Yapı Kredi Play Kredi Kartı Başvurusu

yapı kredi play kart başvuru

Bankalar müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun farklı ürünler piyasaya çıkarırlar. Türkiye gibi 60 milyon kredi kartı kullanılan bir ülkede en fazla ürün çeşitliliği de bu alanda olmaktadır. Bankalar müşteri sayılarını arttırmak için her meslek grubuna özel imkanlar sunan kredi kartları üretmekte ve farklı kampanyalarla bu kartları sürekli olarak desteklemektedir. Genç nüfusun fazla olduğu ve çoğunluğunun öğrenci olduğu ülkemizde de bankalar öğrencilere uygun kredi kartı hizmeti sunmaktadır. Öğrencilere uygun kredi kartı veren bankalar arasında yer alan Yapı Kredi Bankası öğrencilere Play World adını verdiği kredi kartı ile hitap etmektedir. Peki bu kredi kartına başvuru işlemleri nasıl gerçekleşir? Play kart için başvuru işlemleri nasıl olur? Bu yazımızda sizlere bunlarla ilgili bilgi vermeye çalışacağız.

Yapı Kredi Play Nedir?

Play isimli kart özellikle üniversite öğrencileri için çıkartılmış özel avantajlar ve ayrıcalıklar sunan bir öğrenci kredi kartıdır. Bu kredi kartı ile öğrencilerin en çok harcama yaptıkları alanlarda özel indirimler ve puanlar kazanılmaktadır. World özellikli bir kart olduğu için geniş bir üye işyeri ağına sahiptir. Bu nedenle bir çok yerde puan kazanabilirsiniz.

Yapı Kredi Play Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öğrencilere ve gençlere özel hazırlanan Play kredi kartı için başvurunuzu birçok farklı kanal üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Şubeden yapılabildiği gibi internet sitesi üzerinden telefon ile veya SMS ile de başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda ayrıntılı olarak bu bilgileri bulabilirsiniz.

1. İnternet Üzerinden

İnternet sitesi üzerinden online olarak kredi kartı başvurusu yapmak için öncelikle aşağıda verilen linke tıklamanız gerekmektedir. Ardından açılacak olan sayfadan gerekli istenen bilgileri doldurarak ilerlerdiğinizde kredi kartı başvurunuzu gerçekleştirmiş olacaksınız. Açılan sayfada sizden öncelikle kimlik bilgilerinizi isteyecektir. Başvuru için önce T.C. Kimlik Numarası ardından ise cep telefonu numaranızı girmeniz gerekmektedir. Daha sonra kimlik bilgilerin teyit edilmesinin ardından başvurmak istediğiniz kredi kartı türünü seçmeniz gerekmektedir. Burada Play seçeneğine tıklayarak daha sonraki adımları izlediğinizde kredi kartı başvuru talebiniz alınmış olacaktır.

İnternet Üzerinden Play Kredi Kartı Başvurusu için TIKLAYINIZ!

Play Kredi Kartı Başvurunuzu Takip Etmek için TIKLAYINIZ!

2. SMS ile

SMS  ile Yapı Kredi Play kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken 4421’e PLAY yazıp boşluk bıraktıktan sonra T.C. Kimlik Numaranızı yazarak göndermenizdir. Ardından kredi kartı başvuru işleminiz incelemeye alınacaktır. Tarafınıza sonuç bildirilecektir. Ancak bu süre içerisinde kredi kartı başvuru durumunuzu takip etmek istiyorsanız. PLAY yazıp boşluk bırakarak ardından T.C. Kimlik Numaranızı yazarak 4407 numarasına SMS atabilirsiniz.

3. Telefon Bankacılığı ile

Telefon bankacılığı üzerinden de kredi kartı başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca kredi kartı başvuru işlemlerinizin takibini de aynı numaradan yapabilirsiniz.

Play kredi kartı başvurusu için aramanız gereken telefon numarası 444 0 444 olan bankanın numarasıdır. Bu numarayı aradıktan sonra menülerden gerekli yönlendirmeleri takip ederek başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

4. Şubeye Giderek

Herhangi bir Yapı Kredi Bankası Şubesi ile Play kredi kartı başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.  18 yaşını doldurmuş ve Türkiye’de herhangi bir üniversitede eğitim görüyor olmanız başvuru için yeterlidir. Başvurunuz ardından gerekli kriterler incelenir ve kredi kartı başvurunuz onaylanır. Play kredi kartının verilecek maksimum limiti 1300 TL’dir. Ortalama olarak hemen hemen her öğrenciye 300 TL veya 500 TL limitli Play kredi kartı verilmektedir.

Banka şubelerinde Play Kredi Kartı Başvuru Formu bulunmaktadır. Bu formu eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. Ayrıca Kredi Kartı Üyelik Sözleşmesi üzerinde imzanız bulunmalıdır. Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi de istenmektedir. Öğrenci kimlik belgesi de istenen belgeler arasında yer almaktadır.

Banka gerekli gördüğü durumda kefil talep etmektedir. Böyle bir durumda sizden istenen belgeler ve bu belgelere ek olarak gelir belgesi kefil olacak kişiden talep edilmektedir.

Yapı Kredi Play kredi kartı ile ilgili sorularınız için size en yakın Yapı Kredi şubesine gidebilir veya 444 0 444 ya da 0850 222 0 444 numaralı hatlardan müşteri temsilcisine bağlanarak cevap alabilirsiniz.

Scroll to Top