Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi

Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi

Bankalar ihtiyaçlarımıza uygun olarak paketler halinde krediler hazırlamaktadır. Konut, araç gibi belirli bir amaçla verilen krediler haricinde bulunan ihtiyaç kredileri ile ister nakit ihtiyacınızı karşılayın isterseniz tatile gidin. İhtiyaçlarınız için belirli bir faiz oranı ve vade farkı ile verilen ihtiyaç kredileri bütün bankaların ürün portföyünde bulunmaktadır. Bu bankalardan biri olan Yapı Kredi Bankası ile uygun faiz oranları ve vade koşulları ile kredi kullanabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Yapı Kredi Bankası tarafından sunulan ihtiyaç kredileri ile ilgili ayrıntılı bilgi vereceğiz.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Tutarları

İhtiyaç Kredisi olarak Yapı Kredi Bankası tarafından müşterilerine sunulan kredi paketi ile çok düşük faiz oranları ile kredi imkanından faydalanabilirsiniz. Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi ile kullanabileceğiniz minimum kredi tutarı 1,000 TL olarak belirlenmiştir. Kullanabileceğin maksimum ihtiyaç kredisi tutarı ise genel olarak  25,000 TL üst sınır belirlenmiştir. Ancak kredi kullanacak kişinin finans puanı ve teminatlarına bağlı olarak daha fazla miktarda ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Kampanya dışında belirlenen kredi üst limitlerinden fazla kredi kullanımında faiz oranlarında ve vade sürelerinde değişiklik olabilir.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Faiz oranları kullandığınız ihtiyaç kredisinin vade farkına bağlı olarak değişmektedir. Örneğin minimum tutar olan 1,000 TL ile ihtiyaç kredisi alacaksanız kredinizin faiz oranı %1,39 ile başlamaktadır. Kredinizin vade süresi uzadıkça faiz oranları da azalmaktadır. 48 Ay vade ile kullanacağınız ihtiyaç krediniz için faiz oranı ise %1,25 oranına kadar düşmektedir.

İhtiyaç Kredisi Masrafları

İhtiyaç kredileri, konut kredileri gibi vergilerden muaf değildir. Bu yüzden BSMV (Banka Sigorta Muamele Vergisi) ve KKDF (Kredi Kaynak Destekleme Fonu) gibi vergiler çekmiş olduğunuz krediden alınmaktadır. Ayrıca çektiğiniz ihtiyaç kredisi için çekilen kredi tutarına göre kredi tahsis ücreti alınmaktadır. Ek olarak krediniz ile birlikte yapılan hayat sigortası için sigorta primi masrafları çıkmaktadır. Bu masraflar kredi kullanan kişinin yaşı cinsiyeti ve kullanılan kredinin vade ve tutarı gözetilerek belirlenir.

İhtiyaç Kredisi Başvuru Kanalları

Yapı Kredi Bankası tarafından sunulan ihtiyaç kredisi hizmetinden faydalanabilmek için gerekli başvuruyu yapabileceğiniz bir çok kanal bulunmaktadır. Özellikle banka müşterisi iseniz mobil uygulama veya internet şubesi üzerinden 7 gün 24 saat kredi başvurusu yapabilirsiniz. Şubeye gitmenize gerek kalmadan krediniz onaylanır ve hafta sonu dahil hesabınıza krediniz yatırılır. Eğer banka müşterisi değilseniz ve kredi başvurusu yaparsanız başvurunuz onaylandığında kredinizi almanız için hafta içi banka şubelerine gitmeniz gerekmektedir.

SMS yani kısa mesaj yoluyla ihtiyaç kredisine başvurabilirsiniz. SMS ile başvurmak için “Kredi Türü (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Gelirinizi” yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.  Örnek olarak başvurmak istediğiniz bireysel ihtiyaç kredisi, atacağınız SMS ise : (Bireysel 12345678901 1000) şeklinde olmalıdır.

Şubeye giderek ihtiyaç kredisi başvurusunda da bulunabilirsiniz. Size en yakın Yapı Kredi Bankası Şubesi ile başvurunuzu yapabilir gerekli formları doldurabilirsiniz.

Telefon Bankacılığı yoluyla da kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun için 444 0 444 numaralı Yapı Kredi Telefon Bankacılığı kanalını aramanız gerekmektedir.

Diğer başvuru kanalları haricinde yeni bir başvuru kanalı daha belirlenmiştir. Artık kredi başvurularınızı ATM üzerinden de yapabilirsiniz. Herhangi bir Yapı Kredi ATM‘sine giderek menüden başvurular kısmından başvurunuzu yapabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Başvurusu için Gerekli Belgeler

  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • Gelir Belgesi ( Emekli, kamu ve özel sektörde çalışanlar için e-Devlet üzerinden alınacak Emekli Aylık Bilgisi, Kamu E-bordro veya SGK Hizmet Dökümü gelir belgelerinizi temin edebilirsiniz. Son 2 aya ait güncel maaş bordrosunun biri veya antetli kağıda yazılmış ve şirket yetkilileri tarafından imzalanmış maaş yazısı, şirket imza sirküleri ve yetki belgesi gerekmektedir. Serbest meslek sahibi iseniz son vergi levhasının fotokopisi, emekli iseniz emekli maaş cüzdanı fotokopisi gerekmektedir. Herhangi bir kira geliriniz varsa tapu ve kira kontratı fotokopisi başvuru belgeleriniz arasında yer alabilir.)
  • Elektrik,  su, doğalgaz, telefon gibi aboneliklerin herhangi birinin en az 3 ay öncesine ait müşterinin adına düzenlenmiş faturası ya da 3 ay içerisinde alınmış ikametgâh belgesi

Daha fazla ayrıntılı bilgi almak için size en yakın Yapı Kredi Şubesi’ne gidebilir ya da telefon bankacılığı olan 444 0 444 numarasını arayabilirsiniz.

Scroll to Top