TEB BANKASI EFT SAATLERİ

TEB BANKA KREDİLERİ

Bir banka hesabından başka bir banka hesabına yapılacak olan para aktarım işine EFT yani Elektronik Fon Transferi ismi verilmektedir. Sizde işlemlerinizi yaparken bankalar üzerinden işlem yapıyorsanız ve bu durumda para aktarım işini de bankalar aracılığı ile yerine getiriyorsanız bu durumda iki farklı para transferi işleminden birini kullanmak zorundasınız.Bu durumda kullanabileceğiniz yollardan birisi havale diğeri ise EFT’tir. Havale para göndermek istediğiniz hesap ile sizin kullandığınız hesap aynı ise söz konusu olmaktadır. Bir diğer yol olan EFT ise para göndermek istediğiniz hesap ile sizin kullandığınız hesabın farklı olması durumunda söz konusu olacaktır. Sizde bu işlemlerden EFT işlemini kullanacaksanız bu durumda dikkat etmeniz gereken en önemli nokta EFT saatleridir. Biz sizlere bu alan TEB Bankası EFT saatleri hakkında bilgi vereceğiz. Sizde TEB Bankası EFT saatleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz.

TEB Bankası EFT Saatleri Kaçtır?

Sizde TEB Bankası EFT saatleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız aşağıda yer alan bölümden yararlanabilirsiniz. Ayrıca biz sizlere bu alanda EFT ücretleri hakkında da bilgi vereceğiz. TEB Bankası için belirlenmiş olan EFT saatleri sabah 09:00 ve akşam 17:15 saatleri arasıdır. Sizde TEB Bankası EFT işlemini yapmak istiyorsanız bu durumda EFT işlemini TEB Bankası EFT saatleri aralığında yerine getirmeniz gerekmektedir. Eğer bu saatler arasında işleminizi yapmaz iseniz bu durumda işleminiz bir sonraki mesai gününe kalacaktır. Ödemelerinizi hızlı ve aynı gün içinde yapmanız gerekiyorsa bu durumda sizde TEB Bankası EFT saatleri içinde işleminizi yapmalısınız. TEB Bankası için EFT işlemlerini TEB şubelerinden, bankamatiklerden, internet bankacılığından ve mobil bankacılık ile yerine getirebilirsiniz.

TEB Bankası EFT için belirlenen ücretler ise şu şekildedir;

  • TEB Bankası için TEB şubelerinden yapılacak olan EFT işlemlerinde minimum 30 TL olmak üzere gönderilecek olan tutarın %0.3 oranında alınmaktadır. EFT ücretinin tutarı ise maksimum 300 TL olmaktadır.
  • Bunun yanında TEB Bankası hesabınız yoksa ve nakit EFT işlemi yapmak istiyorsanız bu durumda minimum 50 maksimum 350 TL üzerinden ücret hesaplanır. Nakit EFT ücreti için uygulanacak olan oran ise %0.5 ‘dir.
  • TEB internet şubesinden yapılan EFT için belirlenen EFT ücreti 3 TL’dir ve bu ücret sabit olarak uygulanır. Ancak 16:00’dan sonra yani geç EFT diye adlandırdığımız EFT işlemlerinde ise EFT ücreti tutarı 5 TL olarak belirlenmiştir.
  • Mobil bankacılıktan yapılacak olan EFT işlemlerinden ise EFT ücreti 2 TL’dir. Mobil bankacılıktan yapılan geç EFT ücreti ise mobil şubede bulunmamaktadır.
  • TEB EFT işlemini telefon şubesi ve özel müşteri hatları ile yerine getiriyorsanız bu durumda EFT ücreti 10 TL sabit ücret olarak uygulanmaktadır.

TEB Bankası Resmi İnternet Sayfası İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top