Yapı Kredi Crystal Kredi Kartı Limit Arttırma

Yapı Kredi Crystal Card limit arttırımı

Bankalar kredi kartlarını müşterilerine sunarken müşterilerinin ödeyebilme limitlerini tahmin ederek kredi kartlarına belirli bir harcama limiti koyarlar. Bu limit kullanıcının daha önceki ödemelerine ve kredi puanına bağlı olarak değişmektedir. Ayrıca kredi kartı kullanıcısının bankacılık işlemlerinin ne sıklıkla olduğuna ve para akışına bağlı olarak sınırsız bile olabilmektedir. Kredi kartınızın limitini arttırmak için genelde ATM cihazlarından veya internet şube üzerinden kredi kartı limit arttırım talimatı verebilir ya da otomatik limit arttırma seçeneğini aktif hale getirerek bankanın sizin durumunuza bağlı olarak kredi kartı limitinizi size sormadan arttırmasını sağlayabilirsiniz. Bazı durumlarda bankalar SMS (kısa mesaj) yoluyla müşterilerine ulaşarak kart limitlerini arttırmayı teklif ederler. Bankadan gelen bu mesaja olumlu yanıt verildiğinde kart limitiniz artabilir. Bu yazımızda Yapı Kredi Bankası Crystal Card isimli kredi kartı ürününün limit arttırma işlemlerini nasıl gerçekleştireceğinizi anlatacağız.

Yapı Kredi Crystal Card Kredi Kartı Limiti

Crystal Card limitiniz size ait bir veya birden fazla kredi kartınız için banka tarafından size verilen müşteri limiti ile sınırlıdır. Kredi kartınız veya kartlarınız için tek bir limite sahip olursunuz. Bu limit ile dilediğiniz kartınızla dilediğiniz kadar harcama yapabilirsiniz. Müşteri limitiniz dolduğunda ancak limit aşımı gerçekleşir. Kartlarınıza tek tek limit belirlenmediği için özgürce dilediğiniz kartınız ile harcama yapabilirsiniz.

Kredi kartlarınızın hesap kesim tarihlerini birbirlerinden farklı olarak ayarlama imkanınız olduğu için ödeme kısmında sıkıntı yaşamazsınız.  Crystal Card limitinizi müşteri limitinize eşitleyebilir ve böylece müşteri limitinizin tamamı kadar kredi kartı limitine sahip olabilirsiniz.  İnternet şubesine sadece Crystal Card kredi kartı bilgileri ile giriş yaparak limit işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Crystal Card Limit Arttırma İşlemleri

Crystal Card kredi kartı Yapı Kredi bankasının özel bankacılık adıyla sunduğu kredili ürünlerinden olduğu için birçok işlemde sağlanan ayrıcalıklardan kredi kartı limit arttırım işlemlerinde de yararlanabilirsiniz. Kredi kartınızın limitini arttırmak için birçok yol bulunmaktadır. Aşağıda bu yollarla nasıl kredi kartı limitinizi arttıracağınızı görebilirsiniz.

1. Banka Şubesinden Kredi Kartı Limiti Arttırma

Kredi kartı limit arttırımlarınız için hemen size en yakın Yapı Kredi Bankası şubesine gidebilirsiniz. Yapı Kredi Bankası şubelerinde Bireysel İşlemler kısmında görevli olan müşteri temsilcisine kredi kartı limit arttırım talebinizi iletebilir ve kartınızın limit arttırımını gerçekleştirebilirsiniz.

2. Telefon Bankacılığı ile Kredi Kartı Limit Arttırma İşlemleri

Yapı Kredi Bankası kredi kartlarınız müşteri temsilcisini numarasını arayabilirsiniz. Ancak Crystal Card bir Yapı Kredi Private Banking tarafından sunulan VIP bir kart olduğundan dolayı diğer kartlar için aradığınız numarayı aramadan başka bir hat üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yapı Kredi VIP Line olarak adlandırılan ve 444 0 446 numarasından ulaşacağız müşteri temsilcisi ile anında ve beklemeden limit arttırım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yapı Kredi VIP Line numarasını aradıktan sonra menüden gerekli yönlendirmeleri yaparak ya da müşteri temsilcisine bağlanarak limit arttırım talebinde bulunabilirsiniz.

Ayrıca SMS (kısa mesaj) göndererek limit arttırım işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için öncelikle LIMIT yazarak bir boşluk bıraktıktan sonra kredi kartınızın 16 haneli numarasının son 6 hanesini ve aylık net gelirinizi yazarak 4411’e mesaj atmanız gerekmektedir. Aylık gelirinizi herhangi bir noktalama işareti olmadan tamsayı olarak yazmalısınız. Örnek olarak : LIMIT 123456 1234

SMS ile kredi kartı limit arttırım talebinizin işleme alınması için SMS attığınız telefonunuzun bankada kayıtlı olan telefon numaranız olmasına dikkat ediniz.

3. İnternet Şubesinden Kredi Kartı Limit Arttırma İşlemi

Kredi kartı limitinizi arttırmak için kullanacağınız bir diğer yol ise internet şubesidir.

Yapı Kredi Bankası İnternet Şubesi üzerinden limit arttırımı yapmak için öncelikle internet şubesine giriş yapmanız gerekmektedir. Ardından Kartlarım menüsünde bulunan Kart Hizmetleri kısmına tıklayınız. Daha sonra Limit İşlemleri bölümünden adımları izleyerek kredi kartı limit arttırım talebinizi iletebilirsiniz.

Düzenli limit arttırımı yapmak için size en yakın Yapı Kredi Şubesi’nden veya internet şube üzerinden ya da 444 0 446 Yapı Kredi VIP Line arayarak otomatik limit arttırım talebinde bulunabilirsiniz.

Yapı Kredi Kredi Kartı Limit Arttırma İşlemi için TIKLAYINIZ!

Limit Arttırım Talebim Ne Zaman Gerçekleşir?

Normalde diğer kredi kartlarında limit arttırım talebiniz bir inceleme sürecinden geçmektedir. Bu süre sonunda limit arttırım talebiniz bir sonraki hesap kesim tarihinden sonra gerçekleşmektedir. Ancak Crystal Card özel bir ürün olduğu için limit arttırım talebiniz anında değerlendirilerek olumlu veya olumsuz sonuç tarafınıza anında bildirilir. Olumlu olması durumunda müşteri limiti ve kart limitiniz hızlı bir şekilde güncellenerek kullanımınıza sunulur.

Scroll to Top