Yapı Kredi Bireysel Emeklilik

Birçok kişi çalışma hayatının uzun ve aktif bir dönem olması sebebiyle yaşam standartlarını korumak amacıyla gerçekleştirdiğini, bu işler için yapmak istedikleri şeyleri ertelemekteler. Ve dolayısıyla ertelenen birçok şeyi yerine getirmek aynı zamanda birçok kişinin hakkı. Devletin Sosyal Güvenlik Kurumu bireylerin belirli primler, belirli çalışma günlerini doldurması ve gerekli olan yaşı yerine getirmeleri durumunda kişilere emeklilik imkanı sağlamaktadır ve emeklilik hayatınızda feragat ettiğiniz bu şeyleri gerçekleştirebilirsiniz, lakin emeklilik maaşınızın yetmemesi durumunda mevcut sosyal emeklilik sistemini tamamlayıcı bir sistem olan bireysel emeklilik sistemi ile çalışma hayatınızda tasarruf ederek emeklilik hayatınızı daha rahat yaşama imkanı sağlayabilirsiniz. Bireysel emeklilik sistemi ile hem bugün yapacağınız tasarruflar ile rahat bir emeklilik ve yapmak istediğiniz şeyleri daha rahat bir şekilde yapma imkanını kendinize sağlayabilirsiniz. Bireysel emeklilik sistemi hizmetini birçok banka sunmaktadır. Bu bankalardan birisi özel sermayeye dayalı olarak kurulmuş bankalardan birisi olan Yapı Kredi Bankası’dır. Bu yazımızda sizlere Yapı Kredi bireysel emeklilik sistemi hakkında bilgi paylaşımında bulunacağız.

Yapı Kredi Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir?

Birçok bireysel emeklilik sistemi ile aynı mantığı taşıyan Yapı Kredi bireysel emeklilik hizmetini Allianz Yaşam ve Emeklilik işbirliği ile müşterileri sunmaktadır. Yapı Kredi BES’de yatırımlarınız için devlet % 25’lik bir katkı payı sağlamaktadır. Mesela bunu bir örnekle açıklayacak olursak yapacak olduğunuz her 100 lira için yaptığınız yatırım 125 olarak sizlere geri dönüş sağlayacaktır. Lakin devlet katkı payının maximum limiti yıllık asgari brüt ücretin % 25’ini geçememektedir.

Yapı Kredi Bireysel Emeklilik Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Birçok bankanın sunduğu bireysel emeklilik sistemi sizlere benzer avantajlar sağlamaktadır. Yapı Kredi Bankası da sizlere yaklaşık olarak aynı imkanları sunmaktadır. Bunun dışında Yapı Kredi bireysel emeklilik sisteminin avantajlarını maddeler halinde şu şekilde sıralayabiliriz;

  1. Katkı paylarınız emeklilik yatırım fonlarında değerlendirilir. Emeklilik yatırım fonları, finans piyasasında birçok gayrimenkul kıymete yatırım yapan fonlardır ve Yapı Kredi uzman ekibiyle paranız değerlendirilmektedir.
  2. Emeklilik hayatınızda iş hayatınızdan aldığınız gelirden daha bir gelir elde edeceğiniz için yaptığınız bu yatırımlar ile daha fazla gelir elde etme imkanı sağlar.
  3. Yaptığınız yatırımın tamamını toplu bir şekilde alabilirsiniz.
  4. Sosyal emeklilik sistemini tamamlayıcı bir sistemdir, emekli maaşı olarak bu yatırımlarınızı alabilirsiniz.
  5. Yatırımlarınız sizlere özel olarak gelir durumunuza, kişisel temel ihtiyaçlarınıza göre ve dilediğiniz şekilde yatırım yapma imkanı sunulmaktadır.

Yapı Kredi Bireysel Emeklilik Sistemi Başvuru Koşulları Nedir?

Yapı Kredi bireysel emeklilik sistemi başvuru koşulları şu şekildedir;

  1. 18 yaşını doldurmuş olmak gereklidir.
  2. Medeni haklarını kullanabilen her birey bu sistemden faydalanabilmektedir.

Yapı Kredi BES’e başvurmak için bu 2 madde yeterli olacaktır. Bunun dışında emekli olabilmeniz için en az 10 yıl yatırım yapmış olmanız ve 56 yaşına girmiş veyahut doldurmuş olmanız gereklidir.

Yapı Kredi Bireysel Emeklilik Sistemine Nasıl Başvurulur?

Yapı Kredi bireysel emeklilik sistemi başvurusunu birçok farklı yolla gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir Yapı Kredi şubesinden bu işlemi yapabileceğiniz gibi, dilerseniz Yapı Kredi bankacılık hizmetleri (İnternet Sitesi, İnternet Şubesi, Mobil Şube, ATM, Çağrı Merkezi, Sesli Yanıt Sistemi) aracılığı ile de bireysel emeklilik başvurusunda bulunabilirsiniz. Yazımızın devamında internet aracılığı ile başvurunun nasıl gerçekleştirildiğine değineceğiz.

Öncelikle aşağıda sizlere vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayarak Yapı Kredinin resmi internet sayfası olan sayfaya yönlendirileceksiniz. Tıklamış olduğunuz bağlantı adresinde karşınıza aşağıdaki görsele benzer bir sayfa ile karşılaşacaksınız burada yapmanız gerekenler;

  1. Gerekli olan tüm bilgileri semboller ile gösterdiğimiz alanlara doğru ve eksiksiz bir şekilde giriniz.
  2. Eksiksiz girdiğiniz bilgilerden sonra “Devam” butonuna tıklayınız.

yapı kredi

Bu bilgileri girdikten sonra onaylama adımına geçeceksiniz burada gerekli işlemleri yaptıktan sonra BES’e internet aracılığı ile başvurmuş olacaksınız.

Yapı Kredi Bireysel Emeklilik için TIKLAYINIZ!

Yapı Kredi Bireysel Emeklilik Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz