Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Su Ürünleri Avcılığı Kredileri

Ev almak hemen hemen herkesin hayalidir. Fakat kişiler maddi olarak buna hazır olmayabilirler. Konut kredisi de bu noktada ev sahibi olmak isteyen kişilerin imdadına yetişiyor. Yeni bir ev sahibi olmak isteyenler ve mevcut olarak kiracı olarak oturanlar kira ödemektense kredi çekip ev sahibi olmayı tercih ediyor. Günümüzde bankalar her keseye uygun konut kredileri vermeye başladı. Bu sebeple kişiler de bundan cesaret alarak yeni ev sahibi olmaya karar veriyor. Yazımızın devamında Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranlarından ve diğer kredi ayrıntılarından bahsedeceğiz.

Konut Kredisi Nedir?

Ev almak için istediğiniz miktar krediyi bankadan aldığınız kredi türünün adına konut kredisi denir. Konut kredisi bankacılar tarafından mortgage olarak da adlandırılmaktadır. Konut kredisinin çekilirken alınacak ev teminat olarak gösterilir. Kredinin ödemesinde bir problem çıkması durumunda banka alınan ev üzerinden işlem yapmaktadır. Bankalar tarafından her kesime uygun konut kredisi vadeleri ve faiz oranları belirlenmiştir.

Ziraat Bankası Konut Kredisi İçin Gerekli Belgeler

  • Satın alınacak olan konutun tapu fotokopisi
  • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi,
  • Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvuru Formu,
  • Kişinin çalışma durumuna göre gelir belgesi,
  • Serbest Meslek Mensupları için, bağlı oldukları meslek kuruluşundan alınan üyelik belgesi fotokopisi,
  • Tüzel kişiliklerin ortağı olan kişilerden ortağı olduğunuz şirkete ait ana sözleşmenin yayımlandığı ticaret sicil gazetesi/gazeteleri fotokopisi,
  • Son olarak Ziraat Bankası şubesi tarafından istenilecek diğer tüm belgeler.

Konut Kredisi Çekerken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Önemli Bilgi

1. Öncelikle imzalayacağınız konut kredisi sözleşmesini detaylı olarak okuyun!

Genel olarak kişiler sözleşmeyi çok karmaşık ve uzun olduğu için okumamaktadır. Fakat sözleşmedeki tüm veriler incelenmeli ve ona göre karar verilmelidir. Sözleşmeyi okumadan imzalamak gibi bir hata yapmayınız.

2. Konut kredisi çıkarılırken size verilen belgeleri saklayın!

Konut kredisi çekmek basit bir olay değildir. İmzaladığınız kağıtlar ve size verilen belgeler oldukça önemlidir. Başınıza gelebilecek herhangi bir durumda ancak bu belgeler ile itirazda bulunabilirsiniz. Bu sebeple bu belgeleri saklamanızı öneririz.

3. Kredinin aylık taksit oranına dikkat!

Bu konu en çok hassas davranmanız gereken konudur. Kredinin aylık geri ödeme taksitlerini belirlerken ince bir hesaplama yapmanız gerekmektedir. Kendi aylık mevcut giderlerinizi iyi hesaplayın. Sabit giderlerinizin üzerine bir de kredinin geri ödeme taksitleri gelecek. Her zaman olan aylık giderinizi çok geçmeyecek şekilde aylık taksit oranı belirleyin.

4. Konut kredisi çekerken yapılan sigortalar önemli!

Konut kredisi yapılırken bazı bankalar tarafından sigorta işlemi de otomatik olarak yapılmaktadır. Sigortanın otomatik olarak yapılmasına izin vermeden, bankada bulunan görevliden sigortayla ilgili bilgi isteyiniz. Otomatik olarak yapılan sigorta işlemleri haberiniz olmadan genel kredi bakiyenize yansıtılan ücretler kapsayabilir. Bu durumun önüne geçmek için önceden bilgi almayı unutmayınız.

