Tatil Kredisi Veren Bankalar

s 19b18322d83c86b9fc4094d2d80f256e84d1c6d5

Büyükşehirlerde yaşam o kadar hızlı akıyor ki bizler de bu hıza ayak uydurmak zorunda kalıyoruz. Elbette ki iş yaşamımız da oldukça tempolu ve hızlı geçiyor. Bu hız içinde günlerimizin nasıl geçtiğini anlamıyoruz fakat o kadar yoruluyoruz ki bütün kış yazın gelmesini ve tatile gitmeyi dört gözle bekliyoruz. Şehrin bu gürültülü, yorucu ve hızlı yaşamından uzaklaşmak için tek çare güzel bir tatil oluyor. İşte bu tatiller için tatil kredisi veren bankalar bulunmaktadır.

Güzel bir tatil hem zihinsel  hem de bedensel yorgunluğun giderilmesinde en önemli araçtır. Bazı bakış açılarına göre lüks gibi görünse de aslında her insan için önemli bir ihtiyaçtır. Fakat otel fiyatlarının çok yüksek olması, tatil beldelerinin çok pahalı olması gibi sebeplerle tatil için bütçe ayırmak oldukça zor oluyor. Hele ki dört kişilik bir ailenin yaz döneminde yapmak istediği bir tatilin maliyeti oldukça yüksek oluyor ve insanlar tatil için yeterli parayı bulamıyorlar. Bu nedenlerden ötürü insanlar ya tatillerini çok küçük çapta yapıyorlar ya da tatillerini evde geçiriyorlar. Artık tatil insanlar için neredeyse zorunlu bir ihtiyaç haline geldi. Ruhsal ve mental olarak dinlenmek için bulundukları yerden uzaklaşmak herkese iyi geliyor ve şehrin bu gürültüsünden uzaklaşmak için fırsat kolluyorlar . Bunun dışında yeni evlenen veya evlilik hazırlığında olan çiftler de düğünün çok masraflı olmasından dolayı balayına gidemeyebiliyorlar. Hali hazırda düğün için zaten yeterince masraf yapmış belki borcun altına girmiş olanlar haklı olarak balayı için ek bir bütçe çıkaramıyorlar. Üstelik düğünlerini yaz mevsiminde yapmışlarsa ve de balayı çifti olduklarını otel yönetimi biliyorsa balayı adı altında gidilen tatil normalden daha pahalıya gelebiliyor. Dolayısıyla insanlar balayına gidemiyorlar veya bir yurtdışı tatili yapmak istiyor da yapamıyor olabilirsiniz. Yurtdışına gidip farklı yerleri görmek, farklı tatları tatmak, farklı şeyleri  keşfetmek herkesin hayalidir. Eğer siz de bunları yapmak istiyorsanız ama tek engel nakit sıkıntısı ise bu sorunu da tatil kredisi kullanarak ortadan kaldırabilirsiniz. Fakat artık tatil kredisi kullanarak tatile giden insanların sayısı oldukça arttı. Tatil kredisi ihtiyacımız anında faydalanabileceğimiz bir kredi türü. Tatil kredisi kullanarak ihtiyacınız olan nakit paraya anında sahip olabilirsiniz. Üstelik bankaların çeşitli ödeme seçenekleriyle kendinizi zorlamadan ödemenizi yapabilirsiniz. Tatil kredisi kullanarak istediğiniz gibi bir tatil yapabilirsiniz hem de rahat rahat ödeyerek bütçenizi zorlamamış olursunuz.

Tatil Kredisi Nedir?

Tatil kredisi, özellikle yaz dönemlerinde bankaların müşterilerine sağlamış olduğu bir kampanya kredisidir. Tatil kredisi tatil yapmak isteyip de parasal sorunlardan dolayı tatil yapamayan insanlar için önemli bir girişimdir. Bazı bankalar bu krediyi anlaşmalı kurumlar aracılığıyla müşterisine sunarken bazı bankalar da müşterisinin tatil yapabilmek için gerekli olan nakit ihtiyacını gidermeye yönelik düzenlenmiştir. Ülkemizde Yapı Kredi, Fiba Banka ve Vakıfbank tatil kredisi imkanını sunmaktadır.

Yapı Kredi

Tatil kredisi veren bankalardan birisi Yapı Kredi Bankası’dır. Hem yurtiçi hem de yurtdışı tatilerinizde meydana gelen her türlü harcamalarınız için Yapı Kredi’nin tatil kredisi kampanyasından faydalanabilirsiniz. Yapı Kredi tatil kredisinden faydalanarak tatilinizin masraflarını bütçenizi zorlamadan rahat rahat ödeyebilirsiniz. Yapı Kredi tatil kredisine başvurmak için Yapı Kredi internet şubesini, SMS bankacılığını, telefon bankacılığını veya size en yakın Yapı Kredi şubesini kullanabilirsiniz. SMS bankacılığını kullanmak için kredi türünü yani “tatil kredisi” yazıp boşluk bırakıp TC kimlik numarasını yazıp yine boşluk bırakarak aylık net gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz. Telefon bankacılığını kullanmak için ise 444 0 444’ü arayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Fiba Banka

Tatil kredisi veren bankalardan bir diğeri de Fiba Banka’dır. Fiba Banka; Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Gaziantep, İçel, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Konya, Manisa, Muğla, Şanlıurfa,Tekirdağ, Kayseri ve Trabzon’da toplam 73 şubesi olan ve kurumsal, ticari, KOBİ, bireysel, tarım ve özel bankacılık alanlarında hizmet veren bir bankadır. Fiba Banka tatil kredisi ise yalnızca yurtiçi tatillerinde geçerli olan bir tatil kredisidir. En az 3000 TL en fazla 20000 TL olmak üzere Fiba Banka tatil kredisi imkanından yararlanabilirsiniz.

Vakıfbank

Tatil kredisi veren bankalar kapsamına Vakıfbank’ta girmektedir. Vakıfbank tatil kredisi ise anlaşmalı kurum aracılığıyla gerçekleşmektedir. Vakıfbank veya diğer banka kredi kartları ile yapılmış olan Jolly Tur tatil ödemelerinizi 30 gün içerisinde Jolly Tur tatil kredisi ile taksitlendirmek mümkündür. Yapılmış olan harcama bedelini Vakıfbank şubelerine başvurarak kredilendirmek mümkün olduğu gibi şubeye gitmeden Jolly Tur tatil kredi başvurusunun olumlu olup olmayacağı konusunda ön onay alabilmek için sms başvurusu yapabilirsiniz. Kredinizi üç aydan yirmi dört aya varan vade seçenekleriyle kullanabilirsiniz.

Vakıfbank Tolly Tur tatil kredisine SMS yoluyla başvurmak için Jolly yazıp boşluk bırakıp, TC kimlik numaranızı yazıp boşluk bırakıp aylık gelir bilgilerinizi yazarak 5724’e gönderebilirsiniz. Jolly Tur Tatil Kredisi kapsamında en az 500 TL olmak üzere 3.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz.

Daha önceki dönemlerde çeşitli bankalar tatil kredisi kampanyalarını başlatmışlardır fakat bu kampanyalar son bulmuştur. Yaz döneminin başlamasıyla birlikte yine tatil kredisi kampanyaları artacaktır. Dolayısıyla yaz döneminde kış dönemine kıyasla kredi kullanan insanlar daha fazladır.

Scroll to Top