Yapı Kredi Bankası Sanal Kart Oluşturma

yapı kredi world sanal kart oluşturma

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerimizin sayısı giderek artmakta ve internet alışverişi hayatımızda sıradan olmaktadır. Ancak bazı kötü niyetli insanlar bu alışkanlıklarımızı fırsata çevirerek kredi kartı bilgilerimizi elde etmenin binlerce farklı yolunu bulmuştur. Bankalar kredi kartı bilgilerinin çalınmasına karşın kullanıcılara antivirüs ve güvenlik yazılımları dahi önermeye başlamışlardır. Ancak her şey kullanıcıda bittiği için kullanıcı dikkatsiz davranırsa kart bilgileri çok kolay bir şekilde başkalarının eline geçebilir. Geç kalınan bir durumda ise maalesef faturayı sizin ödemeniz gerekmektedir. Bu nedenle bankalar en azından bir önlem almak için Sanal Kart sistemini devreye sokmuştur. Sanal Kart hizmeti sunan bankalardan biri olan Yapı Kredi Bankası’nın bu hizmetini sizler için yazımızda ayrıntılı olarak inceleyecek ve Yapı Kredi Bankası sanal kart oluşturma işlemini size anlatacağız.

Sanal Kart Nedir?

Sanal Kart sistemi normal kredi kartınız gibi sabit limitli olmayıp çok kolay bir şekilde limitini değiştirebildiğiniz, harcama yapmadığınız zamanlarda limitini 0 (sıfır) olarak ayarlayabildiğiniz bir kart türüdür. Sanal kartınızın limitini isterseniz internet bankacılığı aracılığıyla isterseniz mobil şube ile kolayca değiştirebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası World Sanal Kart

Yapı Kredi Bankası sanal kart hizmetini World Sanal Kart adı altında vermektedir. Bu kart WorldCard’ınıza bağlı olarak çalışır. Sanal kartınız başvuru sonucu hizmete açıldığında limiti 0 (sıfır) TL olarak belirlenir. İnternet şubesini veya mobil şubeyi kullanarak WorldCard’ınızdan sanal kartınıza limit belirleyebilirsiniz.

Sanal kart bilgileri sahip olduğunuz kredi kartı bilgilerinden farklıdır. 16 haneli kart numarası ve CVV olarak belirtilen güvenlik kodu farklı olarak verildiği için diğer kartınızla bağlantısı bulunmadığından ana kartı etkilememektedir. Herhangi bir çalıntı veya kayıp durumu yaşanmamaktadır çünkü sanal kart sadece Yapı Kredi Bankası mobil ve internet şube üzerinden görüntülediğiniz bir karttır. Herhangi bir plastik kart değildir. Bu kartınızın da son ödeme tarihi ve hesap kesim tarihi bağlamış olduğunuz kredi kartınız ile aynıdır.

Yapı Kredi Bankası World Sanal Kart Oluşturma Nasıl Yapılır?

1. Mobil Şubeden Sanal Kart Oluşturma

Öncelikle sanal kart oluşturma işlemi için mobil şubeyi kullanabilirsiniz. İlk olarak mobil uygulamanın akıllı telefon ya da tabletinizde yüklü olması ve oturum açmanız gerekmektedir. Ardından ana menüde sol üst kısımda bulunan üç çizgiye basarak menüye ulaşınız. Ardından Kartlarım menüsüne tıklayınız. Yeni gelen menüden ilk seçenek olan Kredi Kartlarım menüsüne giriniz. Burada sahip olduğunuz kartlarınız görünecektir. Üst kısımda Tümü, Asıl ve Sanal olarak yazan menüler bulunmaktadır. Alt kısımda ise sahip olduğunuz kartların altında aynı özelliğe sahip kartınızın sanal seçeneği bulunmaktadır. Banka tarafından sanal kart oluşturularak size tahsis edilir ancak kullanıp kullanmamak size kalmıştır. Buradan Sanal yazısına dokunarak sanal kartınızın menüsüne ulaşırsınız. Bu sayfada sanal kart numaranızı ve kullanılabilir sanal kart limitinizi görebilir. Güvenlik numarası (CVV) ve son kullanma tarihine ulaşabilir ayrıca sanal kartınızın hangi karta bağlı olduğunu görebilirsiniz. Alttaki butonlarda ise Kart Hareketleri menüsü ve Limit Tanımlama menüsü bulunmaktadır. Limit Tanımlama bölümüne girdikten sonra karşınıza Limit yazan ve sanal kart limitinizi belirleyeceğiniz bir boşluk gelecektir ve bunun altında limit tanımlama seçenekleri çıkacaktır. Seçiniz yazan butona tıklayınız.

Karşınıza 3 seçenek çıkacaktır. Burada ilk seçenek sanal kartınızın limitinin her gün sonunda otomatik olarak sıfırlanmasını sağlarken ikinci seçenekte sanal kartınızın limiti aktardığınız tutara göre her hesap kesim tarihinde yenilenir. Son seçenek ise sanal kart limitinizi belirlediğiniz süre boyunca sıfırlanması seçeneğidir. Bunları yaptıktan sonra Alt kısımdaki Devam tuşuna basarak sanal kartınıza limit belirlemiş olursunuz.

2. İnternet Bankacılığıyla Sanal Kart Oluşturma

Aynı işlemleri internet bankacılığı üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. İnternet şubesine girdikten sonra Kart İşlemleri menüsünden Sanal Kart İşlemleri menüsüne tıklayarak aynı şekilde sanal kart limiti oluşturabilirsiniz. Kart limitinizin ne zaman sıfırlanacağına dair diğer ayarları da bu menüden yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası şimdilik telefon bankacılığında sanal kart işlemleri sunmamaktadır. Ancak mobil şube ve internet şube üzerinden çok kolay bir şekilde işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Daha fazla ayrıntılı bilgi almak için size en yakın Yapı Kredi Bankası Şubesi’ne gidebilir ya da müşteri temsilcisi numarası olan 444 0 444 numarasını arayabilirsiniz.

Yapı Kredi İnternet Şubesi için lütfen TIKLAYINIZ!

Scroll to Top