Tarımsal Sulama Yatırım Kredisi

timthumb

Tarım ile geçimini sağlayan birçok birey teknolojinin artması, bu alana gelen yenilikler ile kendini geliştirme yoluna girmiştir. Ancak bu yolda ilerlerken çoğu maddi desteğe ihtiyaç duymakta adımlarını ona göre planlamaktadır. Bankalar da artık tarım odaklı birçok çalıştırma geliştirmiş ve tarım sektöründeki kişilere büyük destek sağlamaktadırlar. Son zamanlarda özellikle basınçlı sulama tesislerini kurarak kendini geliştirmeyi düşünen bireylere ihtiyaç duydukları nakit parayı neredeyse tüm bankalar en iyi şekilde sağlamaya başlamışlardır. Biz bu yazımızda “Tarımsal Sulama Yatırım Kredisi” hakkında bilgilendirme yapacağız.

Tarımsal Sulama Yatırım Kredisi Nedir, Hangi Bankalar Bu Krediyi Sağlamaktadır?

Tarımsal sulama yatırım kredisi, tarım sektöründe faaliyet gösteren bireylerin yenilikler ile kendini geliştirmek amacıyla basınçlı sulama tesislerini kurmak için tercih ettikleri bankalardan aldıkları kredi çeşididir. Bu krediyi alıp basınçlı sulama tesisini kuran bireyler, yüksek verim elde ederek kazancını arttıracaktır. Bu krediyi günümüzde neredeyse tüm bankalar vermektedir. Tarımsal sulama yatırım kredisi veren bankalardan en çok tercih edilenlerden bazı bankalarından bahsederek sizlere gerekli bilgileri vereceğiz.

1. Ziraat Bankası Tarımsal Sulama Yatırım Kredisi

Ziraat Bankası kendisini tercih eden müşterilerine günümüz teknolojisiyle geliştirilmiş basınçlı sulama tesisini kurmaları için destek sağlamaktadır. Her zaman üreticilerine destek veren Ziraat Bankası’nın bu tarımsal sulama kredisi ile;

 • Modern basınçlı sulama sistemine bağlantılı derin kuyu açılması, elektrik temini, derin kuyu tesisatı ve suyun kaynağından tarlaya taşınmasına tüm imkanları elde etme,
 • Bu sulama sisteminin otomasyonuna ait teknolojik altyapısının, sistemlerinin satın alınmasının sağlanması,
 • Ürünlerin gelişimi için gereksinim duyulan, doğal yağmurlarla karşılanamayan suların sağlanması için kaynaktan alınan suyun tarla içine doğru bir şekilde dağıtılması amacıyla; damla, yağmurlama ve mikro yağmurlama sulama sistemlerini kurulmasını mümkün kılmaktadır.

Ziraat Bankası’nın başvuru esnasında istediği belgeler;

 • Nüfus cüzdanı
 • Tarımsal işletmesini tevsik edici belgeler (Tapu kaydı, kira kontratı, v.b.)
 • Çiftçi Belgesi / Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) Belgesi
 • Krediye karşılık gösterilecek teminatlara ilişkin belgeler
 • Bilanço esasına göre faaliyet gösteren işletmelerden son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu şeklindedir.

Yukarıdaki belgeler ile size en yakın şubeye giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

2. Finansbank Tarımsal Sulama Yatırım Kredisi

Basınçlı sulama tesisi kurmak ve geliştirmek isteyen müşterilerine gerekli olan nakit kaynağı sağlayan Finansbank, müşterilerine her türlü kolaylığı sunmak amacıyla tarımsal sulama yatırım kredisi vermektedir. Bu kredi ile aldığınız verimlilik artacak, birçok avantaj elde edebileceksiniz. Finansbank’ın sunduğu tarımsal sulama kredisinin özellikleri şu şekildedir:

 • Toplam olarak ihtiyacınız olan maliyet tutarınızın %85’ini karşılamaktadır.
 • İpotek teminatı gösterdiğiniz taktirde 120 ay vadeye varan taksitlendirme seçeneği sunmaktadır.
 • Ayda bir, 3 ayda bir, 6 ayda bir veya 12 ayda bir ödeme seçeneklerini sağlamaktadır.

Finansbank’ın başvuru esnasında istediği belgeler:

 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi,
 • Çiftçilik Belgesi,
 • Çiftçi Kayıt Sistemi belgesi,
 • Varsa hibe belgesi.
 • Malzeme veya İşçilik proforma ve kesin fatura,
 • Şubede yapılacak değerlendirme ile gerekli görülmesi durumunda ilave belge ve teminat talep edilebilecektir.

Finansbank’ın verdiği bu kredi türü hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için size en yakın şubeye gitmeniz yeterli olacaktır. Yazımızın sonunda yer alan linkten gerekli adres bilgilerine ulaşabilirsiniz.

3. Denizbank Tarımsal Sulama Yatırım Kredisi

Günümüzde artan kuraklıkla mücadele etmek amacıyla modern basınçlı sulama tesisleri geliştirilmiştir. Bu tesislerden yararlanmak isteyen bireylerin farkında olan Denizbank, yeterli verim alamayan üreticilere maksimum fayda sağlayacak şekilde kredi sağlamaktadır. Bu kredi tutarı toplam maliyet ihtiyacınızın %75’ini karşılayacak şekilde hazırlanmıştır. Ayrıca 60 aya varan vade imkanı ile de rahat bir şekilde ödemenizi de mümkün kılmıştır. Denizbank her zaman müşterilerine uygun bir şekilde hazırlanmış özel ödeme planları sunmaktadır. Tercihlerinize göre esnek ödeme, eşit ödeme ve/veya ötelemeli ödeme imkanlarından yararlanabilirsiniz. Eşit ödemeli planlarda ise ayda bir, 3 ayda bir, 6 ayda bir veya 12 ayda bir ödemeyi tercih edebilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak ve tarımsal sulama yatırım kredisine başvurmak için size en yakın Denizbank şubesine başvurabilirsiniz.

4. TEB Tarımsal Sulama Yatırım Kredisi

Her dönem yapmış olduğunuz üretimi daha verimli hale getirmek, hasadınızı arttırmak amacıyla kurulan modern basınçlı sulama tesisine sahip olmak isteyen müşterilerine gerekli nakit desteğini karşılamak amacıyla TEB, tarımsal sulama yatırım kredisi sunmaktadır. Bu krediye 60 ay vade oranları ile sahip olabileceğiniz gibi, ayda bir, 3 ayda bir, 6 ayda bir, 12 ayda bir eşit ve esnek ödeme imkanlarından da yararlanabilirsiniz.

TEB’in başvuru sırasında istediği belgeler ise şu şekildedir;

 • Çiftçi Kayıt Sistemi belgesi/Çiftçilik Belgesi
 • Nüfus Cüzdan fotokopisi
 • İkametgah senedi
 • Tapu fotokopileri
 • Kiralık arazileri varsa kira sözleşmeleri
 • Malzeme veya İşcilik proforma ve kesin faturadır.

Yukarıda sayılan belgeleri temin ettikten sonra size en yakın TEB şubesine giderek başvurunuzu gerçekleştirebilir, isterseniz daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

5. Halkbank Tarımsal Sulama Yatırım Kredisi

Tarım sektöründe faaliyet gösteren bireylerin üretimlerini arttırmak, daha fazla verim almak amacıyla modern basınçlı sulama tesislerini kurmak istemektedir. Halkbank bu tesise gereksinim duyan müşterilerine tarımsal sulama yatırım kredisi sunmakta, ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bu krediye Çiftçi Kayıt Sistemi Belgesi sahibi, zirai kazanç sağlayan çiftçiler ile tarımsal üretim faaliyetinde bulunan tarımsal işletmeler/firmalar başvuruda bulunabilirler. Damla sulama, yağmurlama ve hareketli yağmurlama sistemlerinin kurulum ve ekipmanlarının alımına kadar kredilendirilme yapılabilmektedir. Damla sulama ve yağmurlama sistemleri için kredi vadesi azami olarak 5 yıl, hareketli yağmurlama sistemi için ise azami 3 yıldır. Ödemeleriniz ise hasat dönemlerinize göre belirlenerek sizleri yormadan rahat bir şekilde gerçekleştirebilmenizi sağlamaktadır. Hareketli yağmurlama sistemi için maliyet tutarının %70’i, damla sulama ve yağmurlama sistemi için maliyet tutarının %75’i kredi ile karşılanabilmektedir. Siz de bu krediye sahip olmak istiyorsanız en yakın Halkbank şubesine giderek gerekli bilgileri alabilir ve başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

6. Yapı Kredi Tarımsal Sulama Yatırım Kredisi

Tarımsal alanda faaliyet gösteren bireyler modern sulama yatırımları için destek aramaktadırlar. Yapı Kredi desteğe ihtiyaç duyan bireylere tarımsal sulama yatırım kredisi sunarak ihtiyaçlarını gidermektedir. Kefalet, çek-senet, ipotek teminatlarından bir veya birden fazlası ile 1, 3, 6, 12 ayda bir eşit taksitler halinde veya hasatınıza uygun esnek taksitli olarak kullanabilmenize olanak sunmaktadır. Ayrıca 60 aya varan vade oranları ile rahatca ödeme imkanına da sahip olmaktasınız. Daha ayrıntılı bilgi almak ve başvuru yapabilmek için size en yakın şubeye gitmeniz yeterli olacaktır.

7.Akbank Tarımsal Sulama Yatırım Kredisi

Tarımsal sulama ihtiyaçlarınızda Akbank farkını yaşamak için bankayı ziyaret ederek gerekli bilgilendirmeyi edenebilirsiniz. Gün geçtikçe artan ihtiyaçlar ve gelişen teknoloji ile bazı sistemlere duyulan gereksinimler için desteğe ihtiyaç duyulmaktadır. Tüm bu ihtiyaçlarınız için Akbank şubelerine başvurarak gerekli desteği alabilirsiniz. 36 aya kadar vade imkânı ile ister aylık eşit taksitler halinde isterseniz hasat döneminde geri ödeme yapabilirsiniz.

Size en yakın Akbank şubesi için TIKLAYINIZ!

Size en yakın Ziraat şubesi için TIKLAYINIZ!

Size en yakın Finansbank şubesi için TIKLAYINIZ!

Size en yakın Denizbank şubesi için TIKLAYINIZ!

Size en yakın TEB şubesi için TIKLAYINIZ!

Size en yakın Halkbank şubesi için TIKLAYINIZ!

Size en yakın Yapı Kredi şubesi için TIKLAYINIZ!

Scroll to Top