TEB Harman Kart

TEB KREDİ HESAPLAMA

Kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımız ülke ekonomisinde önemli bir dönüm noktasında bulunurlar. Ülkenin kendi tarımsal ürünlerinin üretilmesinin yanı sıra ülke ekonomisine fayda sağlamak ve kırsal kesimde yaşayan vatandaşların mali olarak kalkınması açısından ihracat amacıyla da tarımsal üretimler oldukça önemlidir. Eğer bir ülkede tarım üretimi olmazsa ziraat alanlarının işletilmesi olmaz, nüfus yoğunlukları şehir merkezlerinde artar en önemlisi de üretim olmadığı için dışa bağımlı hale gelinir. Bu da ülke ekonomisinin çöküşü demektir. Günümüzde üretim yapmak da oldukça zahmetli bir iş olarak karşımıza çıkar. Çünkü çeşitli doğa olayları çiftçilerin ürün beklentilerini yok edebilmekte ve o yıl içerisinde hesap edilen ekonomik beklentileri çiftçilerimiz karşılayamayabiliyor. Bu tür durumlardan en az şekilde etkilenerek üretimin kesintisiz şekilde devam edebilmesi için çağımızda ekonominin yöneticileri olarak kabul edilen bankalar bu durumlara el atmaktadır. Bu bankalardan biri de TEB (Türk Ekonomi Bankası)’tir. Birçok alanda hizmet sunan bu banka kırsal kesimde yaşayan ya da tarımsal ürünler üreten vatandaşların kalkınması için birçok kredi ve kredi kartı hizmeti sunmaktadır. Bu hizmetlerden birisi de TEB Harman Kart hizmetidir.

TEB Harman Kart Nedir? Avantajları Nelerdir?

TEB, bankacılık sektörünün önde gelen ve ülkemiz ekonomisinde yönlendirici bankalarından biri olan bankadır. 1927 yılında kurulan bu banka Kocaeli Halk Bankası olarak hizmetlerine başlamış daha sonra merkezi İstanbul’a taşınarak Türk Ekonomi Bankası ismini almıştır. Kurumsal bankacılık, bireysel bankacılık, kobilere yönelik bankacılık, özel bankacılık gibi alanlarda hizmet veren köklü ve prestijli bir bankadır. Bu hizmetlerin yanı sıra çiftçilerin de ihtiyaçlarını karşılayarak üretime destek vermek amacıyla TEB Tarım Bankacılığı adı altında üreticilere kredi, kredi kartları gibi alanlarda özel hizmetler verebilmek için çalışma grubu oluşturmuştur. Bu çalışma grubunun ürünlerinden birisi de TEB Harman Kart’tır.

TEB Harman Kart sahibi olan müşteriler; tohum, gübre, mazot, yem gibi tüm tarımsal ihtiyaçlarınızı uygun koşullarda karşılayabilirler. Ayrıca TEB Harman Kart sahiplerine özel ödeme işlemlerinin hasat döneminden sonraya alarak ayrıcalıklarından faydalanılan özel bir karttır.

TEB Harman Kartın avantajları ise, tarımsal üretime yönelik ihtiyaçlarınızı anlaşmalı olan işyerlerinden alabilmenizdir. Faizsiz kampanyalı ürün ve işyerlerinden 6 aya kadar sıfır faizli alışveriş imkanı sunar. Bankaya ait bankamatik ve bankalardan karta ait hesaptan nakit avans çekme imkanı da sunmaktadır. SGK ve BAĞ-KUR borçlarınızı da otomatik ödeme talimatı ile aydan aya düzenli olarak ödeme imkanına sahip olursunuz. Böylelikle üretimden aylık elde edemediğiniz gelirlerinizi bu kart sayesinde yöneterek ödeme işlemlerinizi hasat döneminde yapabiliyorsunuz. Bu karta sahip olabilmek için TEB’e ait herhangi bir şubeye giderek belgelerinizi sunmanız yeterli olacaktır. Bu belgeler ise çiftçi kayıt sistemi belgesi ya da tarımsal üretiminizi belgeleyen diğer kayıtların yanında, nüfus cüzdanı, ikametgah senedi ve kefil bilgileri ya da tapu fotokopileridir. Bu belgeleri tamamlayarak TEB Harman Kart sahibi olabilirsiniz.

TEB Harman Kart İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top