Ziraat Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

ziraat kredi basvuru sonucu ogrenme

Bankalar düşük faizler ve uzun vade oranları ile müşterilerine çok farklı alanlarda kredi desteği sunmaya devam ediyor. Türkiye de hizmet veren finans kuruluşları arasında yer alan Ziraat Bankası, devlet bankası olması dolayısı ile diğer bankaların verdiği kredilerden de ayrılmaktadır. Daha düşük faizli ve daha uzun vadeli olarak çok geniş alanlarda verilen Ziraat Bankası kredileri için başvurular da oldukça fazladır. Ziraat Bankası müşteri ayırt etmeden olabildiğince kredi desteği sunar. Banka tarafından verilen krediler kendi internet sitesinde ayrıntılı şekilde veriliyor. Bizler de size bu yazıda Ziraat Bankası kredi başvurusu sonucunu öğrenme yollarından bahsedeceğiz.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu Yapma

Çok eski ve köklü bir banka olan Ziraat Bankası kredi başvuruları istatistiğinde üst sıralarda yer almaktadır. Çünkü ziraat bankasından her kesimden ve her iş kolundan müşterilere uygun ürün ve hizmet sunulmaktadır. Ziraat Bankası tarafından sağlanan hizmetlerden biri de kredi desteğidir. Birçok iş kolundan kişilere özelleştirilerek verilen krediler, ihtiyaç kredileri, ev ve konut kredileri gibi alanlarda verilen krediler ile Ziraat Bankası biliniyor. Ziraat Bankasından yapılmak istene krediler öncesinde bir başvuru süreci vardır. Kredi başvuruları genelde gerekli evrakların toplanarak bankanın şubelerine şahsi olarak yapılması şeklinde olur. Fakat birçok banka artık telefon bankacılığı, internet bankacılığı, mobil uygulamalar ve SMS gibi yollardan kredi başvurusu yapılmasına olanak sağlamıştır. Keza Ziraat Bankası da sadece şubeye gelinip kredi başvurusu yapılmasını zorunlu kılan bankalardan değildir. Birçok yöntem ile Ziraat Bankası Kredi Başvurusu yapabileceğiniz gibi yine birçok yöntemle de Ziraat Bankası Kredi Başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Ziraat Bankasına yapıla başvurular sonucunda kişinin başvuru talebi ve gerekli evraklar banka personeli tarafından incelenir ve değerlendirmeye alınır. Eğer değerlendirme sonucu olumlu olur ise; kişiye kredi verilmesi için çalışmalar başlatılır. Eğer kredi başvuru sonucu olumsuz ise, kişiye neden kredi talebinin reddedildiği hakkında bilgi verilir ve bu pürüzler düzeltildiği takdirde tekrar kredi başvurusu yapılmasının önü açılır. Sonuç olarak Ziraat Bankası Kredi Başvuruları hakkında olumlu veya olumsuz geri dönüşler yapılır.

Ziraat Bankası Kredi Başvuruları şubelerden şahsi olarak, Ziraat Bankası online internet sitesinden ücretsiz olarak yapılabilir.

Ziraat Bankası Kredi Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Ziraat Bankasına hangi alanda kredi başvurusu yaparsanız yapın sonucun olumlu olmasını istiyorsanız gerekli olan evrakların tamamlanarak başvuru yapmaya özen gösterin. Çünkü eksik belgeli olarak başvuru yapmış kişilerin kredi başvuruları olumlu sonuçlanma ihtimali yüksektir.

Ziraat Bankası Kredi başvuru sonucunu öğrenmek için iki yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden ilki şubeye gitmektir. Size en yakın bulunan Ziraat Bankası şubelerinden birine T.C kimlik kartınız ile gidebilirsiniz. Burada gişeden sıra alarak sizinle iletişime geçecek olan banka personeline ”kredi sonucumu öğrenmek istiyorum” dediğinizde bankanın veri tabanından kredinin akıbetini sorgulayacaktır. Bu sorgulama sonucunda kredinize onay çıkıp çıkmadığını öğrenebilirsiniz. Genelde bankalar kredi başvurusu yapmış  kişileri başvuru sonucu ile ilgili olumlu veya olumsuz olarak aramaktadırlar. Fakat siz bu aramayı beklemek istemiyorsanız banka şubelerine giderek hizmet alabilirsiniz.

Diğer yöntem ise Ziraat Bankası telefon bankacılığından alınmaktadır. Eğer Ziraat Bankası kredi başvuru sonucunuzu telefon bankacılığı ile öğrenmek isterseniz; 444 00 00 ya da 0 850 220 00 00 numaralı telefon bankacılığını arayarak işlem yapabilirsiniz. Burada bulunan menüden direktif ile işlem yapıp kredi sonucunuzu öğrenebileceğiniz gibi , biraz bekleyip müşteri temsilcisine bağlanarak da Ziraat Bankası Kredi başvuru sonucunuzu sorgulatıp öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Başvuru Onay Süresi

Ziraat Bankasına yapılan kredi başvurunun onaylan süreci çok uzun değildir. Genelde  bir hafta veya 10 gün içinde kredi durumu değerlendirilerek kişiye olumlu veya olumsuz sonuç bildirilir. Fakat bu sürenin uzaması kişiye de bağlıdır. Eğer kredi başvuru sürecinde eksik belge ile başvuru yaparsanız başvuru incelendiğinde sonuca ulaşması için süre uzar. Bu yüzden Ziraat Bankasından hangi kredi türüne başvuru yapmak istiyorsanız; internet sitesinde belirtilen belgeleri edinerek şubelere kredi başvurusu yapması önerilir.

Ziraat Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

Ziraat Bankası Online Sitesine Giriş Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top