Odeabank Sanal Kart Oluşturma

odeabank şube saatleri

Ülkemizde birçok farklı banka bulunuyor. Bu bankalar müşterileri çekebilmek adına, kredi kartları, banka kartları ve hatta sanal kartlarına dahi çeşitli kampanyalar düzenliyor. Bu kartlardan öğrenciler, meslek sahipleri, şirket sahipleri, sigortası olmayan kişiler, sigortası olan kişiler ve daha birçok kişi faydalanabiliyor. Her bankanın sanal kartına başvurma işlemi de değişiklik gösterebiliyor. İnternet Şubesi üzerinden, Mobil Bankacılık yöntemini kullanarak, ATM’lerden, şubelerden ya da Müşteri Hizmetleri üzerinden sanal kart sahibi olmanız mümkün oluyor. Sanal kart kullanılarak yapılacak olan işlemler internet üzerinden yapılacak olan ödemelerin çok daha hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlıyor. Bu yazımızda sizlere sanal kart ne olduğu hakkında bilgi verecek, neden sanal kart kullanılması gerektiğinden bahsedecek, Odeabank Sanal Kart Oluşturma işlemlerini anlatacak ve sanal kartın nasıl kullanıldığını anlatacağız.

Sanal Kart Nedir?

Kredi ya da banka kartına sahip olan bireylerin gerek bir defalık gerek ise süresiz bir şekilde kullanabilecekleri ve sanal kart adı verilen, herhangi bir fiziksel yapısı olmadığı için de diğer kartlara göre çok daha güvenli olan bir tür kredi kartı türüdür. Bu kart sayesinde internet üzerinden işlemlerinizi çok daha güvenli ve hızlı bir şekilde yerine getirmeniz mümkün olur. Sanal kartlar kredi kartlarının bir yan ürünü olarak da kabul edilir.

Henüz 3D güvenlik sisteminin ortaya çıkmadığı dönemlerde internet üzerinden yapılan alışverişler doğrultusunda birçok kişinin hacklenme gibi sebeplerden dolayı kredi kartı, banka kartı ya da hesap bilgileri çalınıyordu. Bu tür haksızlıklar yaşanmasın diye daha güvenli bir sistem olan 3D secure ve sanal kart çözümleri gün yüzüne çıktı. Sanal kartı oldukça kısa bir süre içerisinde üretmeniz, limitini belirlemeniz ve internet üzerinden banka tarafından onay alma ihtiyacı duymadan istediğiniz tüm işlemleri gerçekleştirmeniz mümkündür. Kredi kartına dair herhangi bir bilgi barındırmayan sanal kart ile birlikte ödemelerinizi gönül rahatlığıyla yapmanız mümkün hale gelmiştir.

Neden Sanal Kart?

Günümüzde internet üzerinden yapılan alışverişlerde kredi ya da banka kartı gibi kartların yerini almayı başaran sanal kartın güvenli olmasını sağlayan birçok farklı unsur vardır. Bunlardan ilki herhangi bir maddesel yapıya sahip olmaması ve dolayısı ile çalınmasının mümkün olmamasıdır. Bu kartın limiti tamamen sizin tarafınızdan kontrol edilir. Bu nedenle de bir başka bireyin sizin adınıza alışveriş yapması mümkün olmaz. Sanal kartın limitini, sanal kart sahibi kişi belirlediği için sanal kart limit aşımı gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Sanal kart kullanarak internet üzerinden alışveriş yapan kişilere her daim yapılan tavsiyelerden birisi de sanal kart bakiyesinin işlem sonrasında her daim sıfır da olmasıdır. Böylelikle hiç kimse paranızı hiçbir koşulda alamayacaktır. Zira hiç kimse olmayan parayı çekemez. Bunu gerçekleştirmek istiyorsanız internet üzerinden yapacağınız ödemenin kuruşu kuruşuna tutarını kredi ya da banka kartınızdan sanal kartına aktarmalısınız. 3D güvenlik sistemi sayesinde sanal kart kullanılarak yapılan işlemler artık sizleri çok daha güvenli bir ortama sokacaktır.

