TEB ARSA KREDİSİ

TEB ARSA KREDİSİ

Arsaya sahip olmak birçok açıdan avantajlı olabilmektedir. Örneğin alacağınız arsa yeni yerleşim alanlarının açılacağı bir bölgede ise, ailenizin geleceğini garantiye alabilirsiniz. Üzerinde imar yapılan bir arsanın kira gelirleri ile bir şekilde çalışmadan hayatınız boyunca rahat yaşayabilirsiniz. Ayrıca şehir ortamından uzaklaşmak ya da tarımsal faaliyetler için para kazanmak için de arsa satın alabilirsiniz. Diğer bir seçenek ise yatırım için alacağınız arsadır.

Arsa değerini kaybetmeyecek bir yatırımdır. Altın ya da döviz gibi borsadaki hareketlerden etkilenmemektedir. Bu yüzden birçok kişi arsa alabilmek için para biriktirmektedir. Ancak almak istediğiniz arsa için biriktirmiş olduğunuz nakit yeterli olmayabilir. Bu noktada arsa kredilerinden faydalanabilirsiniz. Yazının devamında vereceğimiz bilgileri takip ederek TEB arsa kredisi ile ilgili birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

TEB Arsa Kredisi İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

Arsa alabilmek için sahip olduğunuz evi teminat göstererek, evin ekspertiz değerinin % 60’ına kadar TEB arsa kredisi kullanabilirsiniz. Alacak olduğunuz kredinizin faizi, piyasada bulunan faiz oranı değişikliklerinden etkilenmez ve kredi vadesi boyunca sabit kalacaktır. TEB’ten arsa kredisi almak için bazı belgeler istenecektir. Bu belgeler;

  • Nüfus cüzdanı ya da ehliyet fotokopisi
  • Gelir belgesi
  • Ücretli çalışan kişiler için maaş bordrosu ya da antetli kağıda imzalı şirket yazısı (Şirket yazısı alınıyorsa firmanın imza sirküleri beyanı sizden istenecektir.
  • Serbest meslek sahipleri ise son 3 yıllık bilanço, vergi levhası ile Ticaret Sicil Gazetesi
  • İpotek alınacak olan gayrimenkule ait tapu fotokopisi

TEB Arsa Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır?

TEB arsa kredisi hesaplama işlemi ile birlikte aylık ve toplamda faizi ile birlikte ne kadar borç ödeyeceğinizi öğrenebilirsiniz. Arsa kredisi hesaplama işlemi için öncelikle yapmanız gereken işlem yazının sonunda vermiş olduğumuz hesaplama linkine tıklamaktır. Açılan sayfadan öncelikle almak istediğiniz kredi miktarınızı giriniz. Ardından yaptırmak istediğiniz vade miktarınızı giriniz. Son işlem olarak ise hesaplama butonuna tıklayarak hesaplama işleminizi tamamlayabilir aylık ve toplamda faizi ile birlikte ne kadar borç ödeyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

TEB Arsa Kredisi Hesaplama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top