5. Faiz oranı değil, toplam maliyete bakın!

Sadece faiz oranını baz alarak ödeyeceğiniz miktarı hesaplamayın. Konut kredisi alıyorsunuz fakat bunun toplam maliyetine hangi ücretlendirmeler eklendi? Bu konuda krediyi çekerken ayrıntılı bilgi almayı unutmayınız.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları, konut kredisi türlerine göre değişiklik göstermektedir. Konut kredisi çok tercih edilen bir kredi türü olduğu için Ziraat Bankası’nın bu konu üzerindeki çalışmaları fazladır. Ziraat Bankası konut kredileri faiz oranları aşağıda liste halinde yer almaktadır. Ziraat Bankası konut kredileriyle ilgili ödeme tablosuna, başvuru bilgilerine Ziraat Bankası internet sayfasında bulunan krediler sayfasından ulaşabilirsiniz. Ziraat Bankası’nın internet sitesinde bu kredilerle ilgili detaylı tüm bilgiler yer almaktadır.

Bankamız Gayrimenkul Konut Kredisi

Bankamız gayrimenkul konut kredisi 1 TL – 1.000.000 TL arasındadır. Faiz oranları ise vade uzunluğuna göre değişmektedir. 0,8 faiz oranından başlayıp 0,88’e kadar çıkmaktadır. 120 aya kadar vade yapılabilmektedir.

Komisyonsuz Konut Kredisi

Komisyonsuz konut kredisinde de faiz oranları vade farkı baz alınarak değişkenlik göstermektedir. Faiz oranı en az 1,1 en fazla 1,12 oranlarındadır. Maksimum vade sayısı 120’dir.

OYAK Üyelerine Özel Konut Kredisi

OYAK üyelerine özel konut kredisinin 120 ay vadeye kadar çıkmaktadır. Vadeye göre değişen faiz oranlarının tabanı 1,04, tavan oranı ise 1,06’dır.

Konut Ürün Paketi

Konut ürün paketi kredisi, 1-1.000.000 TL fiyat limiti arasında çekilebilmektedir. 120 aya kadar vade fırsatı bulunmaktadır. Faiz oranları 0,8 ile 0,88 arasında değişiklik göstermektedir.

Transfer Konut Kredisi

Transfer konut kredisi faiz oranları 1,05 ile 1,07 arasında vadeye göre değişmektedir. Yapabileceğiniz en fazla vade 120’dir.

Çalışanın Artısı Konut Kredisi

Çalışanın artısı konut kredisi 1-1.000.000 TL arası kredi vermektedir. Faiz oranları da 0,8 ile 0,88 arası vadeye göre değişmektedir. En fazla vade sayısı 120 olarak belirlenmiştir.

Emeklinin Artısı Konut Kredisi

Emeklinin artısı konut kredisi 1-1.000.000 TL arası kredi vermektedir. Çalışanın artısı konut kredisi ile şartları aynı olan kredi türüdür. Faiz oranları da 0,8 ile 0,88 arası vadeye göre değişmektedir. 120 aya kadar vade imkanı vardır.

Konut Ürün Paketi – 1.000.001 TL ve Üzeri

Konut ürün paketi isminde de yer aldığı gibi 1.000.0001 TL ve üzeri kredi çekecek kişiler için oluşturulmuştur. 120 aya kadar vade şansı bulunmaktadır.  Faiz oranları vadeye göre 0,95 ile 1,03 arasında değişir.

Çalışanın Artısı Konut Kredisi – 1.000.001 TL ve Üzeri

Çekilebilecek en az miktar 1.000.001 TL olarak belirlenmiş konut kredisidir. Faiz oranları vade oranla 0,95 ve 1,03 arasında değişmektedir. Çalışanın artısı konut kredisinde 120 aya kadar vade yapılabilir.

Emeklinin Artısı Konut Kredisi – 1.000.001 TL ve Üzeri

Emeklinin artısı konut kredisinin koşulları çalışanın artısı konut kredisi ile aynıdır.

Bankamız Gayrimenkul Konut Kredisi – 1.000.001 TL ve ÜZERİ

İlk olarak açıkladığımız kredinin 1.000.00 TL ve üzeri olan türüdür. Faiz oranları bu kredi türünde değişmektedir. Faiz oranları 0,95 ile başlayıp 1,03’e kadar çıkmaktadır. Bankamız Gayrimenkul Konut Kredisi – 1.000.001 TL ve üzeri türünde 120 aya kadar vade yapabilirsiniz.

Konut Kredisi

Ziraat Bankası konut kredisi 120 aya kadar vade ile çekilebilmektedir. Faiz oranları ise vadeye göre değişmektedir. Faiz oranı 1,05 ile 1,07 arasında değişmektedir.

Scroll to Top