Odeabank Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

Sanal kart oluşturmak isteyen Odeabank müşterilerinin her şeyden önce ilk olarak kredi ya da banka kartına sahip olması gerekir. Örneğin kullanmakta olduğunuz bir kredi kartına sahipseniz sanal kart oluşturmanız için önünüzde herhangi bir engel olmaz. Günümüzde sanal kart özelliği barındırmayan herhangi bir kredi kartı bulmanızın olasılığı oldukça düşüktür. Odeabank Sanal Kart Oluşturma işlemlerini gerçekleştirmek için şu yolları kullanabilirsiniz.

Odeabank Müşteri Hizmetleri ya da bir diğer adı ile Odeabank İletişim Merkezi numarası olan 444 8 444 ya da 0850 222 8 444 numarasını arayabilir ve sanal kart açma talebinde bulunabilirsiniz. Gerek sesli yanıt sistemini kullanarak gerek ise müşteri temsilcisi ile konuşarak işlemlerinizi gerçekleştirmeye çalışabilirsiniz.

Sanal kart oluşturmak için kullanılabilecek olan en kolay yöntemlerden birisi de İnternet Bankacılığını kullanmak olacaktır. Odeabank İnternet Bankacılığını ile sanal kart oluşturmak isteyen kişilerin ise ilk olarak Odeabank resmi internet sitesine giriş yapması ve daha sonra sitenin sağ üst köşesinde yer alan İnternet Şubesi butonunun üzerine gelmesi gerekir. Bu noktada Odeabank İnternet Şubesi hesabınız yoksa Kayıt Ol butonuna basabilir, hesabınız var ise Giriş butonuna basabilirsiniz. Odeabank İnternet Şubesine kullanıcı adı ve parola bilgileri ile giriş yapmanız mümkündür. Dilerseniz parola hatırlatma seçeneğini kullanabilirsiniz. Odeabank İnternet Şubesine kayıt olmak için ise kredi kartı numarası, kart şifresi ve doğum tarihi bilgilerini girmeniz yeterli olacaktır. Odeabank İnternet Şubesine giriş yaptıktan sonra kredi kartlarım ya da banka kartlarım bölümü üzerinden sanal kart seçeneğine tıklayarak Odeabank sanal kart oluşturma işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır.

Bir başka yöntem olan Odeabank Mobil Bankacılık yönetimi kullanmak istiyorsanız bunun için akıllı telefonlarda yer alan uygulama marketlerine girebilir ve Odeabank mobil uygulamasını indirebilirsiniz. Daha sonra biraz önce de bahsetmiş olduğumuz gibi İnternet Şubesine giriş yapar gibi Mobil Bankacılık sistemine girebilir ve yine aynı adımları takip ederek Odebank sanal kart oluşturma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Bununla birlikte sonra olarak Odeabank şubelerine giderek sanal kart oluşturma başvurusunda bulunmanız da mümkündür.

Sanal Kart Nasıl Kullanılır?

İnternet üzerinden yapılacak olan alışverişlerde, Telefon Bankacılığını kullanarak, Telemarket alışverişleri sırasında, seyahatler için bilet alırken ya da buna benzer işlemleri gerçekleştirirken sanal kart kullanmanız mümkündür.

Odeabank sanal kart oluşturma işlemlerini birkaç dakika içinde gerçekleştirdikten sonra belirlemiş olduğunuz limit kadar harcama yapmanız mümkündür. Limit ise sanal kart açılırken belirlenecektir. Sanal kartınıza kredi kartı ya da banka kartı üzerinden para aktarmanız mümkündür. Yine aynı şekilde sanal kart üzerinden de bu kartlara para aktarımı sağlayabilirsiniz. Sanal kart ile alışveriş yapmanın herhangi bir zorluğu yoktur. Zira kredi kartı ile işlem yaparken ne yapıyorsanız sanal kart kullanırken de yine aynısını yapmanız yeterli olur. Sanal kart numarası, cvv kodu ve son kullanma tarihi gibi bilgileri kullanarak sanal kart kullanarak işlem yapmanız mümkün olacaktır. Telefon ile sanal kart işlemlerini gerçekleştirmek için sanal kart bilgilerinizi aktarmanız yeterli olacaktır. Tek kullanımlık sanal kart işlemlerini gerçekleştirmeniz ve bu işlemin ardından kartın kapanmasını sağlamanız da mümkün olacaktır.

Odeabank İnternet Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top