmak isteyen kişilerin özel bir şifreye de ihtiyacı yoktur. Odeabank İletişim Merkezi’nden kart numarası ve şifreniz ile birlikte ya da kimlik bilgileriniz ve güvenlik sorularına doğru yanıt vererek işlem yapmanız mümkündür. Şimdi sizlere Odeabank Müşteri Hizmetleri üzerinden yapabileceğiniz işlemlerden bahsedeceğiz.

Odeabank İletişim Merkezi

Odeabank iletişim Merkezi üzerinden Hesaplarınız konusunda varlık ve borç işlemlerini, vadesiz ve oksijen hesap işlemlerini, vadeli hesap işlemlerini ve krediler ile ek hesap işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkün olup çek ve senet işlemleri, POS cihazı işlemleri, para çekme işlemleri ve para yatırma işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkün değildir.

Kartlar menüsünün altında yer alan kredi kartlarınız ile ilgili olarak yapabileceğiniz işlemler ise şu şekildedir; Kart bilgi ve hareketleri, ödeme işlemleri, taksitli avans ve nakit avans işlemleri, erteleme ve taksitlendirme seçenekleri, şifre işlemleri, Bank O Atlas işlemleri, limit işlemleri ve başvuru işlemleridir. Banka kartlarınız için şifre işlemlerini de gerçekleştirmeniz mümkündür. Bununla birlikte sanal kart işlemlerinden kart bilgisine ve kart hareketlerine ulaşmanız mümkün değildir. Fakat limit işlemleri, sanal kart iptali ve sanal kart başvuru işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkündür. Bununla birlikte borç ödeme ve kart başvuru işlemlerini de yapabilirsiniz.

Para gönder başlığı altında para gönderme işlemlerini, düzenli para transferlerini ve emirleri gerçekleştirebilirsiniz.

Ödemeler menüsü altında yer alan kredi kartı ve kredi ödemelerini gerçekleştirmeniz mümkündür. Bununla birlikte telefon faturası, cep telefonu faturası, doğalgaz faturası, elektrik faturası, su faturası, tv yayını ve internet faturası ve diğer faturaları da ödemeniz mümkündür. Kurum ödemeleri olan SGK ve bağış işlemlerini gerçekleştirmeniz de mümkündür. TL yüklemelerini de yerine getirebilirsiniz. Vergi ve ceza başlığı altında olan vergi ödemeleri, gümrük ödemeleri, motorlu taşıtlar vergisi ödemeleri ve trafik cezası ödemelerini yapabilirsiniz. Şans oyunları ödemelerini ise yapmanız mümkün değildir. Kayıtlı ödeme ve otomatik ödeme işlemlerini ise yapmanız mümkündür.

Yatırım işlemlerinden vadeli hesap yatırımlarını, döviz başlığı altında portföy yatırımlarını, döviz alış ve satışlarını ve arbitraj işlemlerini gerçekleştirebilir, kur bilgilerini öğrenebilirsiniz. Altın işlemlerinden hiçbirini Odeabank İletişim Merkezi üzerinden gerçekleştirmeniz ne yazık ki mümkün değildir. Yani portföy ve kur bilgilerine ulaşamaz, altın alış ve satış işlemlerini gerçekleştiremezsiniz. Fon işlemlerinden ise portföy bilgilerine ulaşabilir, fon alış ve satışlarını yapabilir ve fakat fiyat bilgilerine ulaşamazsınız. Bono ve tahvil işlemlerinden portföy be kur bilgilerine ulaşabilir, alış ve satış işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru işlemlerine bakacak olursak, kart başvuruları, kredi ve ek hesap başvuruları, hesap başvuruları, sms bankacılığı başvurusu yapmanız mümkündür. Fakat antivirüs anahtarı, çek karnesi, sigorta ve emeklilik başvurularını yapmanız mümkün değildir. Başvurularınızı ise Online İletişim Merkezi üzerinden takip edebilirsiniz.

Odeabank Kazandırıy’O işlemlerini gerçekleştiremez fakat kampanyalarından haberdar olabilir ve bu kampanyalar ile ilgili işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Nakit yönetimi menüsü altında yer alan onay işlemleri, toplu ödeme işlemleri ve doğrudan borçlandırma işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkün değildir.

Yardım ve ayarlar menüsü altında yer alan bilgi güncelleme bölümünde bulunan adres, teslimat adresi, sabit telefon numarası ve faks numarası, e posta adresi, eğitim, iş ve meslek bilgilerini güncelleyebilir fakat cep telefonu bilgilerinizi güncelleyemezsiniz. Güvenlik işlemlerinden internet şube parolasını, kart şifresini, işlem limitlerini, işlem doğrulama tutarını, zaman kısıtlama işlemlerini, IP kısıtlama işlemlerini, ve antivirüs anahtarı işlemlerini yerine getirebilirsiniz. Mobil imza işlemlerinden kullanıma açma ve işlem doğrulama tutarı işlemlerini yerine getiremez fakat Turkcell başvuru işlemlerini yapabilirsiniz. Bununla birlikte son olarak da hatırlatma servisini kullanmanız mümkündür.

Odeabank İletişim Merkezinin son seçeneği olan diğer özelliklerden Bize Ulaşın’ı kullanabilir, görüntülü görüşme yapabilir, porftöy yöneticisi ile randevu alamaz, dil tercihi yapabilirsiniz. Kişisel menü oluşturma, işlem arama, internet şubesine kayıt olma, para çekme ve yatırma işlemleri ise Odeabank İletişim Merkezi üzerinden yapılabilen işlemler değildir.

İşlem Limit ve Saatleri

Odeabank İletişim Merkezi üzerinden yapılabilecek olan işlemlere ait limitler ve bu işlemleri yapabileceğiniz saatler aşağıdaki gibidir.

Havale işlemlerini 24 saat boyunca 1 TL ve 200.000 TL aralığında yapabilirsiniz.

EFT işlemleri ise yalnızca saat 09:00 ile 17:00 arasında 1 TL ve 200.000 TL arasındaki tutarlar ile yapılabilir.

Swift girişi 24 saat boyunca yapılabilen bir işlemdir. Bireysel olarak yapılacak olan bu işlemin limit aralığı ise 10 TL ve 100.000 TL arasındandır. Bununla birlikte ticari ya da kurumsal swift işlemleri 10 TL ile 1.000.000 TL aralığında yapılabilir.

Vadeli hesap açılışı 24 saat boyunca yapılabilen bir işlem olup 1.000 TL ve 10.000.000 TL aralığında yapılabilir.

Gecelik vadeli açılış işlemi saat 08:00 ile 15:00 arasında yapılabilen bir işlem olup 25.000 TL ve 1.000.000 TL aralığında yapılabilir.

Vadeli Hesap Kapama işlemleri ise 24 saat boyunca yapılabilen ve 0 TL ile 1.000.000 TL aralığındaki hesaplar için uygulanabilen bir işlemdir.

Döviz alış ve satışları 24 saat boyunca yapılan işlemler olup 1 TL ve 200.000 TL aralığında bir işlem limitine sahiptir.

Scroll to Top